DOKK - Kiss Mária


 
2856 szerző 39912 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Szilasi Katalin 2 órája
Bátai Tibor 18 órája
Zima István 18 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 19 órája
Tamási József 19 órája
Doktor Virág 19 órája
Horváth Tivadar 22 órája
Debreczeny György 23 órája
Veres Mária 1 napja
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 3 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 6 napja
Szakállas Zsolt 6 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 8 napja
FRISS NAPLÓK

 Tiszta gyermekek naplója 5 órája
szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 5 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 11 napja
Gyurcsi 11 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 12 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
Metz-Művek 15 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Kiss Mária


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

296.
2016.09.20 21:10Kiss Mária -- re: meo | téli fagyizás (jav)

Válasz erre
Előzmény
Kedves Márk,
köszönöm. Meglehet. Igazad lehet, csakhogy az íz változása, kapcsolatban van a többi változással, szerintem erősíti. Tévednék?


295.
2016.09.20 00:33Bártfai Attila Márk - szerki -- meo | téli fagyizás (jav)

Válasz erreKedves Mária!

Jelezte, hogy nem kér meót. A rendszer azonban az első szavazat előtt meót kér. A harmadik szakasztól erősebbnek, költőibbnek találom. Marad.

Üdvözlettel
A fenti posztra érkezett válaszok: Kiss Mária


294.
2016.09.08 14:46Kiss Mária -- re: télifagyi (jav)

Válasz erre
Előzmény
kösz, javítottam


293.
2016.09.08 14:20Réz Lola -- télifagyi (jav)

Válasz erreA "téli fagyi" egy önálló termék volt, nem azonos a télen is fogyasztható fagyival.
A fenti posztra érkezett válaszok: Kiss Mária


292.
2016.07.12 09:56Kiss Mária -- re: meo | gépzene

Válasz erre
Előzmény
köszönöm a meót, dolgozom rajta


291.
2016.07.09 21:54Filip Tamás - szerki -- meo | gépzene

Válasz erreKedves Mária, legszívesebben egy marad-ot és egy múlik-ot nyomnék, de nem lehet...
Az "azáleakeretben" egy szószörny.
A templom tornya hogyan tud kongani... Ezen még töröm a fejem.
Hűtőmágnes és sparhelt... Nem férnek össze.
Az kevés, ha jó az alapgondolat, a részletekre is kell figyelni.

Üdvözlettel,
Filip Tamás.
A fenti posztra érkezett válaszok: Kiss Mária


290.
2016.06.29 09:15Kiss Mária -- re: meo | emlékszel?

Válasz erre
Előzmény
ohh, de azért köszi


289.
2016.06.28 15:44Türjei Zoltán - szerki -- meo | emlékszel?

Válasz erreKedves Mária!

Ez versnek kevés. Egy élmény felidézése csupán.

üdvözlettel:
TZ
A fenti posztra érkezett válaszok: Kiss Mária


288.
2016.06.14 11:09Halmosi Sándor - szerki -- meo | apám (jav.)

Válasz erreKedves Mária! A téma és a versbeszéd kedves személyessége is mutatja, hogy már egy átdolgozott versről és élményről van szó, de engem sajnos ez sem győzött meg teljesen, még mindig túlírtnak érzem, és ha első vers lenne, további húzást, szeretettelejs bíbelődést javasolnék a verssel, de mivel már ez is javított, talán el kellene engedni. Szeretettel, Sándor


287.
2016.06.13 21:00Kiss Mária -- re: meo | párizskék

Válasz erre
Előzmény
köszönöm, sokszor egy szó is segít, ha megakadunk :)


286.
2016.06.13 20:45Filip Tamás - szerki -- re: meo | párizskék

Válasz erre
Előzmény
Szerintem ez lehetne a vers legbelsőbb magja:

"mint az igazi festők."

Ők is alkotnak, ők is szerelmesek, beléjük is szerelmesek. Én is igazi festő vagyok, akit bár "megzavar" a szerelem, de ez kiemel az életemből. Az alkotás és a szerelem katarzisa egyszerre.

Valami ilyesmire gondolok konstruktív tanácsként.
A fenti posztra érkezett válaszok: Kiss Mária


285.
2016.06.13 20:31Kiss Mária -- re: meo | párizskék

Válasz erre
Előzmény
nagy kár, hogy hirtelen nem is tud mit mondani, egy konstruktív tanács jólesett volna, hogy honnan kaparjak pld, melyik az a gócpont, ahol van valami "lob"
A fenti posztra érkezett válaszok: Filip Tamás - szerki


284.
2016.06.13 19:06Nyírfalvi Károly - szerki -- meo | párizskék

Válasz erreKedves Mária! Ha mindig történeteket, helyzeteket ír le, akkor mindig ez lesz az eredmény: látszólag szabad vers, amúgy meg próza, afféle félperce novella. Tudja, a vers lényege nem feltétlenül az, hogy a sorok nem érnek ki a lap széléig, és hogy csupa kisbetűt használ, illetve nem központoz, fontos azt is tisztázni, mit miért tesz, nem az a tétje az írásnak, hogy közöljünk valamit, hanem, hogy másképp közöljük, ez a szöveg távol áll a költői eszközök használatától, hirtelenjében nem tudom, milyen tanácsot adhatnék, talán keresnie kellene egy pontot a szövegben, s abból kiindulva újra fogalmazni, sűríteni, a fölösleget elhagyni, és képekben gondolkodva újra írni. Végül egy apróság, amit gyakran tapasztalok, és bántja a fülemet:nem kell a sor elején határozatlan névelőt használni, ezt az egységet például így is el tudnám képzelni: mikor kész a kép
kék üstököst látok
fehér háttér előtt

Tapasztalatom, és "hitem2 szerint a költészet alapvetően jelen idejű, még akkor is, ha megtörtént eseményt idézünk fel, nyelvileg is kezelhetőbb, szikárabbá tehető így a szöveg.
A fenti posztra érkezett válaszok: Kiss Mária


283.
2016.06.10 13:03Janáky Marianna -- Zs. változat

Válasz erre
Előzmény
tényleg ütős lett a Zsófi változata


282.
2016.06.10 09:56Karaffa Gyula - szerki -- meo | ékszer

Válasz erreKedves Mária!

A bilincs mint ékszer, a megkötöttségek/megszokások mint az élet díszei, és a versben meglévő humor az, ami nálam maradóssá teszi ezt a verset, bár a felütése kicsit terjengős nekem (még ilyen rövid soroknál is).


281.
2016.06.07 23:12Kiss Mária -- re: meo | most már örök titok marad

Válasz erre
Előzmény
Köszönöm, Sándor


280.
2016.06.06 22:39Halmosi Sándor - szerki -- meo | most már örök titok marad

Válasz erreKedves Mária, egy újabb szép :)
A fenti posztra érkezett válaszok: Kiss Mária


279.
2016.05.31 08:22Kiss Mária -- re: bizonyosság...

Válasz erre
Előzmény
semmi baj, dehogy haragszom


278.
2016.05.17 18:22Kiss Mária -- re: meo | meggybefőtt (jav.)

Válasz erre
Előzmény
Zsófi, ezerszer köszönöm, már időtlen idők óta nem tudtam mit kezdeni ezzel a verssel. Nagy nagy ölelés.


277.
2016.05.17 18:05Széll Zsófia - szerki -- meo | meggybefőtt (jav.)

Válasz erreMária, ebben az esetben egy irányként mutatom:

mint szavakat,
forgatom a számban,
begördítem nyelvem alá,
szétloccsantom:
savanyú.
kemény mag a volt,
kiköpöm, még mielőtt
elharapom.

öregnek születtem,
és úgy vagyok
mint szirupos lében
a mattá dunsztolt meggyszemek:
szorosan lekötött üvegben
érek túl.

A stolverk tömörsége, ütőssége hiányzik nekem. A jelenlegi formájában múlik ez a vers. Üdv, Zsófi
A fenti posztra érkezett válaszok: Kiss Mária, Janáky Marianna


276.
2016.05.14 11:22Kiss Mária -- re: meo | bizonyosság (jav)

Válasz erre
Előzmény
köszönöm


275.
2016.05.14 09:21Karaffa Gyula - szerki -- meo | bizonyosság (jav)

Válasz errecsodás kép (általánosságban) a versre. "hallgatom az esőt/ diktál - írom"... nem csak nálam, marad...
A fenti posztra érkezett válaszok: Kiss Mária


274.
2016.05.09 20:29Kiss Mária -- re: meo | bizonyosság

Válasz erre
Előzmény
feltettem


273.
2016.05.09 20:11Türjei Zoltán - szerki -- re: meo | bizonyosság

Válasz erre
Előzmény
Rendben, várom és marasztalni fogom.
Üdv:TZ
A fenti posztra érkezett válaszok: Kiss Mária


272.
2016.05.09 18:51Kiss Mária -- re: meo | bizonyosság

Válasz erre
Előzmény
Köszönöm a meót és igazad van, a negyedik sor túlbonyolítja a verset, az olvasó itt megakad... pedig a cél nem ez. Köszönöm. Újratöltöm, jó?
A fenti posztra érkezett válaszok: Türjei Zoltán - szerki



0 25 50 75 100 125 150 175 200 225 250 275

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-25 12:47   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-25 08:58   Napló: Tiszta gyermekek naplója
2026-06-25 08:34       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József Rush-fényben
2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág