politikai szövegkörnyezet: elárverezhető állami földek


 
2857 szerző 39831 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Nagy Kata
  Útleírás
Új maradandokkok

Zoltán Türjei: A háztól a tóig
Barna T Attila: TANKOK
Szakállas Zsolt: én.
Szakállas Zsolt: forrás.
Paál Marcell: Az erdő panasza
Barna T Attila: Hologram
Barna T Attila: Hajnali naplójegyzet
Barna T Attila: Vihar után
Paál Marcell: Magányos szabadság
Tímea Lantos: A példázat után
Prózák

Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
Pintér Ferenc: Maffia avagy a hűség romantikája (a maffiafilmről)
FRISS FÓRUMOK

Gyors & Gyilkos 3 perce
Ur Attila 10 órája
Orbán Zsolt 13 órája
Tamási József 14 órája
Mórotz Krisztina 22 órája
Albert Zsolt 23 órája
Farkas György 1 napja
Paál Marcell 1 napja
Karaffa Gyula 1 napja
DOKK_FAQ 2 napja
Zoltán Türjei 2 napja
Zima István 3 napja
Kránicz Szilvia 4 napja
Bátai Tibor 6 napja
Francesco de Orellana 6 napja
Vadas Tibor 9 napja
Nagyító 10 napja
Horváth Tivadar 14 napja
Szilasi Katalin 14 napja
Kiss-Teleki Rita 15 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 11 órája
Metz-Művek 11 órája
A vádlottak padján 14 órája
az univerzum szélén 19 órája
Etzel Mark Bartfelder 1 napja
Macska 1 napja
mix 1 napja
Maxim Lloyd Rebis 2 napja
Baltazar 2 napja
fejlakók 2 napja
Bátai Tibor 4 napja
nélküled 5 napja
PÁLÓCZI: BRÜSSZELI CSIPKE 6 napja
ELKÉPZELHETŐ 6 napja
Hetedíziglen 7 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: politikai szövegkörnyezet
Legutóbbi olvasó: 2026-05-02 08:21 Összes olvasás: 22026

Korábbi hozzászólások:  
167. [tulajdonos]: elárverezhető állami földek2015-10-11 23:04
http://444.hu/2015/10/11/indulhat-a-helyezkedes-az-allami-foldekert



com:

Aki ezt ellenzi, különösen a balliberális ellenzék, az igazából a külföldiek kezére akarja játszani a földet - fogalmazott a földművelésügyi miniszter. (MTI)

Na, ha amúgy teljesen gyanútlan lennék, ennél a mondatnál azért csak beindulna a vészcsengő, riasztó, légvédelmi sziréna... minden. Itten kérem lopás van, és már előre szólnak, hogy emútnyócév, gyurcsányahibás, libsibolsi, kotta, csak hogy a hű fideszbirkák is tudják, mit kell gondolniuk, mikor majd nézik a tiszta lopást és megindul bennük a kognitív disszonancia.

***
1. a jelenlegi bérlő elővásárlási jogot élvez
2. a legmagasabb licit nyer
Akkor most mi az előny abban, hogy bérlő vagy, mikor a több pénzzel rendelkező többet tud ajánlani? Feltételezem annyi, hogy hiába perelnek majd a bérlők, mert a lehetőséget nekik is ugyanúgy megadták arra, hogy licitáljon, mint bárki másnak, sőt, még annyi előnyt is kaptak, hogy egyenlő licitösszegnél neki ítélik meg.

Javaslom, hogy az EU-n belül legyen már a főügyészi pozíció forgó rendszerű, és kérnénk a románt először.

***
Hát igen, nagy veszély Magyarországra a balliberálisok, mind az 500-an, Ángyán József ős főliberátorral az élükön, na meg a kishantosi bioballibek, azok is eladták a szent magyar anyaföldet majdnem, még szerencse, hogy jól beszántották a hazafiak.

***
lehet, hogy most a kisemmizett gazdák majd elkezdik egyenesíteni a kaszát?

***
Ezzel kapcsolatban rohadt mérges vagyok a gazdákra is. Mikor volt a földbérlet újraosztása, mindenki kussolt, csak maximum helyezkedett. Itt az eredménye. És most is csönd van.
Sajnos minden területen így megy. Lop-csal a fidesz, az érintettek hallgatnak, tűrik.

***
Ott vannak számukra a 3 hektár alatti területek. Gondolom, ezeket nem lehet nagyipari módon (gépi eszközökkel) művelni, koncnak viszont jók. Hogy mivel művelik majd meg? Ha eléggé megfontoltan válasszák egymást a párok, akkor akár lovacskára is telik, ha meg nem, ennyit még kézierővel is fel lehet túrni, és terem annyi, hogy eléldegélhet rajta egy négytagú család. Jól kitalálták, nem lesz itt balhé. A Mészáros Nagyméltóságú családnak meg, ahányan vannak, annyiszor 300 hektárra is telik, és itt megterem a piacra vihető, nagytömegű élelmiszer, amerikai rendszerű gépesítéssel, alig-alig kell hozzá alkalmazni embereket. Elvben. Egy jól működő piacgazdaságban, ahol nem parlagfűvel zöldtrágyáznak minden évben minden szántáskor.

***
Valóban jól kitalálták. Mivel a mostani gazdáknak elővásárlási joguk van, tehát amennyire te fellicitáltad (vagyis kikiáltási árért, mivel magadra nem fogsz licitálni, és ők sem rád, mert nem céljuk, hogy felverjék az árat), annyiért ők megveszik.

***
volt pár éve az állami földbérlet újraosztása. Akkor kaptak jó sokat a csókosok. Nagygazdáktól, állattartóktól vették el, ha nem volt eléggé fideszes. Családban, ismerősnél is több 100 ha-t.
Most azok az új bérlők előnnyel indulnak, elővásárlási joguk van.

***
Elővásárlási joggal rendelkeznek a bérlők! Akik nem mindig helyben lakók ugye, főleg az állami földbérlet újraosztása óta.

***
Hát már hogyne lennének helyben lakók, amikor a bérleti jog osztogatásának idejére bejelentkeztek a fideszes képviselő garázsába állandó lakosnak!

***
Én ezt nem értem. Úgy tudtam, hogy a fidesz-párteligazításon azt mondták: a szocik minden vagyont elloptak. Akkor hogyan maradhatott eladható föld? Visszaadták?


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-05-02 08:17   új fórumbejegyzés: Új Gyors és Gyilkos
2026-05-01 21:30       ÚJ bírálandokk-VERS: Ur Attila Szekér
2026-05-01 21:21   új fórumbejegyzés: Ur Attila
2026-05-01 20:58   Napló: szilvakék
2026-05-01 20:31   Napló: Metz-Művek
2026-05-01 18:23   új fórumbejegyzés: Orbán Zsolt
2026-05-01 17:53   Napló: A vádlottak padján
2026-05-01 17:47   Napló: A vádlottak padján
2026-05-01 17:41   Napló: A vádlottak padján
2026-05-01 17:40   új fórumbejegyzés: Tamási József