DOKK - Szalay Dávid


 
2856 szerző 39910 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Tamási József 8 órája
Zima István 10 órája
Doktor Virág 14 órája
Debreczeny György 15 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 16 órája
Horváth Tivadar 1 napja
DOKK_FAQ 1 napja
Burai Katalin 1 napja
Bátai Tibor 2 napja
Ötvös Németh Edit 2 napja
Ur Attila 2 napja
Veres Mária 2 napja
Szilasi Katalin 3 napja
Valyon László 3 napja
Bak Rita 3 napja
Mórotz Krisztina 4 napja
Francesco de Orellana 4 napja
Szakállas Zsolt 4 napja
Szőke Imre 5 napja
Pintér Ferenc 6 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 5 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 1 napja
Hetedíziglen 3 napja
ELKÉPZELHETŐ 3 napja
Tiszta gyermekek naplója 6 napja
Baltazar 7 napja
Minimal Planet 7 napja
négysorosok 7 napja
Janus naplója 9 napja
Gyurcsi 9 napja
Macska 10 napja
az univerzum szélén 10 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 10 napja
Etzel Mark Bartfelder 13 napja
Metz-Művek 13 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Szalay Dávid


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

9.
2006.03.04 23:00Szalay Dávid -- F-nek

Válasz erre
Előzmény
dobtam


8.
2006.03.04 22:43FeRi -- dobnál

Válasz erre
Előzmény
egy emailt az utsomokkas@freemail.hu-ra? szeretnék valamit kér(dez)ni
elõre is köszi


7.
2006.03.04 22:09Szalay Dávid -- Ferinek

Válasz erre
Előzmény
igen. harmadéves vagyok.


6.
2006.03.04 16:18FeRi -- te

Válasz erre
Előzmény
te pécsen tanulsz?


5.
2005.12.29 17:52T?zrózsa -- Napszemüveg

Válasz erre
Előzmény
Triviális,oly kézenfekvõ,egyszerû témák adják a legnagyobb lehetõséget,hogy emberi magasságokba emelje a bátor próbálkozó
.no persze,ha megtalálja hozzá azt az egy lényegi elemet,amihez fûzheti gondolatait,értelmes szövegalkotási elemekkel,és értelmezhetõség sokszor dugábadõlt atitüdjei igen tudatos elkerülésével,-ha mindez sikerül kész a nagy mû.Mindennek apró jeleit vélem felfedezni....


4.
2004.08.11 12:55R. Kovács István -- Passio

Válasz erre
Előzmény
Valószínûleg rosszul fogalmaztam meg, amit mondani akartam... Pilinszky nekem mindig idõszerû. Meg József Attila is. És Radnóti is. És nekem még fontos Simonyi Imre is... meg sokan mások.
Sajnos, én nem tudok nagy szavakban és figyelemreméltó tudással reagálni a versekre. Írok költõknek és egyéb írástudóknak, lehet, hogy nem jól. Verseim is ilyen-olyanok. Belõlem vannak, bennük tisztulok.
De a Te Versed valóban jó. És méltó a témához. És Pilinszkyhez.
Tisztelettel: R.K.I.


3.
2004.08.10 18:36Szalay Dávid -- Passio

Válasz erre
Előzmény
Pilinszky nem idõszerû? Hát én nem tudom. A színvonalas magas költészet számomra mindig idõszerû, és fõleg Pilinszky, aki a múlt században a legjobban bánt a JA-i hagyatékkal. Verseiben pulzál, bübörög, sistereg, sír minden, amitõl vers a vers (számomra). Szerintem a 60-70-es években sem volt idõszerûbb, hiszen annyira elvonatkoztatott a kortól (egyrészt mert el kellett, másrészt mert mit tudom én:) és annyira egyetemessé fogalmazta mondanivalóját, hogy szerintem felesleges költészetét korhoz kötni, vagy idõszerûségérõl vitatkozni.
és azt persze ne felejtsük, hogy az avatgard hevülete után 30-40 évvel beindult a kõkemény klasszicizálódás. Én amúgy hiszem, hogy olyan verset kell írni manapság, ami hiteles egy mai ember számára, de túl is mutat korán. A vers számomra még mindig komoly dolog. Nem viccelõdök a "komoly" mûveimben, vagy ha viccelõdök, akkor sok mással kompenzálom, és ezzel kitágítom minden irányba, ahogy egy embert különbözõ kultúrák, hatások, értékrendek, trendek bombázzák, és próbálja összerakni magát több-kevesebb sikerrel. most csak ennyi.
Néma neked meg köszi.


2.
2004.08.10 18:04R. Kovács István -- Passio

Válasz erre
Előzmény
Jó. Nekem nagyon jó. Bennem igen-igen jó. Szeretem Pilinszkyt, bár mostanában - állítólag - nem idõszerû Õt és a verseit szeretni... Köszönöm, hogy megírtad a versedet.


1.
2004.08.08 20:25Néma -- Passio

Válasz erre
Előzmény
Ez egy nagy vers.
A fenti posztra érkezett válaszok: Néma, R. Kovács István, Szalay Dávid, R. Kovács István, T?zrózsa, FeRi, Szalay Dávid, FeRi, Szalay Dávid



0

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 00:29   Napló: szilvakék
2026-06-23 21:38   Új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-23 19:43   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 15:06   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-23 14:54   Új fórumbejegyzés: Debreczeny György
2026-06-23 14:33   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 14:03   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-23 12:40   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 12:28   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 12:02   új fórumbejegyzés: Zima István