Sorrento: bár engem nem kérdezett senki


 
2857 szerző 39884 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Simon Márton
  Karodba víz
Új maradandokkok

Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Bátai Tibor: egy-ügyű sorok [három tételben ugyanarról]
Zoltán Türjei: Bőrön belül
Ur Attila: Szekér
Szakállas Zsolt: Vadhajtás
Albert Zsolt: A lehetőség
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

Tamási József 1 órája
Zima István 1 órája
Veres Mária 1 órája
Bátai Tibor 3 órája
Kránicz Szilvia 4 órája
Metz Olga Sára 6 órája
Zoltán Türjei 16 órája
DOKK_FAQ 18 órája
Skaliczki Péter Nimród 19 órája
Pataki Lili 21 órája
Pintér Ferenc 21 órája
Mórotz Krisztina 22 órája
Francesco de Orellana 23 órája
Karaffa Gyula 23 órája
Ur Attila 1 napja
Szilasi Katalin 1 napja
Nagyító 1 napja
Szakállas Zsolt 1 napja
Katalin Szilasi 2 napja
Serfőző Attila 2 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 26 perce
Etzel Mark Bartfelder 5 órája
Metz-Művek 6 órája
négysorosok 19 órája
Minimal Planet 23 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 1 napja
Hetedíziglen 2 napja
Macska 3 napja
az univerzum szélén 4 napja
Játék backstage 5 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 5 napja
Vendég 8 napja
útinapló 8 napja
Ötvös Németh Edit naplója 9 napja
Conquistadores 9 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Sorrento
Legutóbbi olvasó: 2026-06-10 16:52 Összes olvasás: 43624

Korábbi hozzászólások:  
417. [tulajdonos]: bár engem nem kérdezett senki 2022-08-30 20:23

Azt mondják : " sírd ki magad, könnyebb lesz ", bár én nem emlékszem, hogy egyszer is sikerült volna.
Ha sírtam, az csak dühből volt, elkeseredésből, tehetetlenségből.
Hogy ki lehet e sírni a fájdalmat ? Nem hiszem.

Amikor az ember úgy érzi, mélypontra került, akkor még egy kicsit lehet lejjebb menni, mert onnét az igazi kijönni ... ( BT. óta biztos :) )

Az igazság, hogy többször is rákaptam a piára.
Igen, én, a függőségeket mélyen megvető, aki még az istent hívőket is gyenge, mankóra támaszkodónak tartja.
Éjszaka ittam, amikor mindenki aludt.
Szörpe, üdítőbe, mézes teába kevertem a vodkát, a házipálinkát, a bacardit.. mikor mihez jutottam hozzá..
Sört, bort sosem, egyszerűen utálom az alkohol ízét, csíri a nyelvem...stb :)

Ez többször is előfordult, először, amikor leköltöztünk Tolnára.
Nem volt lakásunk, csak a két gyerek, ugrott a férjem jogsija, elvesztette az állását, szóval voltak problémák.
Anyósoméktól a Nagyszüleimhez a jobb lehetőségek reményében.
Sajnos, nem lett jobb. Ott kezdtem el először inni.
Persze két év után visszajöttünk Veszprémbe, és újra kezdtünk mindent.

Aztán jó pár év múlva, amikor férjem vállalkozása csődbe ment, a társa akiben megbízott, elment a pénzünkkel Dél-Amerikába, no akkor megint a pohárhoz nyúltam.
Árverezték a házunkat. ( Nagy-nagy szerencsével sikerült visszavennünk. )

Aztán pár éve is történt valami, ami " okot adott", és hónapokon keresztül minden este ittam.
Zugpiás voltam, a legrosszabb fajtábol, ez az igazság.

Egy idő után persze, amikor már láttam az arcomon reggelente a kialvatlanságot, a táskákat a szemem alatt és rebbenő tekintettel néztem a családtagjaimra, elszégyelltem magam.
Szerencsére mindig időben tudtam abbahagyni, a pontnál, amikor már majdnem lebuktam.

Fogalmam sincs, mit hoz a jövő, de azt tudom, hogy valamelyik határnál meg kell állni, család, becsület, egészség, barátok, ... kinek mi van, ... és akkor símán össze lehet rakni az
újat, nem nagy dolog :)








Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-10 16:35   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-10 15:55   Új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-10 15:32   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-10 15:18   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-10 13:16   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-10 12:37   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-10 12:29   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-10 12:25   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-10 12:15   új fórumbejegyzés: Kránicz Szilvia
2026-06-10 11:56   új fórumbejegyzés: Zima István