DOKK - Falcsik Mari


 
2856 szerző 39905 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
Falcsik Mari
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 9 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 9 órája
Ötvös Németh Edit 11 órája
DOKK_FAQ 15 órája
Ur Attila 17 órája
Tamási József 18 órája
Veres Mária 21 órája
Szilasi Katalin 1 napja
Zima István 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
Valyon László 1 napja
Bak Rita 1 napja
Mórotz Krisztina 2 napja
Francesco de Orellana 2 napja
Szakállas Zsolt 2 napja
Szőke Imre 3 napja
Pintér Ferenc 4 napja
Burai Katalin 4 napja
Konta Ildikó 4 napja
Kránicz Szilvia 5 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 6 órája
Hetedíziglen 1 napja
ELKÉPZELHETŐ 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Tiszta gyermekek naplója 4 napja
Baltazar 5 napja
Minimal Planet 5 napja
négysorosok 5 napja
Janus naplója 7 napja
Gyurcsi 7 napja
Macska 8 napja
az univerzum szélén 8 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 8 napja
Etzel Mark Bartfelder 11 napja
Metz-Művek 11 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Falcsik Mari


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

226.
2015.06.23 16:24Frank György -- kérdés - Frank Gyuri

Válasz erreKedves Mari, felelőtlenül megígértem egy 18 éves költőnek, hogy bemutatlak neki, és esetleg elolvasod a verseit. Mikor és hol szerepelsz legközelebb nyilvánosan, mikor lenne alkalmas Neked?
Frank Gyuri https://armabt.wordpress.com/


225.
2013.11.05 17:24Kőmüves Klára -- Keresetlenül

Válasz erreHuhh, de jooó! Tényleg le a kalappal! De jók ezek a pillanatok, ma csupa jó verset olvasok a dokkon. :)


224.
2013.11.05 12:53Gotziánné Zsuzsanna -- Keresetlenül

Válasz erreGratulálok!


223.
2011.03.06 23:44B.Tóth Klári -- Keresetlenül

Válasz erreKeresem a nagyon jó szinonimáját, de minek? A lényeg úgyis ugyanaz. Nagyon jó.
Mert mai a nyelv, a hozzáállás, tárgyilagos,objektív szemlélet,némi öngúnnyal,ironikus hang,amin azért nagyon mély hasítások nyomai diffundálnak át, a mélységes érzelem, a totális önátadás mellett maximálisan megmarad az emberi tartás. Emellett formailag-ami nekem nagyon fontos- épp olyan határozottan jeleníted meg a verstestet, mint amilyen ereje van a belső tartalomnak.Nincs önsajnálat, csak tényközlés. A sors magánügy. Spéci küzdőpálya, testre szabott feltételekkel. Feladatok sora, amikhez nincs előregyártott megoldóképlet.


222.
2011.03.06 20:39fehér miklós -- re: meo | Keresetlenül

Válasz erre
Előzmény
már megtettem
bár a jóból sohasem elég:)


221.
2011.03.06 19:58Simon Adri - szerki -- meo | Keresetlenül

Válasz erreMegosztom a facebookon. :-)
A fenti posztra érkezett válaszok: fehér miklós


220.
2011.01.21 22:27Kósa Emese -- Keresetlenül

Válasz erreKeresve sem találom a szavakat, de mégis:

Le a kalappal!


219.
2010.10.12 14:59fehér miklós -- Keresetlenül

Válasz erreaz ilyenekért volt értelme megtanulni olvasni


218.
2010.03.19 20:24iphone-user -- Alvó Európa

Válasz erreegy olvasó 8 pontra értértékelte a versedet (max. pont: 10)


217.
2010.03.19 20:02iphone-user -- Keresetlenül

Válasz erreegy olvasó 9 pontra értértékelte a versedet (max. pont: 10)


216.
2009.12.01 00:49Zoli vagyok -- Láttátok ezt?

Válasz erreLáttátok ezt?
ÉS, LIII. évfolyam 2. szám, 2009. január 9.



MISKOLC, KORA HAJNAL


még szálldogál az éjjeli korom
a hajnal sem segít a városon
csak mint a vak

tapogat mint a kesztyûtlen kezek
a busz vasán - az is jeges hideg:
hozzáragad

szép vékony ujja - fáj a vas neki
de teszi már hogy észre sem veszi -
s a busz kiköp

s a sarki bódé mély olajszaga
elnyúlik hosszan mint az éjszaka
a gyár fölött

egyetlen fény mit nem nyel be a sár:
arany hajáról fényes szikra száll
ahogy topog

így áll a sorban a sok medve közt
mind érzéketlen odvas ördögök
csak õ vacog

nevetve fújja fázós tenyerét
tizenhat évét szórva szerteszét
hogy már vakít

arcán a fényes óvatlan mosoly
melegíti a csúszós lángoson
szép ujjait


215.
2009.11.07 11:07Kertész Dániel -- Zöldségesné, negyven felé

Válasz erreZöldségesné, negyven felé.
Zseniális. Magával ragadó. Azonnal jöttek a képek. Egyszerû, csak úgy jön magától minden szó és sor. Hát, ez a költészet.


214.
2007.11.06 02:53Mari -- Paffff

Válasz erreajjaj ez szép kilátás :))


213.
2007.10.18 15:28Farki -- Mi lesz a szexszel?

Válasz erreHát, szex, az nem lesz!



212.
2007.10.08 10:43Csomor Béla Ferenc -- Keresetlenül

Válasz erreKedves Mari! ezt a verset elõször a Heti Hetesben olvasta fel Verebes, azóta csak olvasom, olvasom, most is, folynak a könnyeim hozzá, és képtelen vagyok bármit is mondani.............


211.
2007.09.24 09:14árgus -- 2006 - december

Válasz erre1980

amikor John Lennont megölték
― akkorra én már csontfelnõtt voltam ―
láttam Pault a hírmûsorokban:
félájultan támasztott ott
valami asztalt és a hangja
csak szivárgott a szája szélén
mint a frissen lõtt hulla vére
és remegett a szája széle
és mindegy hogy túlél õ mindent
akkor riadt volt tényleg árva
kétségbeesett tehetetlen
és látható volt hogy nagyon fél
the dream is over ― what can I say
valahogy elárvultam én is
reszkettem én is és csak ittam
bõgtem csak ott az idegen ágyban
the dream is over tényleg örökre
what can I say Lennon lelõve
viszkibe hulló gyerekkönnyek
plusz leázó szempillafesték
mosdattam akkori szeretõm testét



A BIRMINGHAMI HATTYÚ

ettõl szabadul ki belõlem a lélek:
nem káromol nem átkot zubog az ének
még rosszabb ― valami szép szól benne keserves gyönyör
valami zsigeri hiány ami gyönyörrel gyötör
újraképzelt éden sosemvolt ágymeleg
a legnagyobb jó utáni sírás tölti meg
míg megélesül a hangban a kés
és kivisítja hogy az is kevés



IFJÚSÁGOM, E ZÖLD VADONT...

szent kamasz-soványság: mit ígért az Út?
hogy meg nem akaszthat semmi régi átok
nem a szép nagy roncsok összetört családok
ha a városon túl nyílt mezõkre fut?

rossz varázsigék csak: az Út és a Dal
ha az egyik elcsal meglódít a másik
míg az éledõ szél mind durvábban játszik
vékony vászoningek kék szárnyaival

látom még magunkat: riadt alakok
alattuk egymásba hulló óvilágok
megrepedt gerendák mélyülõ hiányok
csapkodnak feléjük vészjósló zajok

egy bolyban szorongnak a semmi fölött
pislogva próbálnak egymásba fogódzni
összedõlni épült házak árulói
reszketnek ― köröttük egyre nõ a köd


210.
2007.03.14 09:24Kenderesi Bea -- re: re:szerényebben

Válasz erree g y e t é r t e k !!
(ha valaki az itt látható Falcsik-fényképre néz, megállapíthatja, kevés ilyen - ekkora tehetséggel, s a hozzá párosuló szerénységgel - megáldott ember létezik. Pláne, hogy volt szerencsém néhány perc erejéig abban a Társasban face to face is ezt megállapítani !


209.
2007.03.10 13:04Edelényi Zsuzsa -- Zöldségesné, negyven felé

Válasz erreKedves Mari,

nagyon tetszik a vers, és nagyon tetszett Ráckevei Anna, amilyen kedvesen azt elõadta. Kérem, ha van tudomása olyan elõadásról, ahol még egyszer elõadja, írja meg nekem.
köszönettel Edelényi Zsuzsa
zsedelenyi@kum.hu


208.
2007.03.09 23:35Kenderesi Bea -- Novemberi napfény

Válasz erreCsodálatos estét kaptam Ráckevei Anna tolmácsolásában az Ön verseibõl - és Kováts Kriszta zenélésével ! (az Óbudai Társaskörben)
Természetesen Ráckevei Anna vonzott a ma estére, de álmomban nem hittem, hogy a -bocsánat- számomra ismeretlen nevû költõ ilyen élményt fog nyujtani verseivel.
Igérem, ettõl kezdve nem veszem le a szemem Önrõl.
Üdvözlettel - Kenderesi Bea


207.
2007.02.13 18:10Mátyus Attila -- re: szerényebben

Válasz erre
Előzmény
Mari megharcolta a maga harcát és bizonyította azt, hogy nem csak szerencséje, de tehetsége is van. Egy embert megítélni a képernyõn keresztül és az életben, az kettõ, mert a TV azt mutatja amit a kameramanusok láttatni akarnak. (lásd pld a 2002-es miniszterelnöki TV vitát…). Tegnap, amikor találkoztam vele, teljesen ugyan olyan volt, mint egy éve. Nem nõttek szárnyai és nem lebegett 15 cm-el a padló felett…


206.
2007.02.13 12:17Pálóczi Antal -- re:szerényebben

Válasz erreKedves Hamar Judit! Én nem hallgattam Falcsikot az M2-õn, ezért csak az Ön leírása alapján kísérelhetem meg, hogy elképzeljem az szerzõt, amint - ezek az Ön szavai: "majd szétreped az önérzettõl". S ehhez társítom hozzászólásának címét: Szerényebben.
Miért kívánja ezt Falcsiktól?
Miért ne lehetne szerénytelen?
Miért ne repedhetne szét az önérzettõl?
Mert az zsenánt?
Mert "mann macht so nicht?"
NA UND?
Nem mindegy Falcsiknak, hogy Hamar Judit vagy Pálóczi Antal milyen szemeket mereszt, amikor õ, a költõ, akinek számos verse fennmarad, "majd szétreped az önérzettõl"?
SZERINTEM TELJESEN MINDEGY NEKI. Valójában védelemre sem szorul tehát, csak egyszerûen elképeszt az Ön civil szemlélete. Mert ez az üzenõfal mégis csak egy mûhelyablak. És ön most a kurzorával azt pingálta rá (átvitt értelemben persze), hogy NE ÚGY VISELKEDJEN EGY SZERZÕ AHOGY SZÜKSÉGESNEK ÉRZI.
De miért ne?
Akkor hogyan?
Ahogy Ön érezte volna szükségesnek, ha Ön ült volna az M2 stúdiójában, mert Ön sokkal jobban tudja Felcsiknál, hogy viselkedjen az ember a TV-ben?Kerüljön be Ön is az M2-be a verseivel, és akkor majd megnézzük.
A gesztusait, azt, hogy mit miért tesz és fõleg hogyan, bízzuk Falcsikra. Õ tudja, õ érzi. Õ dönti el, hogy mikor mit tegyen. Ön csak beírhat. DE MINEK?
MINEK ÍRT BE, DRÁGA HAMAR JUDIT?
Mit akart vele elérni?
Ez tényleg érdekel (mert - azt - úgy sem lehet...)


205.
2007.02.13 11:08nyulacska -- Alkaioszi

Válasz erremonotonitásában rejlik a mély
s a magasság karja tárva


204.
2007.02.12 16:50flamenco -- Keresetlenül

Válasz erreMost találtak rám a versei.
Csodák, csodák, csodák -
életmentõ szómágiák.
Köszönöm.


203.
2006.12.05 15:12Hamar Judit -- szerényebben

Válasz erreTegnap a M2, hallgotom önt, csak beszél, és majd szétreped az önérzettöl. Nézem az ön balján ülöt --- na, azért mindent nem kéne már.
A fenti posztra érkezett válaszok: Mátyus Attila


202.
2006.11.27 19:05Briella -- Keresetlenül

Válasz erreA Keresetlenül-re nincsenek szavak, olyan tökéletes!!!!!!!!!!!!!!!



0 25 50 75 100 125 150 175 200 225

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-21 23:10   Napló: szilvakék
2026-06-21 22:00       ÚJ bírálandokk-VERS: Horváth Tivadar Ha levetném...
2026-06-21 19:47   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:17   Új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:15   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-21 17:39   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-21 15:05       ÚJ bírálandokk-VERS: Doktor Virág Tegnap egy kicsit Ady Endre voltam
2026-06-21 13:23   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-21 12:34       ÚJ bírálandokk-VERS: Jusztin-Horváth Dorottya Apám fái
2026-06-21 12:31   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit