DOKK


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 5 órája
Zima István 6 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 6 órája
Tamási József 7 órája
Doktor Virág 7 órája
Horváth Tivadar 9 órája
Debreczeny György 11 órája
Veres Mária 12 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 3 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Tiszta gyermekek naplója 7 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: noézis
Legutóbbi olvasó: 2026-06-25 01:16 Összes olvasás: 16384

Korábbi hozzászólások:  
21. [tulajdonos]: értemweinberger: kapcsolódás2017-11-04 14:24
oké, köszi, majd ránézek Bonczra, ha lesz időm.
bye, csak bekukk

20. [tulajdonos]: kabaréweinberger: még jó...2017-11-04 09:32
:) És van más kapcsolódási pont is, azon kívül, hogy kabaré? Nem ismerem annyira Boncz Géza munkásságát, de ha van kapcsolat, akkor elmondhatjuk, hogy nincs új a nap alatt; és tényleg.

19. [tulajdonos]: tiszta utak2017-11-03 10:10
Ugyanazokon a hugyos-szaros utcákon járunk,
van, aki belelép a szarba és továbbviszi,
van, aki kikerüli,
van, aki meg sem látja,
van aki meglátja, de meggyőzik, hogy az nem is az, aminek látszik,
van, aki nem akar tudomást venni róla, még akkor sem, ha az arcába dörgölik,
van, akinek jól jön, mert dobálózni lehet vele,
van, aki örömmel fetreng benne, mert ilyen a gusztusa, de az ellenkezőjéről papol, zen buddhistának álcázva magát,
van, akit frusztrál hogy ő is tehet erről, ezért jól megrugdos pár ártatlan kiskutyát,
nem jut eszébe senkinek, hogy fel is lehetne takarítani,
aki tisztaságot akar, járjon másfelé, hepciáskodik az illetékes, mert szeretné ha a nagykutyák nem fosztanák meg az illetékességétől,
de vannak-e még tiszta utcák?


18. [tulajdonos]: megkésve bárLévai Attila: malomharc2017-08-16 13:43
Attila, csak annyit mondhatok, hogy a versekről kellene szólnia az oldalnak, de sokkal inkább szól minden másról.
üdv.

17. [tulajdonos]: no para2017-07-12 07:43
érdekes, én sosem kutakodok az ip cimekben, mindig a stílusból próbálom kitalálni ki kicsoda. megpróbaltak úgy beallitani, hogy én allok az összes szemétkedő nick mögoött, hát valahogy vedenem kellett magam. tőled azert nem ezt vártam, de sebaj.
andreának azt irtam, amikor feltette a versét (csak nem jelentette meg, nem láthattad, nem érted az egesz ügy hátterét, csak vagdalkozol), hogy nem tetszik, hogy sokakat kiszoritottak innen, csak azért, mert nem olvadnak bele a szürkeségbe, ettől andrea azt hitte hozzá tartozom és elvarta, hogy gyűlöljem a másokat, aztán csodálkozását fejezte ki, hogy nem tettem így, te most ugyanezt kéred szamon.
nem baj, hogy nem vagyok olyan hülye, hogy ebben részt vegyek? nem gyűlölök valakit csak azert, mert szőke, vagy hupikék, vagy reggel rózsaszín pirulát vett be, vagy csak azért, mert jobboldali, baloldali, vagy ehhez az irodalmi klikkhez tartozik, vagy ahhoz. az esszém is pont erról szólt, hogy nem az embert látják (látjátok) a másikban,
mindenkit felcimkéznek, és megvannak a sztereotípiák, ezt ezért kell utálni, azt meg azért.
nem ellenséget látok a másikban,legfeljebb ellenfelet, mint egy játékban. énrám azonban sokan ellenségként tekintenek, ezért nem is értem mi fáj neked az "imídzsemen".

vagy miért ne mondhatnám el, ha jó költőnek tartok valakit, vagy okosnak,ha egyszer az. az viszont, hogy mások magánéletében kotorászik, vagy kifigurázza azt, már egyáltalán nem tetszik, én ilyesmit sosem tettem, mindig csak a versek és azok megítélése kapcsán folytattam kommunikációt, vagy írtam a verseimet. tehát ne tartson senki magához hasonlónak, vagy a klikkjébe tartozónak, én másképp működök, kívülálló vagyok.

16. [tulajdonos]: ?2017-07-11 14:27
mekkora felfedezést tettél! szerintem nyilvánvaló, hogy a napló az enyém.
az, hogy jó költőnek tartalak, és örülnék, ha itt lennél a dokkon saját identitással is - te is meg mások is, akik elmentek, vagy kiszorították őket innen -, mert színesebb lehetne az amúgy eléggé elszürkült hely, nem jelenti azt, hogy egyetértek mindenféle alattomos manőverekkel.
nem hiszem, hogy ebben hasonlítanánk. én mindig a versek megítélése kapcsán hadakozok, a kivételezések ellen, vagy az etikai kilengések ellen, sőt, épp az alattomosság ellen, akkor nehogy azt hidd, hogy ebben a te oldaladon állok. senki oldalán nem állok. nem lovagolok.
attól, hogy elismerlek, még nem szeretlek. szokatlan lehet talán az én hozzáállásom, de én nem szeretek tartozni sehová, igyekszem megőrizni az objektivitásomat, az önállóságomat.
egyetlen klikknek sem vagyok tagja.
jó agyad van, használd jóra, nem jó dagonyázni a megkeseredettségben, sztem, de te tudod.

15. [tulajdonos]: támad a2017-07-10 18:52
ez a bátai akkor fog nagyot koppanni, ha végre leesik neki, hogy pilu vagy pilut meg az összes többi szemétkedő, és költőfenomén, a bártfai meg az ő közös haverja.

én lépek egyelőre, mert az alattomosságtól, ami ezekben az emberekben közös (madarat tolláról, embert barátjáról) elmegy a humorérzékem is.

14. [tulajdonos]: xyzw[tulajdonos]: j2017-07-09 16:14
mielőtt félreértés lenne ebből a női altaregó nem Barna Ágota.
Többen is vannak most az oldalon régi-új költők.

13. [tulajdonos]: j[tulajdonos]: kiki2017-07-09 13:05
na, alteregója, nem nickneve.

12. [tulajdonos]: kiki2017-07-09 12:24
a legtöbb alteregót felismerem, megérzés szinten is müxik ez nàlam, feltéve ha ismerem, olvasom a szerzőt, de volt valaki, egy női alteregó, akinek szeretem az írásait, de az eredeti nevén nem olvasom, mert nem tartom igazán jó költőnek, pedig hét kötete jelent meg eddig, és valahol valamikor főszerkesztő is volt.
egy csomó nickje van, mondhatom, igazán meglepett.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 16:38   új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar
2026-06-24 15:10   Új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar