DOKK


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 10 órája
Zima István 10 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 11 órája
Tamási József 11 órája
Doktor Virág 11 órája
Horváth Tivadar 14 órája
Debreczeny György 15 órája
Veres Mária 16 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 3 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Tiszta gyermekek naplója 7 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: iTomjaimra bontva
Legutóbbi olvasó: 2026-06-24 23:52 Összes olvasás: 29273

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
29. kovácske: majd máskor2006-07-21 15:39
pedig kiváló alkalom lett volna a nem találkozásra:)

Olvasói hozzászólások nélkül
28. iTom: :)kovácske: találkozó2006-07-21 00:00
Épp azzal találkoztam ma, aki a hétfőit lemondta, így ma nem tudtad lemondani a sörözést. :) Majd máskor. :)

Olvasói hozzászólások nélkül
27. kovácske: találkozó[tulajdonos]: Sorozatfüggés2006-07-20 18:39
én is szivesen lemondok egy sörözést, akár (ha sürgős) még mára is:) 22.00kor a jókain a kiadó kocsmában.

26. [tulajdonos]: Sorozatfüggés2006-07-18 00:16
Sorozatban mondják le a megbeszélt találkozókat embereim/barátaim. Kezdek sorozatfüggővé válni. A csúcstartó mind közül B. lánybarátom, egykori (plátói!) szerelmem, akivel ötször beszéltünk meg háztűznézőt a lakásán. Négyszer rendesen le is mondta, ötödszörre viszont édesapjánál (vidéken) hagyta a mobilját, így lemondani sem tudta, magamtól döbbentem rá a háztűznéző elmarad. Ma is lemondtak egy találkozót. Kezdem középpontban érezni magam. Egy dél-amerikai szappanopera főhőse vagyok, melynek cselekményét bizzar módon Becket és Kafka művei ihlették. A főhős igazi sztár, mindenki vele akar találkozni: vacsorát főzni neki, tanácsot kérni tőle, lefeküdni vele (mondjuk ezt a nők/ ha férfi a főhős/ ha férfi vagyok egyáltalán) - DE! az utolsó pillanatban mindenkinek inába száll a bátorsága, és lemondják a nagy találkozást. Főhősünk körül forog az egész bolygó, de pont vele nem történik semmi, illetve a pontosság kedvéért senki nem történik vele.
Hülye érzés. Mondhatom. :)

Olvasói hozzászólások nélkül
25. FENTE LEVENTE: Jó napokat2006-06-26 08:11
A fegyverek nem azért szólnak mert beszélni tudnak,de némán meghalni sem dicsőség ha nem tudod miért történnek a dolgok.(FENTE LEVENTE) A napló apró,de a gondolat naggyá teszi.Apróságokból építsünk nagy gondolatokat és irányítsuk az indulatokat a "fenébe",bele a mélybe,idejébe.

Olvasói hozzászólások nélkül
24. iTom: hallgatag2006-06-26 01:03
Csak halkan írom ide, hogy 0:57-kor hallgatni jó címmel született egy bejegyzés a fórumban. :) Mintha valami hatalmam lenne. :DDD

23. [tulajdonos]: a 22-es csapdája[tulajdonos]: mandula2006-06-26 00:06
"Amiről nem lehet beszélni, arról hallgatni kell." - Wittgenstein. Igen, de amiről nem lehet beszélni, az éppenségel nem-e (sic!) provokáció forrás? "Belelátni Isten fekete agyába." (Hogy egy olyan versből idézzek, ami jó néhány embert provokált a Nagyító rovatban. Hogy a szeretetről beszélt (amiről nem lehet) szeretet nélkül (amiről hallgatni). Vajon, amikor valakinek kimondom a bűvös "szeretleket", mi(k)ről hallgatok?)
Amiről nem lehet beszélni, arról akar mindenki hallani. Erre épül minden félreértés. Féligértés. Meg-nem-értés. :)
Ez a huszonkettes csapdája. Mindig az az információ kell, amit nem kapunk meg, de amíg nem kapjuk meg, addig abban sem lehetünk biztosak, hogy az az információ létezik, de mi azért létrehozzuk, csak hogy legyen.

*

Megvan a mai szentbeszéd! Hurrá!

22. [tulajdonos]: mandula2006-06-25 23:37
Valami mandula illat áramlik be a nyitott abalakon, valami olyasmi, mint annak a gyerekkori ragasztónak (hogy is hívták? Pelifix?) unott mandulaaromája. Amikor színes papírfecnikkel kellett rajzórákon papírmozaikot gyártani... Az egész osztály ezt használta, a tanárnő óvott minket a technokolrapidtól... Most képzeljétek el 33-35 tubus technokolrapid, milyen kollektív bódulatba ringatta volna az osztályt a rajzóra végére. Így csak mandulaaroma lebegett körbe minket. Ez az illat suhan szobámba éppen, mintha egyenesen az egykori Május 1. most Hermina úti osztálytermet szellőztetnék át a szobámba. Madeline-süti, mi? A fene se akar most eltűnt idők nyomába eredni.

*

Megakarok tanulni argentín tangózni. Egyszer már neki futottam, de abbahagytam. Most csak ennyit írnék. Egyszer még nekifutok. Ennek a témának. Itt a helye(m).

*

Most semmiről nem beszéltem. Mindenről hallgattam.

*

Lehet őszintén hallgatni? Ellhallgatni? Lehet őszinte a csönd? Lehet őszinte a múlthoz ragasztó (Pelifix, szinte biztos) mandulaillat? Lehet, őszinte egy félbehagyott folyamat? Egy félbehagyott tánc(tanulás)?

*

Lehet őszinte vágy, hogy ezután a bejegyzés után senki ne értsen, illetve meg nem értettnek tartson? Lehet őszintén a meg-nem-értett szerepében tetszelegni?

*

Ezt nektek! (Hosszú füttyel áthúzott monológ.)

Olvasói hozzászólások nélkül
21. t: 32006-06-25 05:30
Vagy az ip-cím leleplezés miatt? boney m, van ilyen, én is virgonckodtam legion álnéven.
Szóval fel a fejjel, drága a temetés.

Olvasói hozzászólások nélkül
20. t: no22006-06-25 05:30
Bár nem értem, miért. Sokan kapjuk meg a névtelen rúgásokat. Ez egyfajta elismerése munkánknak.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 16:38   új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar
2026-06-24 15:10   Új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar