DOKK - Ziegler Márton


 
2856 szerző 39914 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

DOKK_FAQ 10 órája
Zima István 11 órája
Veres Mária 15 órája
Tamási József 16 órája
Debreczeny György 16 órája
Pintér Ferenc 17 órája
Szőke Imre 17 órája
Valyon László 17 órája
Bátai Tibor 18 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 18 órája
Nagyító 21 órája
Francesco de Orellana 1 napja
Szilasi Katalin 1 napja
Doktor Virág 2 napja
Horváth Tivadar 2 napja
Burai Katalin 4 napja
Ötvös Németh Edit 5 napja
Ur Attila 5 napja
Bak Rita 6 napja
Mórotz Krisztina 7 napja
FRISS NAPLÓK

 Macska 8 órája
Conquistadores 1 napja
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
szilvakék 3 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 4 napja
Hetedíziglen 6 napja
ELKÉPZELHETŐ 6 napja
Baltazar 10 napja
Minimal Planet 10 napja
négysorosok 10 napja
Janus naplója 12 napja
Gyurcsi 13 napja
az univerzum szélén 13 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 13 napja
Etzel Mark Bartfelder 16 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Ziegler Márton


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

12.
2007.08.12 14:54zmarci -- re: meo-üzenet | Levél a Herceghez

Válasz erreHa csak Úgy nem?


11.
2007.08.12 14:09Dokk Szerki -- meo-üzenet | Levél a Herceghez

Válasz erreaffene.


10.
2007.08.07 17:02zmarci -- Empiriokriticizmus

Válasz erreKedves Szerkilegény!

Megtisztelnél ha röviden, de a semminél kissé bõvebben kifejtenéd, hogy az Empiriokriticizmus címû nagyralátó opus gigantikus röppályája, miért a múlandokksák iszamós gödrében ért véget?
(Csak kijöttem a körmondatból!)
Már csak az okulásnak miatta is érdekel a véleményed.

Üdvözlettel: zmarci



9.
2007.06.25 21:36FűM -- re: meo-üzenet | Vén Moriarty Balladája

Válasz erre
Előzmény
Igen, a férfiak sokkal félénkebbek. :)


8.
2007.06.24 02:20zmarci -- re: meo-üzenet | Vén Moriarty Balladája

Válasz erre
Előzmény
Kedves Mária!
Persze, hogy persze!
A bajom csupán annyi, hogy ide írtam, ide szántam.
Csak, hát gyáva vagyok édes húgom, és ha nem noszogatnak nem megyek elõre.
Aztán valahogy shakwillnek lenni komfortosabb, mint Mártonnak.
Mert shakwill egy virtuális valaki, én meg egy valóságos senki vagyok.
Ajánlom magam édes húgom jóindulatodba,

úgy is mint: Márton
A fenti posztra érkezett válaszok: FűM


7.
2007.06.23 22:18FűM -- re: meo-üzenet | Vén Moriarty Balladája

Válasz erre
Előzmény
Kedves Márton! Remélem, nem haragszol rám, amiért rábeszéltelek, hogy a Vén Moriartyt tedd fel a dokkra is. Ami engem illet, a kedvenc verseim közt tartom számon. Üdv. Mária
A fenti posztra érkezett válaszok: zmarci


6.
2007.06.23 18:01zmarci -- re: meo-üzenet | Vén Moriarty Balladája

Válasz erre
Előzmény
Magával ragadott a könyv annak idején. Kár hogy kölcsön adtam. Beülnék a kültelki blueskocsmába elmerülni a zenébe, a világmegváltásba, orbitális ívû dumálásba, a sörözésbe.
A vers egy flash.
Egy olvasmányélmény késõi utóvillanása.
Amikor Olvastam az "Úton"-t, a Krisztina sörözõ volt a törzshelyünk.
Wernesgrüner sört és steinhager pálinkát mértek.
Csatakos néger szaxofonos nem volt,(zene sem) de a tatárbifsztekhez pirított zsemlyét adtak.
Havonta egyszer, ösztöndíj fizetés napján mentünk oda sörözni, és havonta megváltottuk a világot.
A könyv azóta is bennem él. Álmomban néha, Denverbõl Salt Lake felé menet, megállítjuk az öreg chevyt egy rozzant benzinkútnál, hogy vegyünk egy karton sört. Amikor mondom, hogy a sör sehol sincs a werneshez képest, Jack úgy néz rám, mint egy hülyegyerekre.
A Moriarty faterja bádogos volt és nagy piás. Ilyen történetek tucatjával eshettek meg vele.

Üdv: zmarci
A fenti posztra érkezett válaszok: FűM


5.
2007.06.23 13:04Dokk Szerki -- meo-üzenet | Vén Moriarty Balladája

Válasz erreérzésem szerint ez nonszensz-vers akar lenni - bár van azért némi kételyem megérzésem iránt, hiszen az Úton szerzõjének van ajánlva a vers. balladának nonszensz, nonszensznek nem elég vicces - szóval nem tudom, hogy mi ez.
A fenti posztra érkezett válaszok: zmarci


4.
2007.05.24 20:56FűM -- :)

Válasz erreÜdvözöllek, dicsõ lovag. :)


3.
2007.05.24 08:45mátaykata -- Empiriokriticizmus

Válasz erreMoldova, hah?


2.
2007.05.22 10:06MM -- Empiriokriticizmus

Válasz erreEgy szorgosra 10 okos-mondta Demján úr...


1.
2007.05.22 08:58ford -- Empiriokriticizmus

Válasz erreezjó



0

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 01:23   Napló: Macska
2026-06-27 01:05   Napló: Macska
2026-06-27 00:29   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-26 22:57       ÚJ bírálandokk-PRóZA: Veres Mária Éhes Miron (javítva)
2026-06-26 22:24   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-26 18:53   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:51   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:30   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:30   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:29   új fórumbejegyzés: Veres Mária