A gonosz banalitása: a hír(lap)


 
2856 szerző 39914 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Veres Mária 1 perce
Szőke Imre 9 perce
Valyon László 19 perce
Bátai Tibor 35 perce
Pintér Ferenc 56 perce
DOKK_FAQ 58 perce
Jusztin-Horváth Dorottya 1 órája
Debreczeny György 1 órája
Nagyító 3 órája
Francesco de Orellana 6 órája
Zima István 8 órája
Szilasi Katalin 1 napja
Tamási József 1 napja
Doktor Virág 1 napja
Horváth Tivadar 2 napja
Burai Katalin 4 napja
Ötvös Németh Edit 4 napja
Ur Attila 5 napja
Bak Rita 6 napja
Mórotz Krisztina 6 napja
FRISS NAPLÓK

 Conquistadores 8 órája
Tiszta gyermekek naplója 1 napja
szilvakék 2 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 3 napja
Hetedíziglen 5 napja
ELKÉPZELHETŐ 6 napja
Baltazar 9 napja
Minimal Planet 9 napja
négysorosok 10 napja
Janus naplója 12 napja
Gyurcsi 12 napja
Macska 12 napja
az univerzum szélén 12 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 13 napja
Etzel Mark Bartfelder 16 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
A gonosz banalitása bloggernek 1 feldolgozatlan üzenete van.
Kezelésükhöz itt léphet be.


NAPLÓK: A gonosz banalitása
Legutóbbi olvasó: 2026-06-26 16:47 Összes olvasás: 41964

Korábbi hozzászólások:  
1. [tulajdonos]: a hír(lap)2008-03-27 20:24
Súgó tegnap súgott valamit. Név nélkül, tegyük fel, jóindulattal. Éjféltől rövid írás a Dokk-ról a Magyar Hírlapban, ezt súgta, csak úgy, kintről, a pálya széléről. Provokációnak tűnt. Lehetett aggódni, hiszen mostanában... de ezt inkább hagyjuk. Aztán persze megjelent: a CIKK. A Dokk-szerki (ugyan melyik? - ha már a névtelenségnél tartunk) közölte a fórumon, ki tudja, miért. Hát hogy olvassuk, nyilván. S valószínűleg örömmel tette, hiszen Magyar Hírlap-reklámként fejlécelte meg. Mi meg... Rágondolni is rossz.
Van mit rágódnom most, és van miről. Kell-e a magát politikamentesnek tartó Dokk számára a Magyar Hírlap reklámja? Ebben a szövegkörnyezetben. (Nyilván a „főmunkatárs” írására (most már kettő is van belőle – nem főmunkatársból, abból attól tartok, sokkal több) gondolok. Nem tűnik-e úgy, hogy a Dokk bedőlt egy sunyi provokációnak, remélhetőleg csak tájékozatlansága miatt?
Kettő lehetőségre gondolok most. A látszólag rosszabbal kezdem, mert hát ugye kell az optimizmus, meg mi lenne más ez, mint komédia, kutyakomédia.
1.    Súgó nyilván akár ismerhette is a cikk tartalmát. Netán ő írta. Mindegy persze, fátylat a fátyolra. És sejthette, hogy véres, személyeskedő torzsalkodás alakulhat ki az írás miatt a fórumon. A M. H. olvasók meg a reklám után rákkattintanak a Dokk.hu-ra, aztán látják: hát igen, ezek az írók (vagy azok?), akik ráadásul még csak nem is írók, legfeljebb szeretnének azok (ezek) lenni, bizony piszkosul tudnak gyűlölködni. Okádék (takony) egy népség. Még a legjobb is, mert hát ugye a Dokk.hu a legjobb. A többire (gondolja a nyájas olvasó) kíváncsi sem vagyok.
2.    Súgó jó szándékú volt, örült, hogy valaki „önzetlenül”, anyagi követelések nélkül reklámozza a Dokk-ot a Magyar Hírlap Kultúra rovatában. Röhej. Mintha B. Zs. Írása után lehetne ennek a lapnak Kultúra rovata. És a szerkik is örültek, mert hát úgy tűnt, megdicsérték az írásban (ebben a nagyon is sunyi írásban, de erről esetleg majd később) a kikötőt. És a dokkereknek nem érdeke egymás cincálása most, ezért inkább örülnek vagy hallgatnak.

És ezzel kezdődik el a gonosz banalitása. A M. H. fent említett szövegkörnyezetében ugyanis minden, ami ebben a napilapban megjelenik, árt a Dokk-nak. Ha ezt a szerkesztők nem ismerik fel és: NYILVÁNOSAN nem ismerik el, ők is ártanak a Dokk-nak. Ha hallgatnak, névtelenül hallgatnak, de tudjuk azért, kik maradtak csendben. És ez a hallgatás (tetszik vagy se) cinkosságot jelent. Azzal, ami a legborzasztóbb. Ha így marad, elsüllyed a hajó, és megérdemli.

Viga Vendel


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-26 16:46   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 16:39   új fórumbejegyzés: Szőke Imre
2026-06-26 16:28   új fórumbejegyzés: Valyon László
2026-06-26 16:26   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 16:12   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-26 16:03   Új fórumbejegyzés: Szőke Imre
2026-06-26 15:57   Új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 15:57   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-26 15:56   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 15:51   új fórumbejegyzés: Pintér Ferenc