| KIEMELT AJÁNLATUNK |  |

| Új maradandokkok |  |

| Prózák |  |

| FRISS FÓRUMOK |  |

| FRISS NAPLÓK |  |

| VERSKERESő |  |

| SZERZőKERESő |  |

| FÓRUMKERESő |  |

|
NAPLÓK: Baltazar Legutóbbi olvasó: 2026-06-23 21:56 Összes olvasás: 693867| 819. | [tulajdonos]: Szepynek | 2011-01-19 21:56 | Tudtam, hogy fejemre olvasod a "tévedésemet". Így legyen ötösöm a lottón. Azokon a fényképeken, amelyeket efféle alagutakról láttam, nyilván photoshoppal eltünettték az általad említett ötven métert, a gazok. Az a helyzet, hogy ahhoz, hogy akárcsak részben igazat adj nekem, a szakmáddal és a politikai hovatartozásoddal kellene szembefordulnod, amire nem vagy képes. Nincs ezzel semmi gond. Őszintén kívánom, hogy a cégnél, ahol dolgozol, egyenesbe jöjjenek a dolgok.
| |
| 818. | [tulajdonos]: K(iló)M(éter) | 2011-01-19 21:47 | Őszintén nem értem, hogy a "közeljegyzőink" című bejegyzés a rosszindulaton kívül miről szól. Sok sebből vérzik. A közjegyzőt nem mutatják be, mindössze annyi hangzik el, hogy "jelenlétében". Semmi több. A hölgyek, de még az urak is, általában igyekeznek normálisan kinézni arra az öt másodpercre, amíg látszanak. Végül szeretném átadni a Konyhásnénik Egyesületétől e percben érkezett üzenetet, amely szerint jobb ma egy spenót, mint jövőre egy őzgerinc áfonyával! | | Olvasói hozzászólások nélkül| 817. | KM: közeljegyzőink | 2011-01-19 21:26 | | A Kenó előtti közjegyzők bemutatása az egyik kedvenc tévés momentumom. Kettő darab, általában tipikus, középkorú hivatalnok-fazon szokott ott ácsorogni átlagos utcai ruhában (többnyire nők), amíg bemutatják őket. Olyan érzésem szokott tőle lenni, mintha egy régi, önkiszolgáló étteremben a bejáratnál bemutatnák a konyhásnéniket egyesével. Ez kell a hitelességhez? :))) | | Olvasói hozzászólások nélkül| 816. | Szepy (Frady): alagút | [tulajdonos]: s ködő | 2011-01-19 21:13 | | Látod, ebben az alagutas kérdésben tévedsz. Én többször jártam a helyszínen és tanusíthatom, hogy vannak olyan helyek, ahol 50 m földtakarás is van az alagút fölött. Arról persze sosem készül kép. Egy-egy ilyen helyen egy esetleges bevágás az 1:1.5-es rézsűvel akár több száz méter széles felszíni termőterület kisajátítását is jelentheti, nem beszélve több millió köbméter föld eltüntetendőségéről. Érdekes egyébként, hogy a médiában soha egyetlen mérnököt sem kérdeztek meg az ügyben, csak a celebek és a zöldnek álcázott jogászok puffoghattak... | |
| 815. | [tulajdonos]: s ködő | 2011-01-19 18:53 | A közjegyzőnek nem szabad visszautasítania azt, aki valamely közjegyzői tevékenység elvégzésére kéri fel. Nem tehet mást, megy a tanúsítandó sorsolás, vagy egyéb esemény helyszínére, és végzi a dolgát. Azonban, tévedés ne essék, nem a sorsolást, vagy az eredményt "hitelesíti", hanem egy közokiratnak minősülő jegyzőkönyvet készít arról, aminek a tanúsítására felkérték. Az meg, hogy a rendszerbe kik, és hogyan nyúlnak bele, mielőtt a monitoron a számok megjelennek, legfeljebb a tévécsatornát minősíti. Azért ennél szörnyűbb, és az országnak is többe kerül, ha "mérnökösködő illetők" alagutat terveznek oda, ahol még domb sincs. | | Olvasói hozzászólások nélkül| 814. | Szepy (Frady): "hitelesítés" :) | [tulajdonos]: tanúk | 2011-01-19 17:14 | | Jókat szoktam röhögni a TV telefonos szavazósdiánál közjegyzősködő illetőkön. Ott állnak egy monitor előtt, amin számok villódznak. Előtte számítástechnikusok sokasága ott nyúl bele a rendszerbe, ahol csak akar. Ő meg úgy tesz, mintha bármit is módja volna ellenőrizni, "hitelesíteni" a monitor működésén kívül... :) | |
| 813. | [tulajdonos]: tanúk | 2011-01-19 16:56 | "A mindent rendben találtam kezdetű" mondat számomra teljességgel szóbeli műfaj, de örömteli meglepetés, hogy többeket versre indított. Ez újfent meggyőzött a "téma egyáltalán nem számít" - állítás helyességéről. Közjegyzői tevékenységem csupán egyszer ihletett meg. Egy szobor kiöntése után az öntőforma megsemmisítéséről kellett ténytanúsító jegyzőkönyvet készítenem, és az átélt eseményből, persze kellően szublimálva a dolgot, megírtam a Tanúk c. verset, amit a Holmi volt szíves közölni. | | Olvasói hozzászólások nélkül| 812. | Friss Eső Borzolta S: rom-lomlomlomlomlom | 2011-01-19 13:32 | Légy igaz és boldogtalan, vagy hazudj örömcsöppekért, de ha celeb költőként vállalt szereped Messiás; köntösödre vigyázz, mielőtt színre lépsz és kimondod: Mindent rendben találtam, kezdődhet a sorsolás. | | Olvasói hozzászólások nélkülOlvasói hozzászólások nélkül| 810. | stando: :) | T.L.: Eleven költő | 2011-01-19 12:49 | | No! Ezek után mi mást is tehetne az említett kortárs költő, mint engedve az egyre erőteljesebb nyomásnak, megmutatja azt a verset a törzsolvasóinak. ;) | |
Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak. Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!
|
|
|