EXTITXU-UXTITXE: nem-mindegy-de-itt-a-vége


 
2856 szerző 39912 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 3 órája
DOKK_FAQ 6 órája
Zima István 6 órája
Szilasi Katalin 11 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Tamási József 1 napja
Doktor Virág 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Veres Mária 1 napja
Burai Katalin 3 napja
Ötvös Németh Edit 4 napja
Ur Attila 4 napja
Valyon László 5 napja
Bak Rita 5 napja
Mórotz Krisztina 6 napja
Francesco de Orellana 6 napja
Szakállas Zsolt 6 napja
Szőke Imre 7 napja
Pintér Ferenc 8 napja
FRISS NAPLÓK

 Tiszta gyermekek naplója 19 órája
szilvakék 2 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 3 napja
Hetedíziglen 5 napja
ELKÉPZELHETŐ 5 napja
Baltazar 9 napja
Minimal Planet 9 napja
négysorosok 9 napja
Janus naplója 11 napja
Gyurcsi 11 napja
Macska 12 napja
az univerzum szélén 12 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 12 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
Metz-Művek 15 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
EXTITXU-UXTITXE bloggernek 2 feldolgozatlan üzenete van.
Kezelésükhöz itt léphet be.


NAPLÓK: EXTITXU-UXTITXE
Legutóbbi olvasó: 2026-06-26 03:25 Összes olvasás: 45986

Korábbi hozzászólások:  
396. [tulajdonos]: nem-mindegy-de-itt-a-vége2021-03-11 19:49
Kedves, Baltazar!

"Nekem továbbra is az a véleményem, hogy a klasszikus (és jazz) zenei műsoroktól nem kell félnie senkinek, akkor sem, ha harminc napig kiemelten a nőkön van a reflektor." Újraolvastam ezt a mondatomat, és próbálom megérteni, mi szomorít el benne.

Ha a „félnie” szó keserít el, be kell látnom, hogy a felvetésed jogos. Nem írtad, hogy félni kell a „Woman&Music”-jelenségtől. A gender szót sem te használtad. Csak azt írtad, hogy a Mezzo TV női programjáról eszedbe jutott, ami nem szokott, hogy "a nők és a zene viszonyában a nőknek gyakorlatilag csak az előadói oldalon van szerepük. A megszólaló zene szinte kivétel nélkül fehér férfiak műve.”

A "fehér férfiak" szóra Mária felkapta a fejét, és leírt egy nagyon szerencsétlen mondatot. Mintha a "fehér férfiak" egy gomb volna.

Szó szót követett. Márk érzékletesen leírta, mi mindenért lehet sajnálni a „fehér férfiak”-at. Aztán feltette a Puzsér-videót, amit jól ismerek, a gyerekeim többször is meghallgattatták velem. Hosszasan beszélgettünk róla. A Puzsér-videóban már kifejezetten szó esik a genderfenyegettségről, a gulág és a nemzetiszocializmus is szóba kerül.

Mária, akit Márk Marcsinak nevezett, újabb olajat öntött a tűzre egy versikével, mire Marcsiból „komcsi” lett.

Szóba került Mária szerkesztőségi státusza. Előbb Márk, aztán Tamás kérdőjelezte meg.

Bátai is beszállt, jelezte, hogy a fehér férfiakat gúnyosan sajnálóknál ő jobban sajnálja magukat a sajnálkozókat.

Közben nekem is sikerült olajat öntenem a tűzre. Márk gyönyörű szöveggel válaszolt (nemigen olvastam életemben ennél megindítóbbat a női nemről – elmentettem, nem fogom kitörölni, ha kéri, akkor sem). De csak arra a részre reagáltam, amit a fekete rapperről írt. (A prológust tükörjátéknak szántam, el tudom képzelni, hogy másként sült el.)

Márk jelzi, hogy nem óhajtja tovább látogatni ezt a helyet.

Én ezt a folyamatot félelmetesnek tartom. Vagy csak túllihegem? Mint a labradorunk, aki kétségbeesetten kint toporgott a parton, amikor mi a Balatonban lubickoltunk? Mindenáron ki akart bennünket menteni. De csak azt érte el, hogy legközelebb nem vittük le, hanem bezártuk.

Ha én rontottam el a lehetőségét annak, hogy érdemes legyen ezen a helyen bármiről is véleményt cserélni, jobban teszem, ha távozom.

Mária lehet, hogy be sem szállt volna, ha én nem forszírozom a Woman&Music-kérdést. Nem szeretném, ha miattam tanácsolnának el bárkit is a szerkesztői funkciótól.

Rohadtul érzem magam. De jól fogok kijönni belőle, ígérem.

Vajdics Anikó






Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-26 01:01   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-25 23:14   Új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-25 22:28   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-25 22:23   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-25 21:01   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-25 19:44   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-25 16:46   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-25 16:27   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-25 12:47   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-25 08:58   Napló: Tiszta gyermekek naplója