DOKK


 
2856 szerző 39912 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 16 órája
Zima István 16 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 17 órája
Tamási József 17 órája
Doktor Virág 17 órája
Horváth Tivadar 20 órája
Debreczeny György 21 órája
Veres Mária 22 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 4 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 6 napja
Szakállas Zsolt 6 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 Tiszta gyermekek naplója 3 órája
szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 11 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 12 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
Metz-Művek 15 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Költõnõt szeretni
Legutóbbi olvasó: 2026-06-25 12:39 Összes olvasás: 37826

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
105. húúúú: kérdések2008-02-22 21:45
Szerintem szánalmas, főleg az énke kezdetű. Vannak jó versek, és rossz versek, és az idézett "művek" az utóbbi körébe tartoznak. Egyébként nem értem, miért kellene "elájulnunk" attól, ha valaki leírja egy szexuális élményét. Mert ez a trendi? Kit érdekel? Magánügy.

Olvasói hozzászólások nélkül
104. lábfékhang: kulcs a sokhozhúúúú: kérdések2008-02-22 21:26
Ha nem ütsz entert, holnapig írhatsz (majdnem) :DDD Én szövegszerkesztőben írok enter nélkül és bemásolom a boxba - copy-paste.

Olvasói hozzászólások nélkül
103. lábfékhang: magyarázkodássamael: de demagóg2008-02-22 21:22
Igazad van. Nem is költök se hexameterben, se másképp. Legfeljebb a klasszikus hexameterhez nagyjából hasonló időmértékes szöveggel írom le esetenként közlendőmet, körülbelül magyarul, törekedve a költői eszközök kikerülésére. Egy (finoman szólva) kedves ismerősömmel bosszantottuk, nevettettük így egymást. Ő költögetett is. Ugyanazt mondtam neki, amit te az első mondatodban nekem. A második mondatodnak nem vagyok szellemtörténeti elődje, mert én inkább hexameterekkel bizonyítottam, hogy a magyar utca-hivatali próza is hexameterbarát. Mindezek ellenére megalapozott maradt az a megállapításod, hogy finoman szólva nagyon buta vagyok, már azért is pluszban, mert dokkerkedem, s így tovább butultam: vendégként illetlenül hosszan válaszolok naplóidegen témában. Kösz a jótanácsot, de én mostanában nem szerelmesedtem költőnőbe. Egyet se ismerek közülük. Nagyon becsülöm őket, szinte csak az ő verseiket szeretem. Néhányszor már el is kiabáltam magam miattuk örömömben. Most is ezt teszem irományommal. A napló tulajdonosának volt gondja költőnővel, neki szántam az összeállításomat.

Olvasói hozzászólások nélkül
102. húúúú: kérdések2008-02-22 21:17
Sajnos, nem tudok érdemben válaszolni, mert a rendszer csak két sort enged.
És neked?

Olvasói hozzászólások nélkül
101. lábfékhang: Kérdésekhúúúú: hhhh2008-02-22 20:37
Felháborodás, keserűség, együttérzés, (szánalom) vagy lesajnálás szörnyülködtet? Mi szörnyű benne neked? Miért szörnyű? Mi lett volna a helyes magatartás? Nem így szeretni? Nem (így) verselni a testi szerelemről? Nem (így) írni vitaindítót a Dokkon arról, ami a Dokkon megjelent? Segítsd is, légy szíves, kritikáddal a szerinted szörnyűségbe esettet vagy esetteket.

Olvasói hozzászólások nélkül
100. samael: de demagóg2008-02-22 19:58
Hexameterben költeni nem nagy szám. Ha szerinted mégis elég, finoman mondva nagyon buta vagy.
(Én mondom, hogy kár ilyenért sznob tyúkba szeretni.)

Olvasói hozzászólások nélkül
99. húúúú: hhhh2008-02-22 13:35
Szerintem ez szörnyűűűűűűűűű!!!!

Olvasói hozzászólások nélkül
98. lábfékhang: költőnők2008-02-21 23:54
Csak most ötlött eszembe, hogy legújabb kedvenceimnek van szaknaplója, amit felhizlalhatok, hátha nem lép közbe a tulaj. Vitaindítónak egy komplett vers és egy háromszerzős hexameter tömb. A komplett vers szerzője Póta Sarolta, a vers címe Bal lábam a jobb után, maradandokkos. A másik, a tömb, a Hexameter írás nevű Dokk-lapról származik, három, egymást nem ismerő dokker írta név nélkül. Mottó: Igazán csak költőnő tud szeretni. A HEXAMETER: „Énke vagyok, tuti csajszi a rúdról, táncol a testem - hejj, cukimukk, kis pongyola fanci, vitéz, ha ma meghág! - tá ta ta té te te tí ti ti tó to to tú tu tu számolj! - Álmodj! Zúgj tova, légy erdő friss illata nyárban - felhő, vagy csak pár csepp omló hűs tavasz öblén - égszínkék szirmok bódító bársonya fonja - ringó álmod az éji valóság lágy szövetével - csillan míg ébren tart, súlyát két kezem oldja - elszédít, s én megszülető új álmodat őrzöm - Megzavarodtam. A fenti kilenc sor okozta . Mi történt? - Énke magára teperte vitézét? Néha pihentek? - Három után a vitéz elaludt? Énkének elég volt, - s mennyei hexameterre fakadt hálája jeléül? - Lányok az anyjukat erre a hat csodasorra tanítják? - Boldog apák örökül hagyják fiaiknak: a mondott - mennyei hexametert nem hallani – férfidicsőség?”(A kérdező dokker férfi.) PÓTA SAROLTA költeménye: „Csak egy kicsit tudtam szaladni a vonat után mert jobb lábam még mindig ott súrolgatta a falat ahol ütemesen döngöltél és ahol azt mondtad hogy sietned kell mert éva vár és egyre erősebben súrolgatta jobb lábam a falat aztán már csak a balt kellett beledugnom a nadrágba hál ' istennek mert elment volna a vonat” Elemeztem egy kicsit a DOKK FAQ-ban a 377. hsz-ban. Remélem, a költőnőket méltatlanul sújtó megjegyzések automatikusan eliminálódnak e szaknaplóban a két világbajnok műtől. Ha a költőnők így tudnak szeretni, a tulaj sajnálhatja a kosarat.

Olvasói hozzászólások nélkül
97. feladó: :)2008-02-21 23:33
Rájöttem, hogy egy tehetségtelen nőre pazaroltam az energiámat. :)

Olvasói hozzászólások nélkül
96. madár: ma újra durván simogatott,2008-02-20 04:56
a csillárról is én potyogok... :D


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-25 08:58   Napló: Tiszta gyermekek naplója
2026-06-25 08:34       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József Rush-fényben
2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József