PÁLÓCZI: BRÜSSZELI CSIPKE: MOST NEM ÉREK RÁ ERRE


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 2 órája
Zima István 2 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 3 órája
Tamási József 3 órája
Doktor Virág 3 órája
Horváth Tivadar 6 órája
Debreczeny György 8 órája
Veres Mária 8 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 3 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 4 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 5 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 22 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Tiszta gyermekek naplója 7 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 10 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: PÁLÓCZI: BRÜSSZELI CSIPKE
Legutóbbi olvasó: 2026-06-24 22:35 Összes olvasás: 68067

Korábbi hozzászólások:  
442. [tulajdonos]: MOST NEM ÉREK RÁ ERRE2025-03-02 01:57
NEM SZABAD VALÓTLANSÁGOT ÁLLÍTANI A DOKKON 2.

Filip Tamás sajnálatosan téved.
Nekem mostanság nincs időm társasági adok-kapokra.
Véleménye, velem kapcsolatos meglátásai ennélfogva érdektelenek.
Miért?
Egyszerű: ő a szememben, legújabban megismert személyiségjegyei alapján annyira eltér az általános költészeti, vagy szűkítsük le s mondjuk azt: rilkei hagyományoktól - mind luxuséletmódjával, mind pedig talán túlságosan is tetszetni vágyó (ami talán az előbbiből levezethető? nem tudom, nem érek rá most mélyebben foglalkozni vele) esztétikájával, hogy momentán sem a dicséretével sem pedig esztétikai megrovásával nem tudnék mit kezdeni. (Remélem, ezzel most nem mondtam semmi rosszat, de hát így érzem: nem tagadhatom!)

Egyenesen kellemetlen nekem (és cseppet sem örülök neki) hogy ő most megpróbál úgymond "belém állni".

Erre - fájdalom - most tényleg nincs időm.

Nagyon sok a megírni és még több az értelmezni valóm.

Unokáim varázslatos jelenléte magával ragad (hónapokig egy házban élhetek velük, csak nyáron költöznek vissza Londonba). Olyan mennyei valóságözön vesz most körül, saját legkorábbi emlékeim olyan intenzíven idéződnek fel kb. két éves életkorom legmélyéről, az ébren álmodók ihletett, egészséges megrendülésétől szédelegve, hogy ez most minden kreatív idegsejtemet "lefoglalja". (Kivéve a szükséges jogi herce-hurcákat, mert azokhoz műgond kell, hiszen ők is: TÉMA!
Itt jegyzem meg:

Időhiányom miatt oly pótolhatatlan a törvénytelen féléves kizárásom idővesztsége, mert most nem tudom megírni és ide felrakni az "akkori" képes esszéket, mert most az új élményanyag feldolgozása foglal le.
A képes esszék szintén az írásműveim, a kizárásom előtt éppen megkezdett Ágoston novellákkal együtt.
Illetve a már ide is felrakni kezdett Duna versciklus is folytatódik majd.
Ha nem zárt volna ki félévre a Dokk "oroszlántulajdonosa", hangsúlyozom hamis indokkal és jogilag megtámadható módon, akkor abban is előbbre tartanék.

Nem kell felróni, hogy miért a Kutyát karácsonyra című költeményem van megint fenn. (Azért mert ezt dobta ki 5 napja a facebook algoritmus. A mű így éli a saját életét: önmozgó immár.
Én meg újra és újra ellenőrzöm. S tudtam is rajta korrigálni még (igaz: csak egyetlen szót).

Az pedig, hogy mellette levezettem az énírás paradoxonát (látszólag önéltrajzi költeményemből épp csak a saját édes jó anyámat hagytam ki, aki a "Móricz ház" harmadik emeletén, pont nagy írónk első ottani kislakása melletti lakásban lakott), ez a gondolatmenet szerintem nóvum.
Azért is fontos továbbá ez a mű, azért "aktuális", mert ennek hozzá nem értő megítélésén éppúgy elvérzett a már akkor is provokálni (értsd "beszélgetni") akaró Karaffa Gyula, mint most Fűri Mari négysorosának hozzá nem értő megítélésén.

Nálam (Kutyát karácsonyra) fogalmi vakvágányra tévedt esztétikai felkészületlensége miatt. Ezt most nem részletezem.

Fűri négysorosának negatív megítélésével pedig beleütközött egy több tagú szakmai zsűri kedvező értékítéletébe. (Ezt sincs időm bővebben kifejteni. Majd a hivatalos helyen.)

Minderre a kommentemben tárgyilagos szavakkal hívtam fel a Nyájas Olvasó figyelmét. Szó sem volt semmiféle otrombaságról, amit Filip Tamás tévesen emleget.
Sajnos megint fordítva ül a blogon. (De ez is jobb, mint ordítva tenné!)

Igen: lányunokámnak - tényleg - kék szeme lesz, miközben senkinek nincs kék szeme az egész családban csak nekem.
Ezt most költészetileg kell majd feldolgoznom.
Nekem, kékszemű nagycsontú szőkének. (Ezért nem tetszenek a nagycsontú kékszemű szőkék, vagy vörösek, akiket állítólag irigyelnem kellene.) Mert az "ő kékszemüket" látom a borotválkozó tükrömben is - és unom. (Ezért lett "másmilyen" a feleségem is.)

Illetve egyetlen kékszeműért mégis odavagyok.

Ő az.

Most hét hónapos.

Ez a tekintete egykor talán férfiak életét fogja eldönteni.

Higgye már el Filip Tamás, hogy - isten bizony - nem cserélnék vele, de senki mással sem!
A szólás-szabadságom megvédése viszont fontos dolog!
Természetesen a jog eszközeivel is küzdeni fogok érte.

ELŐRE SZÓLOK!
NEM FOGOK TUDNI VÁLASZOLGATNI FILIP VAGY BÁRKI MÁS ÚGYMOND VELEM KAPCSOLATOS TOVÁBBI SZŐRSZÁLHASOGATÁSÁRA! MERT A LÁNYUNOKÁM SZEMSZÍNÉNEK ELEMZÉSE FONTOSABB ÉS ATTÓL VENNÉ EL AZ IDŐT (MEG A KÖLTÉSZETTŐL, AMINEK AZ ESZKÖZEIVEL EZT AZ EGÉSZ "TEREMTETTSÉGI ÉLMÉNYT" MEGÖRÖKÍTENI VÁGYOM!

481967686-1532167434116603-4469254126110665290-n




Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 16:38   új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar
2026-06-24 15:10   Új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar