DOKK - Berényi Olga


 
2856 szerző 39915 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Mórotz Krisztina 12 perce
Zima István 3 órája
Szilasi Katalin 5 órája
Tamási József 9 órája
DOKK_FAQ 11 órája
Szakállas Zsolt 12 órája
Veres Mária 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 1 napja
Francesco de Orellana 1 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
Ur Attila 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 5 órája
Macska 22 órája
Conquistadores 1 napja
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
szilvakék 3 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 13 napja
Gyurcsi 13 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 14 napja
Etzel Mark Bartfelder 17 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Berényi Olga


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

23.
2007.11.01 08:31Ágnes -- Hiányzol

Válasz erreKedves Olgi!

Rég nem olvastam tõled újabb verseket, hiszen látható a megjelent verseken, hogy a "vers- nevû"zsákban, melyet cipeszl, sok sok kis meg nem jelent versike lapul.
Üdv:Ágnes


22.
2007.10.06 07:56CSOKI -- Kétked? kétség

Válasz erreKedves viaskodó vers.Aranyos.Szép belsõ érzések vándorolnak ki a versbõl.A verseid egy csokor kedves virág- érzelem, s büszke lehetsz magadra, ha a Dokk Szerk, Shakespeare mûvét hozzá példának számodra
Remélem a jövõben olvashatok tõled ujabb és ujabb ilyen szép gondolatokat, mint amelyekkel megtiszteltél eddig bennünket, olvasókat..


21.
2007.08.13 01:37Dokk Szerki -- meo-üzenet | Szivárvány szív

Válasz erreWilliam Shakespeare:

75. SZONETT



Az vagy nekem, mi testnek a kenyér

s tavaszi zápor fûszere a földnek?

lelkem miattad örök harcban él,

mint a fösvény, kit pénze gondja öl meg;

csupa fény és boldogság büszke elmém,

majd fél: az idõ ellop, eltemet;

csak az enyém légy, néha azt szeretném,

majd, hogy a világ lássa kincsemet;

arcod varázsa csordultig betölt

s egy pillantásodért is szorvadok;

nincs más, nem is akarok más gyönyört,

csak amit tõled kaptam s még kapok.

Koldus-szegény királyi gazdagon,

részeg vagyok és mindig szomjazom.




20.
2007.08.13 01:32Dokk Szerki -- meo-üzenet | Embertudat

Válasz erreSzabó Lõrinc:

DSUANG DSZI ÁLMA

Kétezer évvel ezelõtt Dsuang Dszi,
a mester, egy lepkére mutatott.
- Álmomban - mondta - ez a lepke voltam
és most egy kicsit zavarban vagyok.

- Lepke - mesélte, - igen, lepke voltam,
s a lepke vigan táncolt a napon,
és nem is sejtette, hogy õ Dsuang Dszi...
És felébredtem... És most nem tudom,

most nem tudom - folytatta eltûnõdve -,
mi az igazság, melyik lehetek:
hogy Dsuang Dszi álmodta-e a lepkét
vagy a lepke álmodik engemet? -

Én jót nevettem: - Ne tréfálj, Dsuang Dszi!
Ki volnál? Te vagy: Dsuang Dszi! Te hát! -
Õ mosolygott: - Az álombeli lepke
épp így hitte a maga igazát! -

Õ mosolygott, én vállat vontam. Aztán
valami mégis megborzongatott,
kétezer évig töprengtem azóta,
de egyre bizonytalanabb vagyok,

és most már azt hiszem, hogy nincs igazság,
már azt, hogy minden kép és költemény,
azt, hogy Dsuang Dszi álmodja a lepkét,
a lepke õt és mindhármunkat én.


19.
2007.07.05 11:57Berényi Olga -- re: Sötétség hangja

Válasz erre
Előzmény
Kedves Ágnes!

Köszönöm szépen az elismerõ szavakat, és azt, hogy így kiállsz a gondolataim mellett. További szép napot kívánok


18.
2007.06.29 10:49Ágnes -- Sötétség hangja

Válasz erreA Dokk,Szerki, véleménye csak bíráló lehet, vagy törekszik arra is, hogy véleményével segítse a színvonalas irodalom kialakulását, vagy csak rongálni akar, de ebben az esetben intelligensen bíráló, igaz nem értek vele egyet, mint írja a szerzõ is

" Sötétség hangját
töri meg a
Csend.
Üvöltve suttogná
ha hagynál engem
nyugodtan,
békében."

A szineztéziát, mint összérzést, szóképet fogjuk fel, irodalmi kifejezésként, akkor a költõ versében az általa nyújtott érzéseket elérte,
"
Sötétség hangját
nem hallom,
mert a Világosság
veszi el tõlem
e szelíd szót.
Hûljön le az érzés
mely örök pezsgést ébresztett fel bennem. " mint a kritika is.

Kedves Olgi ez a kis versed is olyan, mellyel dicsekedhez, hisz belsõ érzéseket közölsz a kedves olvasóval, s dicséret illeti a dokk-ot is, hogy helyt ad a versfaragás vágyóknak.

"A sötétség hangján
beszélt hozzám
Lényed árnyéka,
mely fülembe súgta:
A halk hangja a
Sötétség muzsikája,
Lágyan vad zenét játszva
E képzeletbeli orgonán."

A gondolataid tiszták, õszinték, kedvesek, s ma erre van a legnagyobb szüksége az embereknek.Gratulálok.
:) Ági

A fenti posztra érkezett válaszok: Berényi Olga


17.
2007.06.28 14:59Dokk Szerki -- meo-üzenet | Sötétség hangja

Válasz erreKedves szerzõ, a "sötétség hangja" nem olyan erõs szinesztézia, hogy elvigyen a hátán egy egész verset.


16.
2007.06.26 17:31Ágnes -- Talán

Válasz erreA Dokk-Szerk:anonymus értékelõnek csak annyit talán
értékelésnél a blöff érzet is egy érzés, sõt a kátyában kitûnõ, de ha már nem meggyõzõ akkor fából vaskarikaként zsonglörködõ, igazából megélhetõ tartalmú érzés a HIT,BIZALOM és REMÉNY, melyek nélkül hullák vagyunk. S a vers itt ad magyarázatot"


"Az igazi Talán nem pusztán
Lehetséges
és a Biztos sem
Bizonytalan már
hisz a Remény hazaérkezett.

Új kaput nyitott,
hogy lássam .
minden Talán lehet...."

Olga kedves reménytkeltõ gondoltaidat köszönöm, szépek értékesek.
:) Ági




15.
2007.06.26 09:37Dokk Szerki -- meo-üzenet | Talán

Válasz erreBlöffnek érzem, fából vaskarikának: elvont fogalmakkal való zsonglőrködés még nem biztosít megélhető tartalmakat, sőt.


14.
2007.06.19 09:51Berényi Olga -- re: Kétked? kétség

Válasz erre
Előzmény
Kedves áok!

Köszönöm szépen a szójátékosan kedves hozzászólásodat.
Üdv:Olgi


13.
2007.06.19 06:58áok -- Kétked? kétség

Válasz erreKétkedõ kétségtelen nagyon jó.
Üdv:
A fenti posztra érkezett válaszok: Berényi Olga


12.
2007.06.17 17:37Berényi Olga -- re: meo-üzenet | Megoldás?

Válasz erre
Előzmény
Tisztelt Dokk Szerki!

A vers címében lévõ kérdõjel pontosan erre utal...szerintem nem szükséges kibontani.A lényegének kifejezõdése pontosan abban van, hogy ez egyszerû játékos megnyilvánulása egy, a matematika órán szerzett élménynek...kifejezni semmi mást nem kívántam, csak azt, hogy nem értem. Ez azonban szerintem kiolvasható a versbõl.
Üdvözlettel:
Olga


11.
2007.06.17 12:50Dokk Szerki -- meo-üzenet | Megoldás?

Válasz erreNem csak a problémát, a verset sem sikerült sajnos megoldani. Az ötlet nincs kibontva, befejezve.
A fenti posztra érkezett válaszok: Berényi Olga


10.
2007.06.11 09:28Berényi Olga -- re: Sötétség hangja

Válasz erreKedves Zelda!

Valóban jogos a kérdés, hiszen ez bemutatkozómból hiányzik ezen információ. Kiváncsi volnék azonban, hogy miért szeretnéd tudni, mire vonatkozik a kérdésed: a vers vagy egyéb ok.
Köszönöm szépen, hogy elolvastad a verseimet.
Üdvözlettel: Olgi


9.
2007.06.08 22:09zelda -- Sötétség hangja

Válasz erreHány éves vagy?


8.
2007.06.02 15:49Ágnes -- Csodavirág

Válasz erreA gondolatod tiszta, követendõ mások számára.
Igen tetszenek a verseidben az a tisztaság, melyet átölelsz.
Puszi:)


7.
2007.05.28 19:13Berényi Olga -- re: Édesanyámnak

Válasz erre
Előzmény
Kedves Rondy!


Köszönöm a "léleksimogató" hozzászólást. Nekem az Édesanyám a legfontosabb létezõ Egyén a világban. Mindig is az marad.
Üdvözlettel: Olgi


6.
2007.05.28 17:04rondy -- Édesanyámnak

Válasz erreGyermeki õszínteséggel megfogalmazott gondolat, léleksimigató ,ebben az embertelen világban.
Remek munka.
Üdv:
A fenti posztra érkezett válaszok: Berényi Olga


5.
2007.05.28 15:41smilo -- akkor

Válasz erreKedves Olga!

Akkor egészen másként gondolkozunk a költészetrõl.


4.
2007.05.28 15:34Berényi Olga -- re: ezek

Válasz erre
Előzmény
Kedves smilo!

Köszönöm szépen a Kedves szavakat....pontosan az a tervem a verseimmel, hogy hogyan lehetne az átgondolatlan, közhelyes szavakat úgy megformálni, hogy egyedivé váljanak, mindenki sajátjának érezze, megtalálja bennük azt, ami tetszik, vagy nem....és leginkább azt szeretném, hogy érzéseket váltsak ki a embertársaimból.


3.
2007.05.28 15:20smilo -- ezek

Válasz erreElöször arra gondoltam, hogy átolvasom a szövegeid és az összes közhelyes és semmitmondó, unalmas és átgondolatlan, nyál mondatot bevágom ide és a végére oda biggyeztem azt hogy: hát ez remek. Aztán rájöttem, hogy az összes szöveged összes sorát be kéne akkor ide vágnom.

hát ez remek.
A fenti posztra érkezett válaszok: Berényi Olga


2.
2007.04.11 12:30szemedjó2003 -- Hiányzol

Válasz erreIrj több hasonló szép verset, és aranyozd be az egész világot. Jó vagy


1.
2007.04.09 18:14Ágnes -- Hiányzol

Válasz erreKedves , de szomorkás vers, kiteljesedéssel



0

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 23:27   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 22:58       ÚJ bírálandokk-VERS: Mórotz Krisztina Átbillenés
2026-06-27 20:38   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 18:24   új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 18:20   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 17:57   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-27 17:57   Új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 17:30   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 16:50   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-27 16:49   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina