PÁLÓCZI: BRÜSSZELI CSIPKE: MEGEZDTEM A REGÉNYEMET


 
2856 szerző 39901 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Bátai Tibor: egy-ügyű sorok [három tételben ugyanarról]
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

Zima István 44 perce
Szilasi Katalin 46 perce
DOKK_FAQ 55 perce
Tamási József 2 órája
Horváth Tivadar 3 órája
Francesco de Orellana 12 órája
Szakállas Zsolt 13 órája
Szőke Imre 19 órája
Mórotz Krisztina 21 órája
Bak Rita 1 napja
Veres Mária 2 napja
Bátai Tibor 2 napja
Pintér Ferenc 2 napja
Ur Attila 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Konta Ildikó 2 napja
Kránicz Szilvia 3 napja
Türjei Zoltán 3 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 3 napja
Molnár Attila 4 napja
FRISS NAPLÓK

 A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 11 órája
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
Baltazar 3 napja
Minimal Planet 3 napja
négysorosok 3 napja
ELKÉPZELHETŐ 3 napja
Janus naplója 5 napja
Gyurcsi 5 napja
Macska 5 napja
az univerzum szélén 6 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 6 napja
Hetedíziglen 8 napja
Etzel Mark Bartfelder 9 napja
Metz-Művek 9 napja
Játék backstage 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: PÁLÓCZI: BRÜSSZELI CSIPKE
Legutóbbi olvasó: 2026-06-19 22:07 Összes olvasás: 67905

Korábbi hozzászólások:  
465. [tulajdonos]: MEGEZDTEM A REGÉNYEMET2026-05-31 08:05
TISZTELT OLVASÓK!

MA MEGKEZDTEM A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS ETOLÓGIÁJA CÍMŰ REGÉNYEMET, AMELYNEK ANYAGGYŰJTÉSE MÁR TÍZ ESZTENDEJE FOLYIK AZ AZONOS KEZDETŰ NAPLÓBAN.

Folytatásokban írt (naponta-hetente bővülő) első részeit egyelőre ebben a naplómban teszem közzé, majd később a Dokk-on külön erre nyitott regény-naplóban vezetem.
Első - addigra készre írandó - fejezetének nyilvános felolvasása 2026 június 16-án, a James Joyce írót ünneplő nemzetközi Bloomsday napon lesz, Szombathelyen, az ottani Bloomháznál. Ahol az író egész alakos szobra áll.

Tegnap felajánlottam ezt az eseményt főszerkesztőnknek, Tesch Gábor Ferencnek, hogy szervezzünk több résztvevős Dokk-próza felolvasást a Bloomsday napon, a szombathelyi Joyce szobornál, ha mindenáron "fiatalosak" szeretnénk lenni. (Lásd a hajdani "Költők a közértben" című " akciót, Jónás Tamás szervezésében.)

Várom döntését ebben az ügyben, illetve a potenciális szombathelyi társfelolvasókat is! (Csak ne nagyon részegen!)

A Bloomsday nemzetközi irodalmi esemény. Nevét az Ulisses című regény főhőséről kapta, aki a könyvben szó szerint Szombathelyen, az alábbi fotón szereplő házban született. A Joyce rajongók ezen a napon az egész világon az irodalmat ünneplik. Általában felolvasásokkal, de vannak akik csak korabeli ruhában az írónak és feleségének öltözve a tengerparton sétálgatnak.
Minden elfogadott.

Szombathely is elismert nemzetközi színhelye a Bloomsday-nak. Egész alakos Joyce-szobor a szombathelyin kívül csak még két városban áll az egész világon: Dublinban, ahol az író született, és Triesztben, ahol élt és írt.

A DOKK új prózarovatában sok jó maradanDOKK novellát láttam.

Például Szőke Imre Öngyilkos című írását.
(Őt személyesen is meghívtam már erre, de dolgozik aznap. Ezért felajánlottam, hogy ha felolvassa a novellát telefon-videóra és elküldi nekem, akkor beiktatom a Bloomsday napról tervezett Dokk-videómba. Amit a Dokk-on és a Dokk face-oldalán tennénk közzé.
Ha nincs jelentkező, akkor egyedül veszek részt az eseményen, illetve kapcsolatba lépek a Bloomsday ottani szervezésű más felolvasóival és az ő műsorukban lépek fel.

Az alábbi fotó a tavalyi Bloomsday-daléneklésemet ábrázolja. Joyce nem csak író, hanem nyelvzseni is volt, aki szinte az összes európai klasszikus nyelvet beszélte, hogy emellett egzotikus kis nyelveken is tanuljon. Mivel törökül tanulok, a Canakkale című katonadalt énekeltem törökül. Tetszett neki - én legalábbis úgy láttam).

---------------------------

A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS ETOLÓGIÁJA

(regény)

És akkor belekezdett.
Lassú nyugalmat érzett közben, mint egykor a fonyódi móló végén, amikor az utolsó kikötői kőtuskón ülve napnyugtakor horgászott. A regény első sorai olyan halk egyenletes hullámverséként kezdtek locsogni...
Hát persze: nem akarják, hogy „öreg legyen a lap”. S az ő Dokk-naplóba föltett majd a Dokk facebook oldalára is átvitt, de onnan a főszerkesztő kérésére kivett naplójegyzet fényképén tényleg olyan az arca, mint egy horrorfilmben.
Egy fiatal író sem akar megöregedni – gondolta. Belátva, hogy e dunai úszás-fotón a még neki is ismeretlen, mert teljesen lefogyott öreg arca a minden korábbinál mélyebb ráncokkal, nagyon is taszító lehet. Hiszen a Dokk „irodalmi kikötő” huszonhat évvel ezelőtti megalapításakor még a fiatal írók fóruma volt. Igaz, mára megöregedtek. Pláne ő, hiszen már eleve középkorúként érkezett. Új fiatalok pedig nem jöttek. Mert ők „fiatal lapokat” akartak (és akarnak) alapítani.
Maradt az a lehetőség, hogy a Dokk legyen az „öregeké”, de a középkorú új főszerkesztő minden áron meg szerette volna fiatalítani, mielőtt a lap, végső következményként „kihalna”.
Hát legyen – gondolta Ágoston, aki egyben a Dokk kisebbségi társtulajdonosa is volt. S a fővárosi íróiskolákkal a fiatalítás okán már évek óta kapcsolatba kívánt lépni.
2026-ban három írói tanoda is működött Pesten. Ágoston még aznap mindhárom vezetőjének megüzente messengeren, hogy szívesen meginterjúvolná őket a Dokk-facebook oldalának szerkesztőjeként, ha cserében ők mint első publikációra alkalmas fórumot ajánlják a Dokk-ot a tanítványaiknak. Ahol megtanulhatják, hogy kell az írói pályán elfogadni a kritikát, illetve azt is, hogyan védekezhetnek az igazságtalanságok ellen. Mert erre kiválóan alkalmas a Dokk.

(folyt. köv.)

-------------------

528749495-10229474533263902-4339942685421421488-n



Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-19 21:23   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-19 21:22   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-19 21:13   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-19 21:11   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-19 20:24       ÚJ bírálandokk-VERS: Katalin Szilasi Bánat-szonett (2.jav.)
2026-06-19 19:28   Új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-19 19:10   Új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar
2026-06-19 18:18       ÚJ bírálandokk-PRóZA: Valyon László Fröccs
2026-06-19 15:48   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-19 13:27   Új fórumbejegyzés: Tamási József