NAPLÓK: weinberger
Legutóbbi olvasó: 2025-01-14 03:37 Összes olvasás: 16015676. | [tulajdonos]: főoldal | 2012-02-28 07:32 |
Az alábbi szöveg a portál főoldalán található, onnan másoltam ide, mert nem értek valamit:
maradanDOKK-versek Azok a versek, melyeket a DOKK szerkesztõsége a feltöltött versek közül -- szükségszerûen szubjektív szempontjai alapján -- jónak ítélt.
múlanDOKK-versek/b> Azok a versek, melyeket a DOKK szerkesztõsége nem találta -- szigorúan szakmai szempontok alapján -- elég jónak, hogy az adatbázis maradanDOKK részébe emelje.
Amit nem értek: amikor egy szerkesztő belenéz egy általa addig még nem olvasott versbe, honnan tudja, hogy szükségszerűen szubjektív, vagy szigorúan szakmai szempontokat kell-e alkalmaznia? Vagy hogy a kettőt milyen sorrendben? Tekintsünk néhány esetet, tisztán logikai alapon:
1. Először szakmailag nézi át és rossznak találja. Semmi gond, múlik.
2. Először szakmailag nézi át és megfelelőnek találja. De a maradóba ezzel még nem teheti, mert a szabály szerint ahhoz szubjektíve is át kell néznie. Megteszi és jónak találja (tetszik neki). Semmi gond, marad.
3. Szakmailag megfelelő, szubjektíve rossz (nem tetszik neki). A maradóba nem kerülhet, ez világos. De ha szakmailag megfelelő, akkor a múlandóba sem kerülhet, mert az oda kerülésnek egyetlen feltétele a szakmai meg-nem-felelés. Akkor hát?
4. Először szubjektíve nézi át és jónak találja (tetszik neki). A szabály szerint azonnal megy a maradóba, bármennyire rossz is szakmailag.
5. Először szubjektíve nézi át és rossznak találja (nem tetszik neki). A szabály szerint azonnal múlik.
Még valami: Az igazán fontos Gyakori Kérdések (FAQ) és válaszok egyrészt az Impresszumban, másrészt abban az ablakban vannak felsorolva, amely csak akkor nyílik meg, ha valaki a főoldalról verset óhajt beküldeni. Nem tudható meg az elbírálás algoritmusa: hány szerkesztőnek és milyen sorrendben kell igent vagy nemet mondania egy vers elfogadásához vagy elutasításához. |
|
Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!