NAPLÓK: Párbeszéd egy jobb Dokkról
Legutóbbi olvasó: 2025-05-23 10:28 Összes olvasás: 213310. | [tulajdonos]: AZ IRIDALOM VISSZAVÁG | 2025-04-29 17:25 |
Ide a JOBB Dokk érdekében kéretik hozzászólni! Aki a régi Dokk-ot hozná ide, az inkább szóljon hozzá a Párbszéd a Dokk jövőjéről naplóban vagy az üzenőfalán, ahogy most Karaffa Gyula teszi! Nem szükséges, hogy az a fenyegetőzése itt is fenn legyen. Megkísérelte, hogy tiltsák ki költészeti kisesszémet a facebook-ról? Nem érte el célját. Sőt, e Dokk-Face polémiám most már a twiterre (X-re) is felkerült, ide mutató linkkel. S hamarosan az Instagramon is olvasható lesz. Ugyanis, mint a Pálóczi Szabadverstan 262. bejegyzésének alján, a face-algoritmus kiadott Karaffa-polémiában olvasható, szerepel benne Takaró Mihálynak, a (nekem) "túlkonzervatív" irodalmárnak a neve. És ez különös egybeesés! Takaró Mihály ugyanis valaha a pécsi Szélkiáltó együttes zenésze volt. (Azt hiszem a pécsi tanárképzőn szerzett általános iskolai magyar-ének szakos diplomát először, majd továbbképezte magát.) Én még kaposvári mezőgazdasági főiskolásként, a Szabó-Fedor gitáros énekduó tagjaként (mint Szabó Antal) ismerkedtem meg velük. (Majd az ELTE-n én szintén továbbképeztem magam.) Egyszer szerepeltünk közös koncerten a Budapesti Műszaki Egyetem C épületében. (Takaró talán addigra már kivált az együttesből.)
DE!
De a Szilágyi Dezső téri református templomban a napokban általam elénekelt Ady verset, amit Dévai Nagy Kamilla csoportjának tagjaként adtam elő, ők zenésítették meg!
"Imádság háború után." Nagy tapsot kaptam érte.
Vagyis ezt a dalt 40 évvel ezelőtt, egyszeri hallás után, a pécsi Szélkiáltó együttestől tanultam. És ezt el akartam a Világnak mondani.
Ide most az esszétől különválasztva (azt itt már megismertétek a legfontosabb tisztázandókkal), csak a twitteren a kisesszé után külön is feltett Ady vers részletét linkelem.
Elvégre az esztétikai hadakozásnál ezerszer fontosabb a háború ellen fellépni versben és dalban.
Hadd szólaljon meg ebben a naplóban is ez a dal! (Legalábbis ez a részlete. Később az egészet feléneklem a világhálóra. Rhiannon Giddensnek már átküldtem az eddigieket.)
S hadd szóljon ez a napló a "Jobb Dokkról"! A tiltásmentes irodalomról, a tiltásmentes megzenésített versekről, a tiltásmentes esztétikai vitákról. Hiszen "az irodalom visszavág". S ezt hagyni és tűrni kell! Vagy érvelni ellene egy "Felelet a mondolatra" ellenesszében. Mint klasszikusaink. (Herceg Ferenc egyik első kérdése, fiatal újságíró korában, az volt Jókaihoz. - Maga ismerte Petőfit, milyen ember volt? – Szörnyű! Szörnyű! – hangzott a válasz.) https://x.com/PalocziAntal/status/1917237798953685394
|
|
Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!