Aki odafigyelt, hogy mi történik, annak nem újdonság talán, amit Békesi László közgazdász professzor, volt pénzügyminiszter mond ebben a podcastban a magyar gazdaság mai helyzetéről. Mégis érdemes mindenkinek így összefoglalva meghallgatni a folyamatokat, amelyek idáig vezettek. Elég hiteles ember ő ahhoz, hogy ne lehessen megkérdőjelezni a prognózisát, főleg úgy, hogy a korábbi elemzései is nagyrészt beigazolódtak. Friderikuszt is hiteles embernek gondolom, bár az én ízlésemnek kicsit túl Gyurcsány-hívő. Fridi lehetne a rendszer élvezője, hiszen kezdetben Orbán köreihez tartozott, csakhogy neki elvei vannak, s aszerint él.
(amúgy én nem sajnálom, h a fidesz nyerte a választást, mert most amikor nem ömlik az unióból a pénz, a fejükre omlik szépen a saját rendszerük – ez így igazságos. mindenesetre az uniónak találnia kellene valami megoldást, h másképp, a kormányt megkerülve eljusson a támogatás m.o.-ra, hiszen egyre nagyobb szükség van rá az egészségügyben, oktatásügyben, a szociális szférában, a szegények felzárkóztatásában stb. de hát ilyen kurvára szerencsétlenül van felépítve az egész rendszer; hagyják, hogy pár hataloméhes barom miatt szenvedjen mindenki. tehetetlen, tehetségtelen vezetőkkel van tele a világ, és ezt mi szívjuk meg, mindannyian.)
Az intertextualitás a posztmodern irodalom jellemzője, de mindig is használták. Talán Danilo Kišt és Eszteházyt lehetne említeni, mindkettő elég szabadon akalmazta, óriási vitákat gerjesztve ezzel; előbbit perelték is miatta (megnyerte), utóbbi az előbbi egy novellájának magyar fordítását: Mily dicső a hazáért halni címűt "ellopta", s többször sajátjaként adta elő irodalmi esteken, valamint beemelte a Bevezetés a szépirodalomba című kötetébe is. Tehát mára teljesen elfogadott, hogy akár jelöletlenül akár öntudatlanul is beledolgozzuk a saját szövegeinkbe.
Biztosan mindenki hallotta már Jaksity György Corvinusos beszédét. A baloldal a bátorságát emeli ki, mert sajnos itt tartunk, hogy Magyarországon ma nem lehet őszintén beszélni, mert annak következményei lesznek. Elkeserítő, hogy mennyi támadâsban lesz majd része. De nekem pl. reményt adott, hogy nincs minden veszve, amíg vannak hozzá hasonló értelmiségiek, akik nem feküdtek le a rendszernek, akik pontosan látják mi történik, és változtatni szeretnének. Úgyhogy imádás van.
máshol is van baj, Macron pl. azzal égeti magát, h kezet fogott a szaúdi "véres kezű" herceggel, akinek többek között a lelkén szárad a szaúdi ellenzéki újságíró, Hasogdzsi brutális meggyilkoltatása.
tiszteletben lehetne tartani a véleményét, amennyiben érveket tudott volna felsorakoztatni orbán beszéde mellett; de nem ezt tette, hanem a neki nem tetsző véleményt megfogalmazókat támadta, lekicsinyelte, negatív színben tüntette fel. mindössze ennyire képes. vagyis semmivel nem több, mint az általa kritizált fészbuk-kommentelők.
(az ugrott be közben, hogy a nárcizmus és a nácizmus között csak egy betű különbség van a nyelvünkben.)
orbán beszéde azt tükrözte, amit hívei hallani szerettek volna: orosz háborús propagandát, amivel elismerte oroszország jogát ukrajnára. a kirekesztést, iránymutatást a gyűlölködésre, a náculás szabadságát stb. hívei tapsikolnak, a többiek szégyenkeznek, felháborodnak, hiszen magyarországot képviselte ott, nem magánemberként volt jelen, nem baráti körben mondta el a beszédét, hanem nemzetközi nyilvánosság előtt.
a tasz álláspontja, amivel teljesen egyetértek:
"Orbán Viktor, ha miniszterelnökként beszél, nem véleményt nyilvánít, hanem alkotmányos felhatalmazásával él, ennek megfelelően nem fogalmazhat meg az alkotmányos értékekkel ellentétes álláspontot. Az állam képviselőjeként nem illeti meg ez a jog, nem védett a véleménye, hanem éppen vele szemben védi a jog a vélemények szabadságát. Ha pedig a magyar emberek nevében fogalmaz meg kirekesztő állításokat, akkor tőlük vitatja el a szólás szabadságát, mert azt csak a polgárok mondhatják meg, hogy kik ők és mivé akarnak válni, az államnak nincs joga ezt helyettük eldönteni."
Pedig érdekes témát feszeget, Anikó. Vajon mi hajt minket? Mik a motivációink? Mi a célunk? Jót teszünk, vagy rosszat? Nem árt néha egy kis önvizsgálat.
Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak. Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!
Kedvenc versek
Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.