DOKK - Faopál


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 4 órája
Zima István 4 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 5 órája
Tamási József 5 órája
Doktor Virág 5 órája
Horváth Tivadar 8 órája
Debreczeny György 10 órája
Veres Mária 10 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 3 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 4 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 5 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Tiszta gyermekek naplója 7 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Faopál


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

24.
2019.06.10 23:47Faopál -- re: Mindig magasabbra, drill, fordított

Válasz erreÖrülök, Tintareb! :-) Ha, így érezted! Nagyon örülök!!!


23.
2019.06.10 19:36Mórotz Krisztina -- Mindig magasabbra, drill, fordított dril

Válasz erre
Kösz, Faopálos! :))) Olyan számomra mintha hátrafordulnál és nagy nyugisan eldobnád a szavakat. Nem tudom És a szavak futnának utánad. Elég fura és abszurd megfogalmazás, de élveztem!


22.
2019.05.01 09:57Faopál -- re: basszus, basszus, basszus!!!

Válasz erre
Előzmény
"Egyszer talán hosszabban elmagyarázom." -írod,
kedves Furim.

Egy mulasztást szeretnék pótolni, mert a válaszod e részére nem tértem ki a múltkor.

Igen, érdekelne egy beszélgetés veled. Az a hosszabb magyarázat.
Talán ha akkor megírom, nem bántál volna meg semmit.;-)

Legyen szép napunk!

Szeretettel: Faopál


21.
2019.05.01 09:55Faopál -- re: basszus, basszus, basszus!!!

Válasz erre
Előzmény
"Egyszer talán hosszabban elmagyarázom." -írod,
kedves Furim.

Egy mulasztást szeretnék pótolni, mert a válaszod e részére nem tértem ki a múltkor.

Igen, érdekelne egy beszélgetés veled. Az a hosszabb magyarázat.
Talán ha akkor megírom, nem bántál volna meg semmit.;-)

Legyen szép napunk!

Szeretettel: Faopál


20.
2019.04.06 15:31Vezsenyi Ildikó -- kőként

Válasz erreKöszönöm szépen, Anikó, ezt a gyönyörű idézetet, s a tőled kapott

elismerést és elfogadást.

Most nagyon, de nagyon boldog vagyok!:-)

A hozzászólásod, mindenért kárpótol engem.

Szeretettel:
Ildikó, akarom mondani, Faopál :-)

U.i. Még szinte soha sem beszélgettünk, pár szót esetleg, mégis úgy érzem, jobban ismersz mint én, magamat.


19.
2019.04.06 14:42Vajdics Anikó -- mint-a-köveket

Válasz erre
"Ez a legtöbb, amit elérhetünk,
ami talán lehozhatja a Mennyet:
nem a csodálat, nem a diadal,
csak az, hogy egyszerűen elfogadnak
a tagadhatatlan Valóság részéül,
mint a köveket vagy a fákat."
(J. L. Borges: Egyszerűség -- részlet, ford.: Somlyó György)

Kedves Ildikó!

A fenti versrészlet jutott eszembe a kőről, amivé a versed alanya, a költői Én változni szeretne.

A szövegedből számomra a te hamisíthatatlan hangod cseng ki.

Anikó



18.
2019.04.06 13:39Vezsenyi Ildikó -- re: Vissza az égbe

Válasz erre
Előzmény
Köszönöm, Renáta!


Kedves Tőled, hogy szólsz. :-)

Jól esik.

De, mondok valamit.

Egyáltalán nem volt benne "munka".

Vagyis, nem olyan, mint amilyet egy versiskolában elvárnak.

És, szembe megy a kortárs irányzatokkal.

Ezért is tettem a Faopál név alá.

Még egyszer, köszönöm, hogy jelentkeztél, és hogy vagy nekünk!








17.
2019.04.06 13:24Ilies Renáta - szerki -- Vissza az égbe

Válasz erreSajnálom, hogy a többiek nem értenek velem egyet. Nekem továbbra is tetszik ez a vers.
A fenti posztra érkezett válaszok: Vezsenyi Ildikó


16.
2019.04.06 13:19Vezsenyi Ildikó -- re: meo | Vissza az égbe

Válasz erre
Előzmény
Igen, mert könnyebb a más nyomában haladni.

Másnak.

De nem nekem!


Mindjárt megnyugszom, nem haragszom! Már annyira. :-)

Köszi, Furim!

Köszönöm, hogy vagy!



15.
2019.04.06 13:12Vezsenyi Ildikó -- re: basszus, basszus, basszus!!!

Válasz erre
Előzmény
Köszönöm!

Költő létemre, ekkora sértést még nem kaptam. :-)

És nem azért, mert MK nem ír jól, sőt!

Évekig kéne gyakorolnom, hogy kicsit is hasonlítsak rá, s lehet akkor se tudnék, de soha nem is akarnék, mert egészen más irányba tartok.









14.
2019.04.06 13:08Fűri Mária - szerki -- re: meo | Vissza az égbe

Válasz erre
Előzmény
Az sunnyogás lett volna. Nem szeretek más háta mögé bújni. A maradós versed én is marasztaltam.
A fenti posztra érkezett válaszok: Vezsenyi Ildikó


13.
2019.04.06 13:06Vezsenyi Ildikó -- re: basszus, basszus, basszus!!!

Válasz erre
Előzmény
Nyilván megérdemlem! :-(



12.
2019.04.06 13:04Vezsenyi Ildikó -- re: meo | Vissza az égbe

Válasz erre
Előzmény
Nyugodtan mulaszthattad volna, mert nem számítottam másra.

Akkor nem kellett volna mondva csinált ürügyet kitalálnod.
A fenti posztra érkezett válaszok: Fűri Mária - szerki


11.
2019.04.06 13:03Fűri Mária - szerki -- re: basszus, basszus, basszus!!!

Válasz erre
Előzmény
Nyugodtan, Ildikó, nem fogom részlegesen sem moderálni. Megértem az indulatodat. De magamat is megértem, vállalom a döntésem. Egyszer talán hosszabban elmagyarázom.
A fenti posztra érkezett válaszok: Vezsenyi Ildikó, Vezsenyi Ildikó, Faopál, Faopál


10.
2019.04.06 12:57Vezsenyi Ildikó -- basszus, basszus, basszus!!!

Válasz erreMERT ÉN, MÁR KIFORROTT KÖLTŐ VOLTAM, MIELŐTT IDE, ERRE A TETVES HELYRE JÖTTEM!

MÁR, ELEVE ÚGY SZÜLETTEM!

Baszd meg, FURIM!

A fenti posztra érkezett válaszok: Fűri Mária - szerki


9.
2019.04.06 12:51Vezsenyi Ildikó -- re: meo | Vissza az égbe

Válasz erre
Előzmény
EZT FÁJT!!!!

BASSZA MEG!!!


8.
2019.04.06 12:19Vezsenyi Ildikó -- re: meo | Vissza az égbe

Válasz erre
Előzmény
Kedves furim!

Óriási tévedés lenne, ha így gondolnád!
Szerintem, MK is kikérné magának, ha módjában állna.

Ebből az derül ki, hogy nem ismersz engem, sem a korábbi (nem Dokkos) írásaimat.

Ebben a pillanatban, úgy tűnik, mintha MK-t sem ismernéd. :- (

Egyetlen dolog származik ebből a versből MK-tól, a név, amit nekem adott, mert annyira tetszett, hogy elkértem. Cserébe, a Tintarebet adtam neki.


7.
2019.04.06 11:54Fűri Mária - szerki -- meo | Vissza az égbe

Válasz erreTetszett a vers, és most sem tartom rossznak. De nem érzem igazán a tiédnek. Erős MK hatást érzek rajta, és szerintem a saját stílusod kell megtalálnod.
A fenti posztra érkezett válaszok: Vezsenyi Ildikó, Vezsenyi Ildikó, Vezsenyi Ildikó


6.
2019.03.29 21:44Vezsenyi Ildikó -- re: meo | Vissza az égbe

Válasz erre
Előzmény
Köszönöm szépen, Renáta! :-)


5.
2019.03.29 21:15Ilies Renáta - szerki -- re: meo | Vissza az égbe

Válasz erre
Előzmény
Kedves Ildikó!

Átgondoltam. Maradjon inkább az eredeti.
A fenti posztra érkezett válaszok: Vezsenyi Ildikó


4.
2019.03.28 23:46Vezsenyi Ildikó -- re: meo | Vissza az égbe

Válasz erre
Előzmény
Aztán valahogy, csak felszállok; ehhez képest, az repülés, majd zuhanás,

Így? Kedves Renáta?
A fenti posztra érkezett válaszok: Ilies Renáta - szerki


3.
2019.03.28 23:42Vezsenyi Ildikó -- re: meo | Vissza az égbe

Válasz erre
Előzmény
Köszönöm, furim!

Nekem ez elég is volt az napra a boldogsághoz.
Örülök. :-)

És látod? Erre, nem számítottam!

De, legalább könnyebb lesz elviselni, ha leszavazzák.

Mert le fogják.


2.
2019.03.26 11:46Fűri Mária - szerki -- meo | Vissza az égbe

Válasz erreAz eleje úgy indul, mint egy napló, végül valódi vers lesz. Szép szöveg. És bár az ehhez képest-be bele lehene kötni, nem érdemes.
Azok a nagy amplitúdók. Ismerős, ha valamivel mérsékeltebben élem is meg. Nálam marad.
A fenti posztra érkezett válaszok: Vezsenyi Ildikó


1.
2019.03.26 10:48Ilies Renáta - szerki -- meo | Vissza az égbe

Válasz erre"Aztán valahogy, csak felszállok; ehhez képest, az repülés, meg zuhanás," Ez a sor attól tartok, nem teljesen világos a számomra. Egyébként szép szöveg. Kíváncsi vagyok, a többiek véleményére.
A fenti posztra érkezett válaszok: Vezsenyi Ildikó



0

Kedvenc versek

1 Farkas Beáta: Társfüggőség
2 Farkas Krisztina: Lehulló szavak
3 Fekete Anna: Fõnix
4 Freischl Arnold: Kérdés
5 Farkas Mária: kis patakok
6 Földesi Noémi: Nyílt törés
7 Farkas Mária: Vendégváró
8 Feil Andrea: A második
9 Farkas Mária: Álarc
10 Földvári Mónika: Tragédia?...
11 Feil Andrea: Csak dühöt hagytál
12 Frańczak Anna: Boldogtalan
13 fazekas zoltán: Montázs
14 Fekete Anna: Csönd
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 16:38   új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar
2026-06-24 15:10   Új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar