DOKK - Grósz Zoltán Gábor


 
2856 szerző 39907 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 15 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 16 órája
Ötvös Németh Edit 17 órája
DOKK_FAQ 22 órája
Ur Attila 23 órája
Tamási József 1 napja
Veres Mária 1 napja
Szilasi Katalin 1 napja
Zima István 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
Valyon László 1 napja
Bak Rita 1 napja
Mórotz Krisztina 2 napja
Francesco de Orellana 3 napja
Szakállas Zsolt 3 napja
Szőke Imre 3 napja
Pintér Ferenc 4 napja
Burai Katalin 5 napja
Konta Ildikó 5 napja
Kránicz Szilvia 5 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 12 órája
Hetedíziglen 1 napja
ELKÉPZELHETŐ 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 3 napja
Tiszta gyermekek naplója 4 napja
Baltazar 5 napja
Minimal Planet 5 napja
négysorosok 5 napja
Janus naplója 7 napja
Gyurcsi 8 napja
Macska 8 napja
az univerzum szélén 8 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 8 napja
Etzel Mark Bartfelder 11 napja
Metz-Művek 12 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Grósz Zoltán Gábor


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

11.
2011.03.24 11:45Kovácske T. János - szerki -- meo | Levelek

Válasz erre"a családi kassza ismételten
megcsókolta a beálló pénzhiányt" - ez valami rétegnyelvi fordulat? nem áll össze képként.
"ugyan nem fizetett utcalányt
soha magának" - kicsit túlbeszélt, a modorosság felé sandít.
"ellen a piának
csak nagyon nehezen tudott állni,
igaz a lábán még nehezebben" : ez is, és nem elég szellemes (ahhoz képest amennyire szellemességre törekvőnek érződik).

amúgy nem rossz alapanyag, a könnyed befejezés is tetszik.
talán egy rímesebb, mondóka-szerűbb négysoros versszakos forma jobban állna a szövegnek.


10.
2011.02.17 07:26Standovár Ágota - szerki -- meo | Bye Báj

Válasz erreNagy csalódást okozott nekem, kedves Gábor.
Elmaradt a versélmény, pedig a csíra ott van a szövegben:
sose volt jó a gyógytorna
medencém felett guggolva
Ez a két sor nálam nem múlik. Üdv. Ágota


9.
2011.01.31 10:14Janáky Marianna -- Levelek

Válasz erreKíváncsi voltam, mi lesz a zárlat. Tetszett. Szerintem is javítható a vers, ahol a szerkik javasolták, és jobb lesz. Még az "ellen nem tud állni" szórendjén lehetne talán változtatni.


8.
2011.01.31 02:34Tesch Gábor Ferenc - szerki -- meo | Levelek

Válasz erre"mint a körhinta- forgott az itthoni/csapat a vérágassá szétszeszelt,/téboly-barna szempárban."-ez gyönyörű Zoli. Egyetértek Matyival, a "létet-végleg-vétet" részt kellene kicsit átdolgozni, illetve engem zavar az elején a "megcsókolta" kifejezés enyhe képzavara (talán valami hasonló jobb lenne, nem tudom: "...ámbár a felszolgálók zsebe tele/lett, a családi kassza ismételten/a beálló pénzhiány okozta lyukakat/próbálta toldozni-foldozni...)
A vége felé pedig a "lét" szó helyett nyugodtan lehet "életet" írni, hiszen nem a vers nem filozófiai disputa, ez egy nagyon merev fogalom ide. Ez egy jó vers, és előrelépésnek érzem a korábbi szövegeidhez képest. Jó munkát!


7.
2011.01.10 22:58pb. -- Levelek

Válasz erreKöszönöm ezt a látást.
(Nem túl jó a kilátás.)
Engem megérintett, mint a 20 0000 Volt. ( a végén.)
Bár nem könnyeztem meg, de nem könnyű most, nem.
Ég VELED


6.
2011.01.10 21:56Korányi Mátyás - szerki -- meo | Levelek

Válasz erreKedves Zoltán Gábor! A vers egészét jónak ítélem, a részletek azonban hibádznak. Minden a helyén van, van (jó) eleje, van (jó) közepe, van (kifejezetten jó - izgalmas váltás) befejezés. Azonban a szöveget fésülgetni kéne még, hogy a szálak egymás mellé rendeződjenek, főleg az ilyen kócokra-gócokra gondolok: "de ellen a piának /csak nagyon nehezen tudott állni" - hiába az "állni" szóhoz kötött következő sor, máshogy kéne megoldani ezt (sztem). Ez meg nagyon béget: "alkoholmentesebb létet, / és néha kértük vessen már / az egésznek valaki végleg véget." Találó képek, de dolgozni kéne még vele, keményen, főleg, mert - úgy gondolom - a szerző életében nagyon fontos szöveg lehet ez, vagy azzá válhat. Ez a vers csúcsa sztem:
"mint a körhinta- forgott az itthoni
csapat a vérágassá szétszeszelt,
téboly-barna szempárban."
Ez gyönyörű, költői, mély és fájdalmas. Ehhez kéne hasonítani a többi sorokat. Kérem, dolgozzon még vele, és hozza vissza. Megyek, iszok valamit.


5.
2010.03.20 23:11Dokk Szerki -- meo-üzenet | szófosás

Válasz erreBadarság. Az igazi vers, a jó vers, az õszinte vers valóban önmagát írja. Csak azért nem szabad nekiállni szöveget írni, hogy legyen valami írva. Verset írok, mert verset akarok írni? Azt nem akarni kell, de jöhet toalett közben is.


4.
2010.03.15 14:36noni -- szófosás

Válasz erreHát, a cím jelen esetben megfelel a szövegnek. De ennek most nem tudok örülni.


3.
2010.03.11 04:01Dokk Szerki -- meo-üzenet | nem hallah

Válasz erreSzótárunk már van a polcon. Ne sértõdjön meg, de ez komolytalan.


2.
2010.03.08 22:07viga -- nem hallah

Válasz erreallah habra

Hanem huncut hideg van,
halott hûtõk horgolnak
hólapátokat holnaputánra.
hangyasav hevíti hajamat,
harangok hezitálnak helyette.
ha hátha, hókalovam
hercehurcáját hovagolván hejdebugyra,
hököm hava, holtodiglan
hány hóra hány.
Hanem huncut hideg van.



1.
2010.03.07 02:55Dokk Szerki -- meo-üzenet | Aki másnak abszurdokot

Válasz erreNem akarok túl "iskolásnak" mutatkozni. Ha jelentésmezõ és asszociált jelentés viszonyából indulok ki, akkor a létrehozott szavak közül egyedül talán a "koporsóska" tekinthetõ nyelvi leleménynek. Talán. Erõltetett is a szöveg, hiszen szándékoltan törekszik arra, hogy új szavakkal, új jelentéssel örvendeztessen meg bennünket, olvasókat. Azon túl a gesztus sem tetszik. Túl sokat kapok ebbõl, tulajdonképpen nincs meg a vers, pedig keresem emögött a szöveg mögött. A sokkal-sokkal kevesebb (az erõltetett (ál)nyelvi leleményekbõl) most több lett volna.



0

Kedvenc versek

1 Berkes Zoltán: Testem elvész
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-22 09:09       ÚJ bírálandokk-VERS: Szakállas Zsolt maradj máig.
2026-06-22 08:29       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József thrash metal
2026-06-21 23:10   Napló: szilvakék
2026-06-21 22:00       ÚJ bírálandokk-VERS: Horváth Tivadar Ha levetném...
2026-06-21 19:47   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:17   Új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:15   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-21 17:39   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-21 15:05       ÚJ bírálandokk-VERS: Doktor Virág Tegnap egy kicsit Ady Endre voltam
2026-06-21 13:23   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ