DOKK - Berki Ákos


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
Berki Ákos
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Tamási József 14 órája
Zima István 16 órája
Doktor Virág 20 órája
Debreczeny György 20 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 21 órája
Horváth Tivadar 1 napja
DOKK_FAQ 1 napja
Burai Katalin 1 napja
Bátai Tibor 2 napja
Ötvös Németh Edit 2 napja
Ur Attila 2 napja
Veres Mária 3 napja
Szilasi Katalin 3 napja
Valyon László 3 napja
Bak Rita 3 napja
Mórotz Krisztina 4 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 5 napja
Pintér Ferenc 6 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 11 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 1 napja
Hetedíziglen 3 napja
ELKÉPZELHETŐ 3 napja
Tiszta gyermekek naplója 6 napja
Baltazar 7 napja
Minimal Planet 7 napja
négysorosok 7 napja
Janus naplója 9 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 10 napja
az univerzum szélén 10 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Berki Ákos


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

21.
2016.09.20 13:51ákos -- re: meo | gödör (remix)

Válasz erre
Előzmény
Még egy szerki, aki nem érti a verset. Elismerésem!


20.
2016.09.20 00:56Bártfai Attila Márk - szerki -- meo | gödör (remix)

Válasz erreÁkos!

Nagyon rosszul hangzik az első versszak utolsó sora, kifejezetten bántja a fület. A második versszak harmadik és negyedik sora nonszensz. A harmadik versszak harmadik és negyedik sora rosszul is hangzik, és nonszensz is. Múlik.

üdvözlettel
A fenti posztra érkezett válaszok: ákos


19.
2016.09.13 13:24Berki Ákos -- re: meo | gödör (remix)

Válasz erre
Előzmény
Kedves Zoltán!

A mélyebbre engedett (?), majd feltörő hullámot megszilárdítom, és kicsiszolom.
Ajánlom magamat!


18.
2016.09.10 13:00Türjei Zoltán - szerki -- meo | gödör (remix)

Válasz erreKedves Ákos!

Közhelyekkel erősen túlterhelt szöveg, amiből hiányzik a költészet. Az egyetlen, amiből ki lehetne indulni, az egymásnak feszülő ellentétekből adódó rapszodikus hullámzás. Ezt a hullámot kellene mélyebbre engedni és hagyni feltörni, amit ott mozgásba hoz. Majd miután megszilárdult, csiszolni rajta.

Üdvözlettel:
Türjei Zoltán
A fenti posztra érkezett válaszok: Berki Ákos


17.
2014.10.02 18:17ákos -- re: meo | csuhások

Válasz erre
Előzmény
Ez már megjelent...


16.
2014.10.02 15:44Gulisio Tímea - szerki -- meo | csuhások

Válasz erreKedves Ákos!

"marokra fog a magány", (...) "még valakit,
akivel együtt markoljuk" - ezek kifejező, mélyreható képek.

Ám a többi unalmas, túlmagyarázott.

Még valami: örülnék, ha "s" helyet "és"-t használnál (nem csak most, hanem ezután mindig!nem ettől vers a vers!), és ne hárompontozz. Régimódi, és különben is prózai inkább, mint lírai.

Üdvözlettel, szeretettel:Timi
A fenti posztra érkezett válaszok: ákos


15.
2013.09.05 00:45Kovácske T. János - szerki -- meo | kanyar

Válasz erre"sikoltó mentőautóban
állt meg egy ifjú szív. " -ez túl sok. ettől túlterhelődnek a szenzorok és már nem jön át.

a vége sablonba megy át.


14.
2013.07.13 22:08kovácske t. ján -- re: mitől vers a vers?

Válasz erre
Előzmény
ha nincs vers, akkor van gond, ha meg van, ott kezdődnek csak a gondok igazán. kicsiben ugyanez megáll a rímre is:)


13.
2013.07.13 21:42berki -- mitől vers a vers?

Válasz erreÚgy látom, itt ha van rím, az a baj, ha nincs rím, az a baj.
Igen, tudom, az a vers, ami átjön. :-)
A fenti posztra érkezett válaszok: kovácske t. ján


12.
2013.07.11 22:28Berki Ákos -- re: meo | labdalakók

Válasz erre
Előzmény
kedves... :-)


11.
2013.07.11 21:34Kovácske T. János - szerki -- meo | labdalakók

Válasz erreén ezt (nem annyira kidolgozott) mondókának érzem. a zárlat számomra egy kissé laposnak hat, az ujja nyomát rajta hagyva talán túl keresett kép, vagy körülményes fogalmazás, a jobbra/balra+dobálgat/kézben tart latolgatásai is mintha "anything goes" lenne, mindegy, csak gyűljenek a szavak, amíg kitelik a vers, a sorhossz.
A fenti posztra érkezett válaszok: Berki Ákos


10.
2013.06.30 00:34kovácske t. ján -- re: meo | gödör

Válasz erre
Előzmény
nincs mit.


9.
2013.06.30 00:26Berki Ákos -- re: meo | gödör

Válasz erre
Előzmény
Ha nem érthető, akkor olvasni sem érdemes. Igazam van vagy igazam van? Köszönöm a cincálást!
A fenti posztra érkezett válaszok: kovácske t. ján


8.
2013.06.26 18:20Kovácske T. János - szerki -- meo | gödör

Válasz errenagyon rímel (ahhoz képest, ami jelentése van a soroknak, a sorokba rakott szavaknak), mondóka benyomását teszi rám. (ilyen rímfaragósdi, vagy mi.)
a békén - mennymég nem annyira szép rím. (ha "n" lenne a vége "g" helyett, akkor mindjárt más volna!)

"kivájni a lelkem sebét,
mint egy plasztikai sebész; "
-zavarónak érzem, hogy a plasztikai sebész elfed inkább sebeket, nem kiváj. még képzavarnak is merném nevezni.

" ki elhagyott"
-na ez ki? akihez beszél a vers, vagy egy harmadik személy? csak találgatom beavatatlan olvasóként.

"törleszteni"
-ez így annyi mindent jelenthet, hogy közhelyesnek érzem. nem csak nem igazán személyes, de még enigmatikus is marad, magánértelemben használt szóként nem megmutat, inkább elfed az olvasó elől valamit.
A fenti posztra érkezett válaszok: Berki Ákos


7.
2013.06.26 11:30Kovácske T. János - szerki -- meo | gödör

Válasz erreaz vers tárgyának ellentétei szétfeszítik az verset is.


6.
2013.06.22 14:50Kovácske T. János - szerki -- meo | Úr

Válasz erreinkább véleménynek érzem, mint esztétikai kategóriának.


5.
2013.06.12 23:26Kovácske T. János - szerki -- meo | vízözön

Válasz errekicsi, kevés ez így. (furcsa is ez az ember="párosodó lelkes".)


4.
2013.05.27 02:11Sz.E. -- re: meo | almás

Válasz erre
Előzmény
No, szép kis biztatás! :-)


3.
2013.05.27 00:00Czékmány Sándor - szerki -- meo | almás

Válasz erreRendben Ákos, bemutatta, hogy van érzéke a verseléshez, de most már verseket is kérünk
A fenti posztra érkezett válaszok: Sz.E.


2.
2013.04.01 15:49Sz.E. -- re: hír-név

Válasz erreMeg én is - írtam.


1.
2013.03.22 13:09Bánfi Ferenc -- hír-név

Válasz erreEz nagyon jó!Én is írhattam volna:-)



0

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 08:52       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József homeless
2026-06-24 00:29   Napló: szilvakék
2026-06-23 21:38   Új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-23 19:43   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 15:06   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-23 14:54   Új fórumbejegyzés: Debreczeny György
2026-06-23 14:33   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 14:03   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-23 12:40   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 12:28   új fórumbejegyzés: Zima István