DOKK


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 10 órája
Zima István 10 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 11 órája
Tamási József 11 órája
Doktor Virág 11 órája
Horváth Tivadar 14 órája
Debreczeny György 15 órája
Veres Mária 16 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 3 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Tiszta gyermekek naplója 7 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: lábfékhang
Legutóbbi olvasó: 2026-06-25 04:52 Összes olvasás: 39647

Korábbi hozzászólások:  
178. [tulajdonos]: pechTrilla: ?2009-03-08 10:17
Szemforgatás nékül csak azt fejtegethetem, hogy egymáshoz képest észficamunk van:

Ha beleovasol a naplómba, hozzászólásaimba, láthatod, én nálad sokkal hamarabb voltam itt deviáns: minden náció bérence, gyarló vegyülésük feltétlen híve. (Megnyugtatásul: az én családnevemet, ami honfoglaláskori magyar férfinév, csak az ebben az országban születettek viselik, s ezért a magyaroknak van egy kis előnye magyarul töprengő agyamban.)
Szóval rossz helyen szóltál rosszul. Mondhatnám úgy is, hogy abrikterbe nyúltál s itt nem tudsz gúnyosan mutogatni egy nációra sem. Legfeljebb szitkozódhatsz, a vele járó stressz viszont benned okozhat súlyos elváltozásokat, s nem tudsz vegyülni, amivel ellenfeleidnek szerzel örömet.
Globális bérencségemhez, természetesen, a másképpen gondolkodók és történelmi kudarcaik is kellettek, kellenek, no, meg az a meggyőződés, hogy a méltóságigény növekedése, az ebből is eredő mobilitás, a szerelem szeretete, a vegyülés ellen tartósan semmit se lehet tenni.



Olvasói hozzászólások nélkül
177. Trilla: ?2009-03-07 13:24
Miért,mi rosszat szóltam???Fajtársaim tömegesen jövének e szép városba,a magyarok meg kiűzetnek .Az országból is.

176. [tulajdonos]: szépen szólva 2009-03-07 01:08
Trilla reménytelen eset, de - egy nagy adag eufemizmussal -:
Szenny nélkül szik az élet. Ajándék minden acsargó,
észficamos vitatárs, hisz ' te lehetsz a különb.

Olvasói hozzászólások nélkül
175. Katona J: Trillának2009-03-06 23:32
Azt hiszed, hogy most Q-va bölcset mondtál? S még büszke is vagy rá?

Olvasói hozzászólások nélkül
174. Trilla: lesz2009-03-06 16:08
Lesz Judapest.

Olvasói hozzászólások nélkül
173. Muhi Ákos: parafázis2009-03-06 15:30
...de akkor te kis Barátom már régen nem leszel....

172. [tulajdonos]: 02009-02-18 13:51
SMS
Volt Muhipuszta, Mohács, Trianon, Voronyezs. Budapest van.
Lesz Muhipuszta, Mohács, lesz Trianon, Voronyezs.


171. [tulajdonos]: paff2009-02-18 13:48
HAZUDOK

Védj meg minket, Uram, levitézlett ál elitünktől!
Egyszer s mindenkorra csatoltasd vissza hazánkat
régi vidékeihez. Legyen újra Pozsonyban a kormány
és a Diéta; Dzurinda vezesse a szláv birodalmat,
mely majd összefonódik a sok balkáni rokonnal,
társul az ukránnal, lengyellel egy új unióban.
Végre megint lesz sok gyönyörű hegysége hazánknak,
végre megint lesz bácskai búzánk, tengeri flottánk.
Összejön egyhamar országolni a szláv a románnal,
visszamegyünk Erdélyhez is, eljön aranykora ismét.

Messze szakadtunk már minden külföldi magyartól.
Jöttek volna velünk, de becsaptuk előttük az ajtót.
Bozgor lett a kevély magyar, és ha barátod e népség,
nincs szükséged alattomos ellenségre – tanítják
gyermekeiknek a szomszéd népek öregjei, rosszul.
Menjünk vissza sietve mezítláb, ócska csuhában,
hogy térden könyörögjük a régi helyére hazánkat.
Húsz év múlva kisebbség lesz végképp a magyarság.
Akkor majd szégyelljük a népszavazási eredményt,
akkor végre megértjük a szórvány népek imáit.

Rendeletedre, Uram, közzéteszem útmutatásod:
Pest, Buda, Pökhendként, legyen üzleti szórakozóhely,
zónásítva, s ezer revizornő szedje a sápot
minden sarki teremtéstől, ki megadja, mit ígért.
Vén pasizók erkölcstant oktathatnak anyáknak,
házasulóknak, apácáknak, vezetőknek, adóként,
mint ahogyan sok öreg renegát kiszes és emeszempés
oktatgatja nekünk a demokratikus magatartást.
Járjanak erkölcstanra, sarokra, kevély vezetőink,
Jan Slota pártja fogadja be azt, ki vitázni akar még.

Meghaladottá vált minden sora humbug imámnak,
mert oroszul könyörögtek a szomszéd népek az Úrnak,
mentse meg őket az országcsődbe jutott magyaroktól.
Mit tehetünk? Maradunk, büszkén egymásra vicsorgunk.
Büszkén, mert hetekig sikeres válságkezeléssel
néhány hónap alatt önerőnkből csődbe jutottunk.
Felvonulunk bevonulni megint a vereckei hágón,
tőkés ál elitünk ehető pártjelszavakat gyárt,
hogy ne üres hassal skandáljon a nép egy utolsót:
Nincs többé haza ott, ahol értik e hexametert is.


Olvasói hozzászólások nélkül
170. viga: hjaj[tulajdonos]: Karakterek Vigának2009-01-11 20:11
hát nem tok válaszolni, legfeljebb két soronként, hiába veszem vissza az entert.
na próbálom így.

169. [tulajdonos]: Karakterek Vigának2009-01-11 19:11
Magamban mormolt sorok, amiket Viga Vendelnek 362. sorsz. alatt Jónás Tamás üzenőfalára feltett idézetében lévő néhány gondolat miatt kénytelen vagyok első indulatomban kibökni – illendően a naplómban. Huh.

Intelligensen Önelnevező Honkongi Mosópor
házvezetőm kiakadt, mert Viga jó sokat írt.
Szóltam a természettudománynak, a hittudománynak,
hogy Viga múltat idéz s égeti Gorbacsovot.
Íme, határozatuk: Viga Vendel! Hasra! Vegyüljön
Kend haladéktalanul Senkivel elvtelenül.
Lássa be: jó, hogy Gorbacsov Úr nem spártai hévvel
védte Lenin szavait. Kell a szabad vegyülés.
Nélküle biztosan elkárhozna fehérjevilágunk.
Oldja a gyűlöletet, hitbelit és fajit is.
Nem vegyül az, ki nyakas. Holtáig védi hitörvét.
Nem vegyül az se, ki fél. Senki - közös nevezőnk.
Kémikusok, biológusok és nemiségi szakértők
hirdetik, ékes a rab - szebb a szabad, s vegyül is.
(Intelligensen Önelnevező Honkongi Mosópor
főhivatal-vezető jelzi, ha mégse vegyülsz.)



Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 16:38   új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar
2026-06-24 15:10   Új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar