NAPLÓK: Kortárs vers Legutóbbi olvasó: 2024-12-22 06:38 Összes olvasás: 374561. | [tulajdonos]: kortárs vers | 2008-01-29 18:31 | Dani: re: mi a kortárs vers?
-------------------------------------------------------------------------------- Válasz erre Előzmény Kedves Lajos!
Kikívánkoznak belőlem a trágár kifejezések, de nem baj, most - hogy ezeket vissza bírom tartani - érzem igazán, hogy Ember vagyok! Hogy lehetsz ennyire szemellenzős te is??? Te milyen bejegyzést olvastál? Nem azt amit én írtam az biztos. Itt egyetlen normális egyed véleményét hallottam, és az a Mártié volt.
Félelmetesen beszűkültek vagytok!!! De tényleg. Ha leírtam volna ezt a mondatot: "A földgolyón nyomor szivárog, mint hülyék orcáján a nyál."- te, és a barátod ( barátaid ) csak a -hülye- szót értettétek volna meg, de az aztán belevette volna magát a fejetekbe.
"Az más kérdés, hogy sehogysem sikerült, és azért gyorsan abbahagytad. :))" Hát tényleg! Jól feladtam! Szerinted elemeznem kellett volna az egész ótvar szöveget? Már az elolvasásától is hányingerem volt, mert szaglott az Ostobaságtól!
Lajos: Daninak mazsolázni
-------------------------------------------------------------------------------- Válasz erre "Az más kérdés természetesen, hogy a magyar irodalom, azzal, hogy magára vette a nagy nemzeti sorskérdések feltevésének és esetenként megválaszolásának ódiumát (így alakultak ki olyasféle kifejezések, mint sors-irodalom, szolgálat[elvű] irodalom), a Veres Péter által említett "népben, nemzetben gondolkodást", mennyire járult hozzá ahhoz, hogy külföldön még jó fordításokban is alig voltak ismertek alkotásai, s hogy gyakran épp ez volt az ért(het)etlenség egyik legfőbb oka: a túlzott történelmi-társadalmi beágyazottság. Ez a Kulcsár Szabó Ernő által 'funkcióeltolódásnak ' nevezett jelenség azt (is) eredményezte, hogy az esztétikai értékesség nem egy esetben másodlagossá, sőt, sokadrangúvá vált egy mű megítélésekor, s előtérbe kerültek más, az irodalmiságtól valójában nagyobb részt idegen funkciók (felszólító, tanító, vigaszt adó, társadalmi problémákat felvető, azokban eligazítani kívánó jelleg). Nem véletlenül írta Esterházy Péter (épp a fenti Veres Péter-i gondolatra is reflektálva): "[...] hogy az író errefelé mit csináljon, arra a válaszok, lám, mesésnél is mesésebbek, ám nem okvetlenül születtek butaságból, sokkal inkább nyomorúságból; ettől még a válasz olyan, amilyan, csak oka van. Épp ezt hívjuk nyomorúságnak. Az idők során a feladat lényegileg a Tisza szabályozásának s a nemzet fölvirágoztatásának szükségességében fogalmazódott meg. Márpedig rossz rég, ha a Tiszát nem szakférfiak rendezik, a nemzet meg... hát... azt magának a nemzetnek kell föl-fölvirágoztatnia tisztességes és rátermett vezetői bö-ö-ölcs irányításával. Minden más eset ennél rosszabb. S megnyugtatóbb, ha bizony az író nem népben-nemzetben gondolkodik, hanem alanyban-állítmányban. Nem mert hazátlan bitang. Hanem mert ha kicsit is jó, akkor úgyis nyakig az egészben, ha meg kicsit se jó, akkor hiába mondja: csak cifrázza... A hazaszeretet minőség kérdése" (Esterházy Péter: Kis magyar pornográfia [1984])."
| |
Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak. Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!
|
|