törmelék: attitűdök


 
2856 szerző 39912 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Zima István 1 órája
Bátai Tibor 8 órája
DOKK_FAQ 11 órája
Szilasi Katalin 17 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Tamási József 1 napja
Doktor Virág 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Veres Mária 1 napja
Burai Katalin 3 napja
Ötvös Németh Edit 4 napja
Ur Attila 4 napja
Valyon László 5 napja
Bak Rita 5 napja
Mórotz Krisztina 6 napja
Francesco de Orellana 7 napja
Szakállas Zsolt 7 napja
Szőke Imre 7 napja
Pintér Ferenc 8 napja
FRISS NAPLÓK

 Conquistadores 1 órája
Tiszta gyermekek naplója 1 napja
szilvakék 2 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 3 napja
Hetedíziglen 5 napja
ELKÉPZELHETŐ 5 napja
Baltazar 9 napja
Minimal Planet 9 napja
négysorosok 9 napja
Janus naplója 11 napja
Gyurcsi 12 napja
Macska 12 napja
az univerzum szélén 12 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 12 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: törmelék
Legutóbbi olvasó: 2026-06-26 05:45 Összes olvasás: 37775

Korábbi hozzászólások:  
177. [tulajdonos]: attitűdök2021-06-12 17:45
1.
Igazgatónő még mikor vége lett az online-nak megírta emailbe, h mindenkivel személyesen akar beszélgetni, mielőtt vége az évnek. Beszámolót is kellett írni, ilyen kérdések voltak benne pl, h Mik voltak idén a céljaid és mennyire sikerült megvalósítani őket? Mik a terveid a jövő évre, mi a következő lépcsőfok számodra? stb. Megosztott egy táblázatot, abba kellett beírni, h ki mikor ér rá beszélgetni.

Elég későn kaptam észbe, de május 30-án (vasárnap) végül is beírtam magam júni 2-re, 8-ra. Június 2-án az osztályom körül szaladgáltam szokás szerint reggel, ignő jött szembe 8 előtt pár perccel, szabadkoztam, h már mindjárt megyek is, mire rám bámul nagy, kerek mit sem tudó szemekkel, h dehát ő most hospitálni megy a Dorottyához! És hogy tegnap nézte, de nem voltam beírva. Abban maradunk, h írjam be magam egy másik időpontra. Beírom magam péntek 8-ra, ott is vagyok, ignő is, de nem hív be, s mikor én megyek, már mások ülnek nála. Eléggé az az érzésem, h megint nem nézte meg a táblázatát és nem tudta, h rá várok. A héttel viszont véget ér a táblázat, így hétvégén írok neki, h bizonyára az én hibám, h olyan későn írta be magam, h nem tudtunk beszélni, de számomra fontos lenne, h mégis sor kerüljön rá vmikor. Emailben biztosít, h neki is van erre igénye, s újabb táblázatot csinál a következő hetekre köremailben biztatva a kollégákat, h aki még nem volt, írja magát be. Beírom magam június 11, péntek 8-ra. 7-kor már ott vagyok az iskolában, mert dolgom van. 7.15-kor köremail az ignőtől a bolondballagással kapcsolatban, amit azért küld, mert 'ma nem leszek bent'.
Nincs arra utalás, h tudna róla, h ma kellett volna beszélnie velem.
Viszont tényleg beszélnem kellene vele, így a következő időpont júni 16 11. óra, egy másik kolléga után közvetlenül, hátha az a másik van annyira fontos, h ne felejtse el, s az ő farvizén majd én is bejussak.

2.

Írtam, h ez az első munkahelyem, ahol nem vagyok jóban a takarítónőkkel. Nem teljesen így van, konkrétan kettővel nem, egy nagydarab bully típusú nővel, s alacsonyabb, vékony segédjével. Ők nem engedtek ki érettségi alatt az udvarra, kolléga urat és ifjú kolléganőt gyakorlatilag a testemen keresztül 5 perccel később viszont igen.

Na. Október óta minden pénteken 2 órától nyelvvizsga előkészítő szakkört tartok a 7.a termében. Minden pénteken, ugyanakkor, ugyanott. Erre 3 hete arra megyek be, h a kisebbik nő bőszen takarít. Mondom, órám van. Kiment. Következő héten viszont arra érek oda, h gyerekek kint a folyosón, terem zárva, mert már kitakarították. És mondták a gyerekeknek, h menjenek máshova. Nem volt túl jó napom, bementem a tanáriba a kulcsért, kinyitottam a termet, s megtartottam a szakkört magnóstul, mindenestül. A takarítónők meg be-benéztek az ajtóba vágott kémlelőablakon, mert nálunk ilyen is van minden tanteremben, de be nem jöttek.

Azóta előre köszön mind a kettő. És olyan reszpekttel, ami azelőtt hiányzott belőlük. Na, számomra ez az, ami szánalmas.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-26 08:42   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-26 08:00   Napló: Conquistadores
2026-06-26 01:01   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-25 23:14   Új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-25 22:28   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-25 22:23   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-25 21:01   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-25 19:44   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-25 16:46   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-25 16:27   Új fórumbejegyzés: Zima István