Péter Béla : Tüzérrózsi, Mozi!


 
2853 szerző 39602 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Krusovszky Dénes
  Az összes nevem
Új maradandokkok

Szakállas Zsolt: miért?
Zsolt Szakállas: HÍRNÖK: BIKA-BIKA
Tamási József: éjfél előtt
SzakállasZsolt: stramm.
Tímea Lantos: Apakép/jav.2/
Szakállas Zsolt: KOLOMPÉR
Szakállas Zsolt: elég.
Szesztai Zsuzsa: Concha Bullosa
Bátai Tibor: ilyen nincs
Szakállas Zsolt: ZSIRÁF
Prózák

Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
Pintér Ferenc: Maffia avagy a hűség romantikája (a maffiafilmről)
Péter Béla: Madárrántotta
Péter Béla: PONT
Pintér Ferenc: Csőlátók kézikönyve III. - A reklám
Pintér Ferenc: Csőlátók kézikönyve IV. - A bokszfilm
FRISS FÓRUMOK

Kránicz Szilvia 6 órája
Kási Ferenc/ Francesco 7 órája
Gyors & Gyilkos 7 órája
Mórotz Krisztina 7 órája
DOKK_FAQ 11 órája
Vadas Tibor 13 órája
Szilasi Katalin 14 órája
Zima István 1 napja
Paál Marcell 1 napja
Albert Zsolt 1 napja
Francesco de Orellana 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szakállas Zsolt 1 napja
Karaffa Gyula 2 napja
Tamási József 2 napja
Ötvös Németh Edit 2 napja
Bátai Tibor 2 napja
Farkas György 2 napja
Skaliczki Péter Nimród 2 napja
Horváth Tivadar 3 napja
FRISS NAPLÓK

 Hetedíziglen 4 órája
Baltazar 14 órája
Janus naplója 18 órája
Szuszogó szavak 3 napja
útinapló 3 napja
Conquistadores 3 napja
PIMP 5 napja
Játék backstage 9 napja
ELKÉPZELHETŐ 9 napja
A vádlottak padján 12 napja
nélküled 13 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 17 napja
Bara 18 napja
Elisa 20 napja
Lángoló Könyvtár 32 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK

Péter Béla
Tüzérrózsi, Mozi!






…az ész a fontos nem a haj- at, na meg a zsötemet nyomta a stúdiós gyerek óránkét háromszor – négyszer minden délután, egészen estig. Már öt hónapja javulunk a javító nevelő ezred állományában, de még nem sikerült szabira menni. Gyuricska őrnagy nem látta időszerűnek az óhajtásunkat. A kihallgatásokon határozott és rövid nem volt a válasz.
Birizdó Ernő, egy debreceni autószerelő segéd, gyűrűs vőlegény. A menyasszonyát is ismertük arról a fakócska fényképről, amit oly hévvel csókolgatott minden maszturbálás előtt. Egyébként laktanya szerte ismert volt hihetetlen büdös surranójáról, s hát el volt ő víz nélkül. Nem szerette sem külsőleg, sem belsőleg. Birizdó sem volt még otthon, már be sem áll a kihallgatásra. Ellenben, gondolt egyet -talán bosszúból - nullással lenyomatta a sérót. Haza úgy sem engedik, meg különben is az ész a fontos. Erre aztán kitört a kopaszodási hullám. Vagy húszan virítottunk már tar fejjel.
Gyuricska persze ferde szemmel nézte a jelenséget, s üteggyűlést tartott az alakulótéren. Napirendi pontok : harminc perc vigyázzmenet (teljes felszerelésben), tíz perc vigyázzállás, húsz atomvillanás ballról, majd jobbról, tíz perc további menetgyakorlat, végül igazodás takarás és rövid beszéd. Lényege: holdvilágfejűek jelentkeznek a reggeli kihallgatáson.
Tökig lelondzsolva estünk be a körletbe. Sejtelmünk sem volt, mit forral ez az emberközpontú, valamint szocialista humanista ütegpéká.
Buszos, aki mindent előbb és jobban tudott, (ő hozta-vitte a tiszteket meg a híreket...) közölte, hogy semmi pánik, holnap véradás, azaz „tettő” nap kötelezően kiadandó szabadság ! Holnapután, pedig hajnali kettőkor riadó lesz. A hülyék jobb, ha teljes felszerelésben alszanak, mert ha nem csináljuk meg időre, két nap múlva ismétlés lesz, közkívánatra. – ITT VAN RÓZSI ! - kiáltott fel valaki az ablaknál. Nyílnak az ablakok. MOZI ! RÓZSI ! Üvölti egy másik torkaszakadtából. Mindenki próbál minél jobb pozícióba kerülni az ablakoknál tolakodó katonák között. A szemben lévő épület ablakából is lógnak a bakák. Repülnek a kerítésen túlra a konzervek, a vekni darabok. Van, aki szalonnát dob át a Tüzérrózsinak. Hangos kiáltások buzdítják a negyven év körüli bőszoknyás cigányasszonyt a mozira. Rózsi látja, hogy van elég átdobott kaja, miegymás, hát szép lassan lehajol, hátraveti a szoknyáit és megrázza a meztelen seggét. Elölről is Rózsi ! Szólt az újabb kívánság. Rózsi visszafordult a kaszárnya felé és nyakába kapta makulátlannak nem mondható szoknyáit, és hát megszellőztette fekete bundás munéróját. A tömeg felzúdul !
Rózsi aztán komótosan földre telepszik, szoknya a nyakba, lábai szétvetve. Nagytotál ! Mozi ! Mámoros felhördülés, mint amikor gólt lő a Fradi. Szemben valaki már az ablakban veri a farkát. Újabb konzervek repülnek a szabad világ irányába. Holnap hozd a lányod is ! Döng egy brutál basszus. Rózsi újra talpon, s szorgalmasan szedegeti vászonbatyujába a jól megérdemelt fizetséget. Széled a nép. A WC-n nincs szabad budi. Kézzel fogható az öröm.
    





Hagyjon üzenetet a szerzőnek!

Csak ehhez a vershez tartozó hozzászólások

Hozzáadás a KEDVENC VERSEK listájához.

Feltöltés ideje: 2025-12-15 16:03:29
Utolsó módosítás ideje: 2025-12-15 16:03:29


Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
2020-09-25 22:55 furim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-01-18 23:29   új fórumbejegyzés: Kránicz Szilvia
2026-01-18 23:11   új fórumbejegyzés: Kási Ferenc/ Francesco
2026-01-18 23:02   új fórumbejegyzés: Új Gyors és Gyilkos
2026-01-18 22:47   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-01-18 22:10   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-01-18 21:47   új fórumbejegyzés: Új Gyors és Gyilkos
2026-01-18 18:54   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-01-18 18:50   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-01-18 17:42       ÚJ bírálandokk-PRóZA: Tímea Lantos Mosolyogjatok!
2026-01-18 16:32   új fórumbejegyzés: Vadas Tibor