DOKK - Rapai Ágnes


 
2856 szerző 39907 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
Rapai Ágnes
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 16 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 17 órája
Ötvös Németh Edit 19 órája
DOKK_FAQ 23 órája
Ur Attila 1 napja
Tamási József 1 napja
Veres Mária 1 napja
Szilasi Katalin 1 napja
Zima István 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
Valyon László 1 napja
Bak Rita 1 napja
Mórotz Krisztina 2 napja
Francesco de Orellana 3 napja
Szakállas Zsolt 3 napja
Szőke Imre 3 napja
Pintér Ferenc 4 napja
Burai Katalin 5 napja
Konta Ildikó 5 napja
Kránicz Szilvia 5 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 13 órája
Hetedíziglen 1 napja
ELKÉPZELHETŐ 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 3 napja
Tiszta gyermekek naplója 4 napja
Baltazar 5 napja
Minimal Planet 5 napja
négysorosok 5 napja
Janus naplója 7 napja
Gyurcsi 8 napja
Macska 8 napja
az univerzum szélén 8 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 9 napja
Etzel Mark Bartfelder 12 napja
Metz-Művek 12 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Rapai Ágnes

Rapai Ágnes költőnek 1 feldolgozatlan üzenete van.

Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

54.
2011.07.08 18:27viga -- re: A dokk.hu már tíz éves

Válasz erre
Előzmény
dehogynem. én például neked, te hajléktalan, azért nem adok pénzt, amikor kéregetsz az utcán, mert ha piára költöd, telehányod, ha ennivalóra, teleszarod a köztereket. szociálisan nagyon érzékeny vagyok, amellett persze, hogy liberál is.


53.
2011.07.08 17:36kutyás -- < Moderálva >

Válasz erre< Moderálva >

Az alábbi hozzászólás tartalmával vagy egyes elemeivel a dokk.hu szerkesztősége nem ért egyet, illetve nem vállalja fel.

A fenti posztra érkezett válaszok: viga


52.
2011.05.24 07:26Bánfi Ferenc -- Katarzis

Válasz erreHú de sok minden van ebben hú de tetszett egy nő életemondhatni.


51.
2011.03.09 01:32kovacske -- Örök mondóka

Válasz erreerről most ernst jandl némelyik verse jut rögtön eszembe. neki is voltak hasonló témában.
(az eörsi fordította fanatikus zenekar c. kötetben, antikváriumban talán beszerezhető, sajnos neten legfeljebb pár eredetit -mármint eredeti nyelven- találtam jandltól)


50.
2011.03.08 21:21Suszter -- re: Ivasivka tanár úr éneket tanított

Válasz erre
Előzmény
"Örökgyerek, némi idétlenséggel"...ez egy jól eltalált jellemzése az öregnek!
Mondjuk nekem egészen más volt a pedagógus ideálom...


49.
2011.02.03 13:33Nm -- Mindenhol jó

Válasz erreNagyon aktuális nekem ez a vers és igen jó, mindenhol. :-)


48.
2010.10.11 23:56Kövecs Mária -- Ivasivka tanár úr éneket tanított

Válasz erreHeló, Ági! Végre megtudom, ha minimális szinten is, hogy mi van veled! Sokszor eszembe jutsz. 40 évig szinte semmit semtudtam rólad. Jó lenne, ha egyszer eljönnél érettségi találkozóra, és mesélnél az életedről!
Puszi. Mari
marcsibeko@citromail.hu


47.
2010.02.10 17:46szhemi -- Köszönöm

Válasz erreKöszönöm.


46.
2010.02.09 17:20Rapi honlapja -- re: Árnyjáték

Válasz erre
Előzmény
hátétépé kettõspont stb
legeza.oszk.hu/Rapai_Agnes/index.html


45.
2010.02.08 15:06Tekse József -- Árnyjáték

Válasz erreKedves Ágnes!
Nagyon szép a verse, igazán tetszett.
A napokban került a kezembe a Szép versek 1984-es kiadása és abban olvastam a verseit, amik , nagyon tetszettek és arra gondoltam megkeresem a netten, hátha ott is publikál.
Szerencsére megtaláltam, mert az itt publikált versei is csodálatosak.
Szeretem a verseket. Amatõrként én is írogatok, de ne ijedjen meg, nem kérem, hogy egyet is nézzen meg.
Csak szeretném ha tudná, egyel több olvasója van a verseinek.
Üdvözlettel: Tekse József
A fenti posztra érkezett válaszok: Rapi honlapja


44.
2009.11.22 06:06rapi -- Ivasivka

Válasz erreForr a világ búúús tengeereee óóóóó magyar...
: )


43.
2009.11.21 21:10viga -- Ivasivka tanár úr éneket tanított

Válasz errehej-hej, Ivasivka tanár urat én is ismertem.


42.
2009.10.29 11:12rapi -- ha valakit érdekel

Válasz errehttp://rapaiagnes.blogspot.com/


41.
2009.10.20 16:31rapi -- jt,

Válasz errehol lehet megtalálni az ajándékba küldött cuccokat?
Adnál linket?


40.
2009.10.20 16:26rapi -- dokk szerki

Válasz erreEz is milyen csúnya lett! Igen, ajándék akart lenni a dokk.hu-nak.
Minden jót kívánok a fiatal költõknek, akiktõl sokat tanultam.
Tényleg.


39.
2009.10.20 16:23rapi -- dokk szerki

Válasz erreMostanában nem tudok bejelentkezni.


38.
2009.10.10 13:08Dokk Szerki -- meo-üzenet | A dokk.hu már tíz éves

Válasz erreÁgnes, köszönjük. Rossz helyre keveredett az ajándék, a meógyárba továbbítja a szalag. Persze, rögtön beindult a fantáziám, milyen lenne, ha nem csak egy fél hexameter lenne, hanem akár 50 is, viccesen, félig-meddig komolyan feldolgozva a dokk legemlékezetesebb történeteit, harcait, békéit. De aztán észhez térek: kinek van erre energiája, s hogy a nagyeposzi idõbeágyazottsághoz még kell min. 90 dokkév :)
jt


37.
2007.09.22 21:46árgus -- 2006 - augusztus

Válasz erreNEM FÉLÜNK A FARKASTÓL

Hogyha rút beszéded már
az agyamra menne,
hogyha kést rántanék, és
hámoznád a répát,

ha becsapnám az ajtót,
ha porszívót zúgatnál,
ha megint ordítoznál,
ha visszaordítoznék,

ha klopfolnád a húst,
ha mérgemet kiadnám,
hogyha dúlva-fúlva

széttörnéd a tévét,
ha végre valahára
ránkgyújtanám a házat.


TREND

Öltözéked nem a régi.
Olyan, mint egy rossz hasonlat.
Pamuting, mit összemostak
ezzel-azzal, s már derékig

se ér. Hiszen köldököd mutatja,
persze, mondod, föl kell fogni,
ily ruhának jön divatja!
Ami passzol, az az ósdi.


NÉMAFILM

Hogy féltek ott, a kis teremben! Mennyi tüchtig
hölgy sikongott a nézõtéren, s mennyi férj
pattant föl zaklatottan, mivelhogy közelgett
a gyorsvonat a vásznon, azután a fény

kigyúlt, s a színpadon dalolt Marlene Dietrich,
és furcsamód a zongoránál ült egy úr.
Játszd, újra, Sam! könyörgött Ingrid Bergman és lett
könnyes tekintet, nedves ajak, titkos, új

vágy. Majd ki tudja, honnan, egy bajszos, kis ember
gördült be korcsolyáján, sétapálca hintált
apró kezében, lába mókásan kalimpált.

A nagy varázsló volt. Fején pompás cilinder,
zakója épp derékig ért, túl nagy cipõje
oly meglepõ! A nézõ könnye hullt nevetve.


36.
2007.09.09 07:23rapi -- szép reggelt

Válasz erreKedves Ijjas Tamás,

elnézést kérek múltkori hozzászólásom miatt. Elgondolkodtam, és rá kellett jönnöm, hogy igazad van.
Ki is javítottam a versemet (már amennyire tudtam).
Üdv: rapi



35.
2007.09.08 13:11(t) -- interjú könyvesblogon

Válasz errehttp://konyves.blog.hu/
(Ez bejegyzés nem annyira a költõnõnek, inkább a dokkos olvasóinak szól)


34.
2007.06.20 18:45t -- re: BéTé

Válasz erre
Előzmény
Azt azért tegyük hozzá, hogy Ijjas Tamás

1. nem látta, kinek a versérõl beszél, kit oktat ki
2 vállalta a nevét


33.
2007.06.20 17:43rapi -- re: BéTé

Válasz erreKedves BéTé,

köszönöm a gratulációt, dehogy sértõdöm meg, csak kicsit meleg van : )

Kedves Tamás,

minden jót a munkádhoz, üdv: rapi
A fenti posztra érkezett válaszok: t


32.
2007.06.20 16:41BéTé -- re: búcsúzom, búcsúzom

Válasz erreKedves Ági, ne sértõdj vérig, a kritikán minden költõnek át kell esnie...! És gratulálok a kötetedhez, bár legutolsó -újévi- jókívánságomra igen hidegen-ridegen válaszoltál...
Üdv.:
BéTé


31.
2007.06.20 13:55Frady Endre (Szepessy Gábor) -- re: ne(m)ar(t)

Válasz erre
Előzmény
Oké, nem elég jó! Ezen nem veszünk össze. :)
Szoktam: versikéket, színdarabkákat, novellkákat, meg sajnos mûszaki leírásokat...
Szepy a Zírkáló :)


30.
2007.06.20 13:50(t) -- re: ne(m)ar(t)

Válasz erre
Előzmény
Nem az, hogy nem elég költõi hasonlat volt, hanem az, hogy nem elég jó.
Egyébként szoktál írni valamit?
A fenti posztra érkezett válaszok: Frady Endre (Szepessy Gábor)



0 25 50

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-22 09:09       ÚJ bírálandokk-VERS: Szakállas Zsolt maradj máig.
2026-06-22 08:29       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József thrash metal
2026-06-21 23:10   Napló: szilvakék
2026-06-21 22:00       ÚJ bírálandokk-VERS: Horváth Tivadar Ha levetném...
2026-06-21 19:47   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:17   Új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:15   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-21 17:39   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-21 15:05       ÚJ bírálandokk-VERS: Doktor Virág Tegnap egy kicsit Ady Endre voltam
2026-06-21 13:23   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ