A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS: NEM KELL MODERÁLNI


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Tamási József 11 órája
Zima István 13 órája
Doktor Virág 18 órája
Debreczeny György 18 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 19 órája
Horváth Tivadar 1 napja
DOKK_FAQ 1 napja
Burai Katalin 1 napja
Bátai Tibor 2 napja
Ötvös Németh Edit 2 napja
Ur Attila 2 napja
Veres Mária 3 napja
Szilasi Katalin 3 napja
Valyon László 3 napja
Bak Rita 3 napja
Mórotz Krisztina 4 napja
Francesco de Orellana 4 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 5 napja
Pintér Ferenc 6 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 8 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 1 napja
Hetedíziglen 3 napja
ELKÉPZELHETŐ 3 napja
Tiszta gyermekek naplója 6 napja
Baltazar 7 napja
Minimal Planet 7 napja
négysorosok 7 napja
Janus naplója 9 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 10 napja
az univerzum szélén 10 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 10 napja
Etzel Mark Bartfelder 13 napja
Metz-Művek 13 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS
Legutóbbi olvasó: 2026-06-24 09:00 Összes olvasás: 28322

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
126. Pálóczi Antal: NEM KELL MODERÁLNI2020-10-05 22:42
Sajnos az igazságot nem lehet moderálni. Tehát ha Bártfa Attila Márk azt állítja a Mark Etzel Bartfelder naplóban, hogy ő sosem ártott Filip Tamásnak, akkor nem mond igazat.
Amikor ő volt a Dokk főszerkesztője, alkalma lett volna a Filip-Szokolay és alteregók vitát okos moderálással felére csökkenteni, hogy a most - általam - megkezdett kibékülési folyamat 50%-al sikeresebb lehessen. Az akkor elszenvedett poszttraumás sérelmek azonban, úgy látszik, Filip Tamásnál mélyebb sérüléseket okoztak a "kelleténél" (ha kellettek egyáltalán).
Ezt ki kell mondani, nincs ezen semmi moderálni való.
A többit elmondom majd holnap, mert unom, hogy Bártfai "vélemény-Döbrögiként" tetszeleg, hogy folyamatosan sároz engem, feketít és feketít. Most például azt találta ki, hogy állandóan dicsérem magam - miközben ez mind-mind egy-egy válaszreakció az ő besározására. Sárt dob rám? Letörlöm - kijavítva, hogy az nálam pozitív. "Nicsak, a Pálóczi dicséri magát!" Megint mond rám egy átkot - megint kijavítom, korrigálom - "Nem megmondtam: a Pálóczi fényezi magát!"
Pedig nem.
De hát akkor mit csinálok?
Visszahozom magam - nullára - a mínuszból.
És évek óta, minden kisebbítés után.
Csak ezt mostanra meguntam.
Én - én - vagyok - nem az ő "panoptikuma".
Ha egyszer - talán - illetlenül viselkedett vele valaki gyermekkorában, akit hozzám hasonlít - majd megnézem a veseit, nincs-e ilyen traumája véletlenül -, azt nem kell egész életében az öregedő "nevelőtanár formájú férfiakon" - például rajtam - leverni!
Kibékülésünk (részemről) ennek "tisztába tevését" követeli. A kényszerű tűrhetőségbe merüléshez elengedhetetlen.
Buddha - egy kínai félreértés miatt - ma derékig hájas fülű, kövér (májbetegségéről, II. típusú cukorbetegségéről, küszöbön álló hasnyálmirigy gyulladásáról mit sem tudó) kis szoborcsoportkénnt sorakozik a szuvenír boltok polcain. Márk valami oknál fogva ("Vélemény Döbrögiként" - aki már legalább 25 csapást mért rám, de lehet, hogy 150-et) engem ezekre emlékeztet, nem az aszketikus Szidhárthára.
Ígérem, ezt a fóbiát - a békesség kedvéért - majd én is megpróbálom kigyógyítani magamból.
Csak ezért hoztam szóba, hogy jelezzem: nekem sem lesz könnyű dolgom vele.
A hülyeség láncolatot azonban - ma lett belőle elegem (hiszen téves virtualitáson alapul) - meg kell szakítani.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 08:52       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József homeless
2026-06-24 00:29   Napló: szilvakék
2026-06-23 21:38   Új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-23 19:43   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 15:06   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-23 14:54   Új fórumbejegyzés: Debreczeny György
2026-06-23 14:33   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 14:03   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-23 12:40   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 12:28   új fórumbejegyzés: Zima István