DOKK


 
2856 szerző 39912 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

DOKK_FAQ 51 perce
Szilasi Katalin 2 órája
Zima István 3 órája
Bátai Tibor 22 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 23 órája
Tamási József 1 napja
Doktor Virág 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Veres Mária 1 napja
Burai Katalin 3 napja
Ötvös Németh Edit 4 napja
Ur Attila 4 napja
Valyon László 5 napja
Bak Rita 5 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 6 napja
Szakállas Zsolt 6 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 8 napja
FRISS NAPLÓK

 Tiszta gyermekek naplója 10 órája
szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 3 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 5 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 9 napja
négysorosok 9 napja
Janus naplója 11 napja
Gyurcsi 11 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 12 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
Metz-Művek 15 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: A VERS LEGYEN VELETEK
Legutóbbi olvasó: 2026-06-25 19:33 Összes olvasás: 40819

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
85. Baltazár: ne már2018-04-19 22:50
Ne marjátok már egymást feleslegesen.
Mondjuk, jogosan se érdemes.
Mindenki önmagával kezdje.

Szembenézünk.

Elszörnyülködünk.

Elgondolkozunk.

Innen már menni fog.

84. [tulajdonos]: ÚJ FEJLEMÉNYEK2018-04-19 22:29
Nem. Elengedem az ügyet - az összes hasonlóval együtt.
Az új fejlemények ezt követelik.
("A szerkesztőségi főemlős etológiájában" aminek kell, az úgyis benne lesz.")

Olvasói hozzászólások nélkül
83. Karaffa Gyula: Kérdésem[tulajdonos]: BALASSI2018-04-19 22:15
T. Pálóczi Úr!

Még nem kaptam a bíróságtól idézést. Kérem tájékoztasson, hogy áll az ellenem tett beadványa?

Üdv, karaffagyé

82. [tulajdonos]: Re: 78.2018-04-19 22:11
Igen, leadtam a Kutyát karácsonyra című verseskötetemet a kiadónak, ó őrült Dokk szatír! Kérdésed második felével - "már nem megy a billegetés"? - még mindig meg kellett engem szexualizálnod?
Talán még a kurzorod is kipirosodott, mi?
Huncut!
Nyilván arra céloztál, hogy akkor nem A paráznabillegető lesz az első kötetem? Nem - az majd - ugyanezzel a borítóval - az utolsó lesz, akkori "teljes rálátás verseimmel" az 1968-as szexuális forradalomtól kezdve az épeszű öregségi versekig. Benne tablószerűen az összes szatírral, besúgóval, Tartuffel, ránk nehezülő asszonyférfival kigyúrt csaj femino-f@szistával, szemben az én "természetfiú" (naturbursche) megközelítésemmel. Amit a bennünk lakozó nemesvadember diktált, szemben a bennünk lakó nemtelen vademberrel, aki szerint ha valaki más, az ehető.
---------
A Kutyát karácsonyra viszont a tárgyalások szerint jövőre fog kijönni. Csak azzal a feltétellel vállalták volna az idei könyvhetet, ha lemondok az ismertető katalógusokban való szereplésről. Hiszen oda a névsort korábban már leadták. A karácsonyi könyvhétre kijöhetne, de akkor, újdonságként nem lehetne benne a jövő évi katalőgusokban. Ezért döntöttem úgy, hogy akkor jöjjön inkább jövőre. Legfeljebb elkészül mellé a novellás kötetem, vagy "A szerkestőségi főemlős etológiája". S két könyvvel leszek jelen a 2019-es könyvhéten.

Olvasói hozzászólások nélkül
81. Frady Endre: Balassi[tulajdonos]: BALASSI2018-04-19 21:06
A magyar érettségin Balassit húztam (Júliára talála és így felele néki). A magyar lett az egyetlen tárgy, amiből nem ötösre, hanem csak négyesre maturáltam. "Így lettem költővé..."
Talán ennek hatására született az első kancsalrímes kétsorosom:
"Nem vagyok egy Balassi,
Ezt akárki belássa..."
:)

80. [tulajdonos]: BALASSI2018-04-19 20:59
Minden lesz megint, magasabb fejlődési spirál szinten. Hiszen a török tanulásában is lényegében Balassi - és a török dalok évek óta tartó eredeti szöveggel történő megtanulása - indított el. Balassi mellesleg 8 nyelven, köztök törökül is beszélt. Ez a versét eredetileg egy török népdalra írt, fenn van a neten. A dallam nem maradt fenn (illetve talán a törökök tudni fogják). A vers első sora alapján "Egyszer mulatni mentemben" kikereshető a Balasssi anyagból. Jellegzetes, hogy ez is 8 szótagos, mint igen sok török és igen sok magyar népdalunk. Nem a hódoltság hivatalos zenéjéből, mert akkor a perzsa hatású diván zene dívott. Bartók szerint ez 1000 évvel korábbi, közép-ázsiai hatás. S csak a népdalok őrizték meg. Így találkozhatott vele Blassi is, török raboknál. S megtanulta. Majd később verst írt rá. Mint tudjuk, neki még minden versét énekelték - de én ezt, az egyelőre ismeretlen dallamút is szeretném. (Lehet, hogy először - tényleg - nekem lesz meg, ha a kutatásaim eredményre vezetnek.)
Júniustól viszont jövők megint élményfürdőzni a Dokkra. A dokktul meók nálam majd ezt jelentik. (Addig, Fábry legalább ezt jól mondja: kezeket a paplan fölé, éljenek a csajok!)

Olvasói hozzászólások nélkül
79. Frady Endre: doktul helyett török?[tulajdonos]: NYELVTANULÁS2018-04-19 16:11
Félbehagytad az egzotikus doktul nyelvet a tök unalmas törökért?! Hát nem lesz itt senki aki a verseimet lefordítja doktulra?! Hogy fogok így megjelenni doktulul?! ;-)

Olvasói hozzászólások nélkül
78. Kommentátor: Nicsak2018-04-19 15:59
Leadtad a kutyát?
Már nem megy a billegetés?

77. [tulajdonos]: NYELVTANULÁS2018-04-18 23:07
Megkezdtem egy török tanfolyamot. Most fel kell függeszteni a doktul meózást. De pár hónap múlva folytatom. (Lesz egy jó kismetódusom hozzá.)

76. [tulajdonos]: KUTYÁT KARÁCSONYRA2018-04-18 23:01
Leadtam a kiadómnak a KUTYÁT KARÁCSONYRA című kötet anyagát. Nagy megkönnyebbülés. Egy kis pihenés most jól esik.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-25 16:46   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-25 16:27   Új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-25 12:47   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-25 08:58   Napló: Tiszta gyermekek naplója
2026-06-25 08:34       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József Rush-fényben
2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya