Ötvös Németh Edit naplója: próza


 
2852 szerző 39585 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Csillag Tamás
  Aztán
Új maradandokkok

Zsolt Szakállas: HÍRNÖK: BIKA-BIKA
Tamási József: éjfél előtt
SzakállasZsolt: stramm.
Tímea Lantos: Apakép/jav.2/
Szakállas Zsolt: KOLOMPÉR
Szakállas Zsolt: elég.
Szesztai Zsuzsa: Concha Bullosa
Bátai Tibor: ilyen nincs
Szakállas Zsolt: ZSIRÁF
Szakállas Zsolt: világfelfordulás
Prózák

Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
Pintér Ferenc: Maffia avagy a hűség romantikája (a maffiafilmről)
Péter Béla: Madárrántotta
Péter Béla: PONT
Pintér Ferenc: Csőlátók kézikönyve III. - A reklám
Pintér Ferenc: Csőlátók kézikönyve IV. - A bokszfilm
FRISS FÓRUMOK

Albert Zsolt 5 órája
Francesco de Orellana 7 órája
Kovács Nemes László 10 órája
Tamási József 10 órája
Bátai Tibor 10 órája
Szakállas Zsolt 10 órája
Karaffa Gyula 10 órája
Péter Béla 11 órája
Vitárius Ferenc 11 órája
DOKK_FAQ 11 órája
Ötvös Németh Edit 11 órája
Gerle Kiss Éva 14 órája
Zima István 15 órája
Markovics Anita 15 órája
Pintér Ferenc 15 órája
Tímea Lantos 16 órája
Konta Ildikó 16 órája
Burai Katalin 16 órája
Farkas György 1 napja
Doktor Virág 1 napja
FRISS NAPLÓK

 Janus naplója 5 órája
Baltazar 10 órája
Szuszogó szavak 1 napja
PIMP 1 napja
Hetedíziglen 2 napja
Játék backstage 5 napja
ELKÉPZELHETŐ 5 napja
A vádlottak padján 8 napja
nélküled 9 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 13 napja
Bara 14 napja
Elisa 16 napja
Lángoló Könyvtár 28 napja
Conquistadores 31 napja
mix 32 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Ötvös Németh Edit naplója
Legutóbbi olvasó: 2026-01-15 00:36 Összes olvasás: 56050

Korábbi hozzászólások:  
216. [tulajdonos]: próza2020-03-25 15:43
A lenövés

Ahogy bekapcsolta a számítógépet, jöttek a reklámok. Szandálok, táskák, szebbnél szebb ruhák képei. Vágyódva nézegette a színes fotókat. Elképzelte, ha lenne mondjuk egy bizonyos összeg, amit kedve szerint csak ilyen dolgokra fordíthatna, mit rendelne. Annyira belefeledkezett ebbe a világba, elvégre nőből volt az ember, hogy majdnem elfeledkezett arról, hogy most más szelek fújnak. A koronás, bizonytalan borzalom időszakát élték.
Karanténidőszak. Félt. Szigorúan sportolni ment csak ki. Délutánonként jól beöltözött, sapkát is vett, vastag kendőt tekert a feltűrt kabátgallér mögé, elől megkötötte, csak a két szeme látszott ki és nekiindult.
Első nap nehezen ment, a kifejezetten futáshoz készült márkás sportcipőjét húzta fel, amit az edzőteremben szokott használni. Majd lemossa a talpát, ha újra beindul az élet. A fekete jószágot egy ismerősétől kapta, aki a Csepel-szigeten szokta összeszedni az otthagyott cuccokat. Rengeteg hasznos dologra tett így szert.Ahogy eddig, kifertőtlenített mindent, úgy osztogatta el azt, amire nem volt szüksége. Így került hozzá. Valószínű drága darab, nem vette volna meg üzletben, amúgy talán párszor viselhette valami zenekedvelő szigetlakó.
A cipő minden lépésnél szusszant egyet, nem is ez érdekelte, hanem a lassan előkúszó fájdalom, ami először csak az egyik sarkát égette, aztán hamarosan a másikat is. Visszafordulni nem volt értelme, ment tovább. Megigazította a zokniját, hátha attól lett ilyen kényelmetlen a járás. De, nem, ugyanúgy fájt minden lépés. Mikor hazaért megnézte a kárt, minkét sarkán hatalmas vízhólyag éktelenkedett, az egyik ki is durrant.
Másnap beragasztotta a sérülést, nem adta fel, csak cipőt cserélt. A régi halványzöld kondiját húzta fel, aminek csak annyi baja volt, hogy rettenetesen vékony szövet borította a lábfejnél. Sebaj, majd két zoknit vesz, belefér.
Örömére a gyaloglás semmilyen fájdalomérzettel nem járt. Gondolatai viszont csapongtak. Mi lesz vele, mi lesz a barátaival. Hogy működik ez a nyavalya. Az utcán futó fiatalokat és kisgyermekes szülőket látott. Nem csoportosultak.
Az idősek ha megkapják, biztos hogy meghalnak? Anyósa egy hónapja kapott peacmakert, nyolcvanon felül van. A halál mezsgyéjén feküdt magatehetetlen állapotban három napig Alig épült fel. Vele mi lesz? Egyre magasabbra kapcsolta az iramot. Ment előre, mintha üldözné valami megmagyarázhatatlan. Az olaszoknál kijárási tilalom van, látta a televízióban, kimennek az öregek, kimennek sétálni, mert nem tudnak elaludni.
Vajon meg lehet változtatni egy idős ember szokásait? Meg lehet értetni vele, hogy most nem a lottó a fontos, hanem az élete.
Ahogy gyalogolt, eszebe jutott, hogy kopik a hajáról a festék, már jó pár centis lehet a lenövése. Igaz, az olasz polgármester azt is kiabálta neki a tévéből, hogy fodrászhoz mennek az emberek, nem fogják, fel, hogy a koporsó csukódik a fejükre, minek az a frizura.
Lelkiismeret- furdalást érzett, nem tudta mit csináljon.
Hazaért, megnézte a tükörben a lenövést. Jócskán látszottak az ősz hajszálak. Nem hívta fel a mestert.
Este az ágyban azt gondolta, hogy majd megnézi világosban, nappali fénynél.
Hátha tévedett, nincs akkora vész.

írta: Ötvös Németh Edit
2020. márc. 25.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
2020-09-25 22:55 furim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-01-14 22:03       ÚJ bírálandokk-VERS: Horváth Tivadar Elfogysz
2026-01-14 20:48   Napló: Janus naplója
2026-01-14 20:47   új fórumbejegyzés: Albert Zsolt
2026-01-14 19:09   új fórumbejegyzés: Francesco de Orellana
2026-01-14 17:35       ÚJ bírálandokk-VERS: Kránicz Szilvia eldobható
2026-01-14 15:45   új fórumbejegyzés: Kovács Nemes László
2026-01-14 15:41   Napló: Baltazar
2026-01-14 15:36   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-01-14 15:34   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-01-14 15:30   új fórumbejegyzés: Tamási József