NAPLÓK: Párbeszéd a DOKK jövőjéről Legutóbbi olvasó: 2025-07-13 01:14 Összes olvasás: 120660637. | [tulajdonos]: Kellemes ünnepet kívánok | karaffa: Döbbenetes | 2020-12-23 13:06 | Tisztelt Dokkolók!
Az utóbbi időben túlságosan is elfoglalt voltam ahhoz, hogy érdemben reagáljak Gyula lentebb olvasható bejegyzéseire, de az év végéig mindenképpen pótolni fogom az elmaradt hozzászólásomat.
Arra kérek mindenkit, hogy a jövőt érintő kérdéseket (már amelyekre tőlem is vár választ) még a héten ebben a naplóban tegye fel. Természetesen nincs, ne legyen tabutéma, a múltra és a Dokk jelenlegi állapotára vonatkozó nyitott kérdéseket is tisztázhatjuk.
Igyekszem január harmadikáig mindre úgy válaszolni, hogy ne maradjon kétségetek afelől, hogy továbbra is elkötelezett vagyok a Dokk jövője és a dokkolók közössége iránt.
Most azonban nyugalom és béke kell, Mindenkinek kellemes ünnepet, jó egészséget kívánok!
Barátsággal, Busznyák Imre | | Olvasói hozzászólások nélkül636. | karaffa: Döbbenetes | 2020-12-16 13:17 | Sajnos elkerülte a figyelmemet a Minimal Planet napló 931. bejegyzése... Ma döbbenettel olvastam a jelenlegi legnagyobb tulajdoni hányaddal rendelkező Busznyák Imre hozzászólását, amit egy tulajdonostársának tett. Sajnos ebben a hozzászólásában hemzsegnek a szándékosan sértő és lealázó jelzők és mondatok. Egy olyan költőnek-tulajdonostársnak írta mindezeket Imre, akivel ezt megbeszélhette volna a fészbukon létrehozott tulajdonosi körben az érintettel.
A Naplók a Dokk legszemélyesebb "kuckói". Nem azokon zajlik (zajlana) a Dokk "társasági élete", hanem a Fórumon, az erre a célra létrehozott (pl. ez a napló) naplókban, az üzenőfalakon. A Naplókat nem kell kötelező jelleggel olvasni, az ott leírtakkal nem kell kötelező jelleggel vitatkozni. Mindenki a saját véleményét írhatja meg/le (pl. van, aki a fogyókúrájáról ír, más az életéről), és ennek nem kell feltétlenül irodalminak lennie. Ha a Naplókat a frontvonalnak tartja a legnagyobb hányaddal rendelkező tulajdonos, s ott József Attila díjas költőt aláz annak SAJÁT NAPLÓJÁBAN, SAJÁT VÉLEMÉNYE MIATT, akkor mit akarunk a Dokktól????
Ugyanennyi energiát rászánhatna Imre arra, hogy értelmesen, higgadtan és tisztességes, NORMÁLIS EMBERI HANGON beszélne a problémákról. De sajnos nem ezt az utat választja.
Visszatértem óta Bátai Tibor és Busznyák Imre szólt csak hozzám érdemben, egy személyeskedésbe torkolló hozzászólássort kaptam Papp-Für Jánostól a fészbuk csoportban, ami miatt az ott leírt hozzászólásomat töröltem is.
Sajnos a tulajok egymással sem tudnak megoldást találva beszélgetni, s még azt mondja valaki, hogy nincs bajban a Dokk????
Hát ez az említett hozzászólás mindennél beszédesebben vall arról, hogy a Dokk teljesen széthullott, a többségi tulajdonosok teljesen magára hagyták, és még csak egy kis erőfeszítést sem tesznek azért, hogy a hangulat, a szakmaiság és a Dokk-jólét pozitív irányba változzon!
Imre, ez a hozzászólásod végtelen csalódást okozott nekem!!!
(Emlékszel? Volt egy napló, amiben mindenki odavágta a másiknak a meztelen "igazságot", s olyan sérelmek kerültek napvilágra, amikről a "hétköznapi" Dokk-látogató nem tudott. Valaki aztán törölte is az egész naplót, én lementettem, de nem találom a sok kacat között. Mostani hozzászólásod ugyanabban a stílben íródott, kedves Imre.) | | Olvasói hozzászólások nélkül635. | karaffa: talán csúcs | 2020-12-15 00:14 | Talán volt már ilyen máskor is, de azért sokat elárul a Dokk intenzitásáról, hogy a "Friss fórumok" legalsó, 20. sora 15, azaz tizenöt nappal ezelőtt datálódott.
Én semmiféle mozgolódást nem látok a múltkori éles vita után... megoldásként maradt a régi főszerkesztő, kiegészítve két helyettessel, ám a szerkesztői aktivitás sem lett láthatóan nagyobb mint eddig volt... Úgy tűnik nekem, ez a döntés csak a problémák jegelésére szolgált az épp szorult helyzetben. Sajnálom, hogy az őszinteség helyett ilyen "ál"megoldásokban gondolkodik a két többségi tulajdonos, és immár napnál világosabb, hogy sorsára hagyják/hagyták a Dokkot. Mint akik semmit sem látnak benne!!!
Ez kérem szégyenletes!!
Üdvözlettel, Karaffa Gyula
U.I.: Nem tartottam illőnek, hogy SzZ temetése előtt írjak bármit a témában, a tulajdonosok fészbukos oldalán pedig személyeskedést kaptam a kérdéseimre végső válaszként. | | Olvasói hozzászólások nélkül634. | Francesco de Orellan: regisztrácioó n+1 | 2020-11-23 18:10 | Elvileg a regisztració soran felhasználónév e-mail cím , lakcím és telefonszám amit meg kell adni...az első kettőhöz ragaszkodnék...de ha valakj a másik kettőt is megadta (pl. a telefonos verzióban ezeket ellenőrizném) akkor azt sem árt elküldeni...ezekkel tudom megtalalni az adatbázisban | | Olvasói hozzászólások nélkül633. | vajdics: újabb-kérdés-PIG-hez | 2020-11-23 17:37 | Mit jelent a "minden olyan infó", amj alapján megtalálod az új regisztráltat? Pontosan milyen adatokat kérjek el tőle, és küldjem el neked?
A. | | Olvasói hozzászólások nélkül632. | Francesco de Orellan: regisztració | 2020-11-23 17:26 | Akkor kicsit kifejtem: El kell végezni a regisztraciót itt az oldalon. Ha valaki azonosítja az új regisztrálót (pl. ír egy e-mailt a dokk.hu@gmail.com címre) akkor nem szükséges a telefonszám + cím...de azért e-mail cím nem árt. Ha az aki ajánlja az illetőt megad az e-mailben minden olyan infot amj alapján megtalálom az új regisztráltat akkor megerősítem a regisztrációt. Ha az illető korábban már írt a Dokkra akkor a verseit (pontosabban a szerzői neveit) es naplóit az "új nevére kell vennie" ehhez kellenek a régi jelszavak...azt viszont elő tudom ásni | | Olvasói hozzászólások nélkülOlvasói hozzászólások nélkül630. | Francesco de Orellan: A regiszrtrációról | 2020-11-23 11:36 | Megint felmerült a regisztráció problémája: "2. „Épp ezért én azonnal eltörölném (mint tulajdonos) a kötelező regisztrációt.” Egyetértek. Legalább tíz írni tudó, jóravaló embert ismerek, aki szívesen jönne ide, de a bonyolult beléptetési hercehurca elvette a kedvét az oldaltól. " (Vajdics Anikó és idézetben Karaffa Gyula) és "Az itteni meg kétségkívül nehézkes; nekem is az a legfájóbb, hogy régi dokkosok sem tudják az oldalt használni. Ha lenne a kettő közt megoldás, jó lenne, de úgy tűnik, nincs." (Fűri Mária)
A regisztráció léte vagy nem léte a tuajdonosok döntése, ezen most nem tudunk változtani, egyszerűsíteni a portál átírása során lehet, ami tervben van de nem tudom mikor valósul meg. DE: Azért van köztes megoldás, és néhány esetben már alkalmaztuk is: Ha a már regisztrált felhasználók ajánlanak valakit akkor telefonhívás nélkül és érvenyesíthetem a regisztrációt. A telefonhívásos megoldással pillanatnyilag az a probléma hogy olyankor lenne időm telefonálgatni amikor már nem szívesen zavarnék semmit, de egy e-mail alapján akkor tudom a regisztrációkat érvényesíteni amikor ráérek. Tehát ha valakinek ismerőse regisztrálna: regisztrál szól a már azonosított Dokk felhasználónak, ő ír nekem, én érvnyesítem. Ez is bonyolult, és belépés után is sok funkció kénylemetlen, de ezt tudjuk most tenni áthidaló megoldásként | | Olvasói hozzászólások nélkül629. | furim: re | vajdics: kedves-gyula | 2020-11-23 11:01 | -- Most is van olyan lehetőség, hogy 'Ide kattintva olvasható'. De ha mondjuk egy kijelentés miatt perelhető a dokk, vagy épp a bejegyző személy, akkor nem célszerű olvashatóvá tenni.
-- Hogy mi a jó megoldás a regisztrációra? A férjem azért hagyta ott a fészbukot, mert belépése után pár hónappal megjelent egy kamu profil. Amit azt hiszem, töröltek, de ő inkább lemondott az ottani jelenlétről. Az itteni meg kétségkívül nehézkes; nekem is az a legfájóbb, hogy régi dokkosok sem tudják az oldalt használni. Ha lenne a kettő közt megoldás, jó lenne, de úgy tűnik, nincs. | | Olvasói hozzászólások nélkül628. | vajdics: kedves-gyula | 2020-11-22 21:44 | Kedves Gyula!
A téma nem tűnik tabunak. Fontos, és tiszteletre méltó törekvés a részedről, hogy feszegeted. Bátai T. hosszasan és udvariasan válaszolt a felvetésedre (tenni kéne valamit), Filip T. emlékeztetett bennünket az Antológiára. Francesco és maszat is hozzászólt, egyik sem bántóan. Egyedül én reagáltam élénken és szándékosan provokatívan, hogy kicsikarjam belőled: mit gondolsz, mit kellene tenni. (Miféle tüzet kéne rakni, hogy melegednének a DOKK-on az emberek?) Én lennék a darázsfészek? Legfeljebb csak egy darázs, bár a legtöbbször inkább csak öngyilkos méhnek érzem magam.
1. „A Dokk szerkesztőinek, főszerkesztőjének a jelenléte és a mindennapi hozzászólása létfontosságú - ugyanis abból olvashatja ki a felhasználó (nem írok dokkert), hogy valóban fontos mind ő, mind a verse az oldalon.” A mindennapi hozzászólást aránytalanul soknak érzem. Én a magam részéről tolakodásként élném meg. Gyermeksorban tartásként. Heti egy max., és nem rögtön azután, hogy a versemet feltettem. A főszerkesztő külön nekem nem hiányzik. Sőt. Ezzel nem a korábbi, aktív főszerkesztők munkáját akarom lebecsülni!
2. „Épp ezért én azonnal eltörölném (mint tulajdonos) a kötelező regisztrációt.” Egyetértek. Legalább tíz írni tudó, jóravaló embert ismerek, aki szívesen jönne ide, de a bonyolult beléptetési hercehurca elvette a kedvét az oldaltól.
3. „Tulajdonosként sem kaptam tájékoztatást arról, hogy jelenleg hány forint van a számlán, és hogy a gyűlő pénzt mire költenénk, amire költenénk, arra mennyi kellene.” Én személy szerint nem igénylem, hogy az anyagiakba belelássak, el sem olvasnék egy kimutatást, de biztosan transzparensebbé tenné a DOKK-ot, ha időről időre szóba kerülne.
4. „Én a szerkesztőktől azt várnám el, hogy igenis moderáljanak, aki másokat bántogat, azt akár tiltsák le.” Nagyon keveset, nagyon ritkán moderálnék. Visszaállítanám a moderált rész láthatóságát. A kitiltást is ezeregymilliószor meggondolnám, ha egyáltalán élnék vele (sokak kérésére a többszörös visszaesők esetében, talán, hogy jelezzem: van határ). A bántó viselkedéssel mindenki magáról állít ki szegénységi bizonyítványt. Ide felnőttek járnak, nem gyerekek. Mindenki meg tudja ítélni, ki a hunyó. (Vannak gyermeklelkületűek, mártíralkatok és áldozatszerepbe könnyen belecsúszók, de nem lehet a szerkesztőknek az a dolga, hogy őket védjék.) Ha meg nem lehet eldönteni, ki a hunyó, akkor ki kell bírni, hogy többféle igazság is létezhet. Ez is a felnőttséghez tartozik.
5. Az utolsó mondatodra a Vajdics Anikó-naplóban reagálok.
Anikó
| |
Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak. Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!
|
|