Sorrento: bár engem nem kérdezett senki


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Veres Mária 3 perce
Tamási József 56 perce
Zima István 18 órája
Doktor Virág 23 órája
Debreczeny György 23 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
DOKK_FAQ 1 napja
Burai Katalin 2 napja
Bátai Tibor 2 napja
Ötvös Németh Edit 2 napja
Ur Attila 3 napja
Szilasi Katalin 3 napja
Valyon László 3 napja
Bak Rita 3 napja
Mórotz Krisztina 4 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 5 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 14 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 1 napja
Hetedíziglen 3 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Tiszta gyermekek naplója 6 napja
Baltazar 7 napja
Minimal Planet 7 napja
négysorosok 7 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 10 napja
az univerzum szélén 10 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Sorrento
Legutóbbi olvasó: 2026-06-24 12:28 Összes olvasás: 43708

Korábbi hozzászólások:  
417. [tulajdonos]: bár engem nem kérdezett senki 2022-08-30 20:23

Azt mondják : " sírd ki magad, könnyebb lesz ", bár én nem emlékszem, hogy egyszer is sikerült volna.
Ha sírtam, az csak dühből volt, elkeseredésből, tehetetlenségből.
Hogy ki lehet e sírni a fájdalmat ? Nem hiszem.

Amikor az ember úgy érzi, mélypontra került, akkor még egy kicsit lehet lejjebb menni, mert onnét az igazi kijönni ... ( BT. óta biztos :) )

Az igazság, hogy többször is rákaptam a piára.
Igen, én, a függőségeket mélyen megvető, aki még az istent hívőket is gyenge, mankóra támaszkodónak tartja.
Éjszaka ittam, amikor mindenki aludt.
Szörpe, üdítőbe, mézes teába kevertem a vodkát, a házipálinkát, a bacardit.. mikor mihez jutottam hozzá..
Sört, bort sosem, egyszerűen utálom az alkohol ízét, csíri a nyelvem...stb :)

Ez többször is előfordult, először, amikor leköltöztünk Tolnára.
Nem volt lakásunk, csak a két gyerek, ugrott a férjem jogsija, elvesztette az állását, szóval voltak problémák.
Anyósoméktól a Nagyszüleimhez a jobb lehetőségek reményében.
Sajnos, nem lett jobb. Ott kezdtem el először inni.
Persze két év után visszajöttünk Veszprémbe, és újra kezdtünk mindent.

Aztán jó pár év múlva, amikor férjem vállalkozása csődbe ment, a társa akiben megbízott, elment a pénzünkkel Dél-Amerikába, no akkor megint a pohárhoz nyúltam.
Árverezték a házunkat. ( Nagy-nagy szerencsével sikerült visszavennünk. )

Aztán pár éve is történt valami, ami " okot adott", és hónapokon keresztül minden este ittam.
Zugpiás voltam, a legrosszabb fajtábol, ez az igazság.

Egy idő után persze, amikor már láttam az arcomon reggelente a kialvatlanságot, a táskákat a szemem alatt és rebbenő tekintettel néztem a családtagjaimra, elszégyelltem magam.
Szerencsére mindig időben tudtam abbahagyni, a pontnál, amikor már majdnem lebuktam.

Fogalmam sincs, mit hoz a jövő, de azt tudom, hogy valamelyik határnál meg kell állni, család, becsület, egészség, barátok, ... kinek mi van, ... és akkor símán össze lehet rakni az
újat, nem nagy dolog :)








Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 14:26   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-24 14:09       ÚJ bírálandokk-PRóZA: Zima István Sötétben
2026-06-24 13:52   Új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-24 13:33   Új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 08:52       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József homeless
2026-06-24 00:29   Napló: szilvakék
2026-06-23 21:38   Új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-23 19:43   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 15:06   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-23 14:54   Új fórumbejegyzés: Debreczeny György