DOKK - R. Kovács István


 
2856 szerző 39916 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Mórotz Krisztina 4 órája
Zima István 6 órája
Szilasi Katalin 9 órája
Tamási József 13 órája
DOKK_FAQ 15 órája
Szakállas Zsolt 16 órája
Veres Mária 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 1 napja
Francesco de Orellana 1 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
Ur Attila 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 9 órája
Macska 1 napja
Conquistadores 1 napja
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
szilvakék 4 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 13 napja
Gyurcsi 13 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 14 napja
Etzel Mark Bartfelder 17 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  R. Kovács István


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

35.
2004.10.31 13:46RKI -- re: Elmentél, Barátom...

Válasz erre
Előzmény
Kösz, Ferenc...
Nehéz az ilyen gondolat... és átélni még nehezebb... az Élet több és egyben kevesebb, mint hinnénk. Az Elmentek hiányát egyre kegyetlenebb fájdalommal élem meg. Nem tudom, hogy mint vers, milyen. De meg kellett írnom...
Üdvözlettel: R. Kovács István


34.
2004.10.31 12:48Bartha Ferenc -- Elmentél, Barátom...

Válasz erre
Előzmény
Nehéz szavakat találni!
Vanitatum vanitas!
A jó versek megrázó személyes élményekbõl születnek.
Ez az.
üdv BF
A fenti posztra érkezett válaszok: RKI


33.
2004.10.24 08:24Barát Kata -- Re: Ha máshogy...

Válasz erre
Előzmény
Valószínûleg az elmúlt 10 évben "befelé" írtam. Kevés volt a kapcsolatom a külvilággal, emberekkel, már-már úgy volt, hogy a szakmámhoz tartozó - nem túl költõi - szavakon kívül nem beszéltem senkivel. Így hát csak gyûlt, gyûlt a sok szó. És most "beteltem". Egyszerûen kijött (remélem, még nem az egész). Komolyan.

A "Vissza a fára" nagyon szép vers. (Ne haragudjon, de még csak itt tartok.)
Üdvözlettel: B.K.


32.
2004.10.23 14:30Barát Kata -- Re: Ha jönnél

Válasz erre
Előzmény
Kedves R. Kovács István!

Köszönöm kedves szavait. Tényleg kezdõ vagyok, kb. 1 hetes költõ-csecsemõ, 3 nap alatt született vers-embrióimat adtam "örökbe" itt a dokkon. Sajnos - tekintve 34 évemet - az ifjúság már csak múlt idõ.
Még egyszer köszönöm!

B.K.


31.
2004.10.22 23:52Bartha Ferenc -- Még élnek Igazak

Válasz erre
Előzmény
Kedves R. Kovács István!

Az ember sokszor érzi úgy, látva azt, ami körülötte történik a mai vilgágban, hogy az elkeseredettségtõl, tehetetlenségtõl legszívesebben vonyítana. Az ember nem kutya, nem állat, ezért inkább ír egy verset és megosztja másokkal.
Én is így vagyok vele.

üdvözlettel Bartha Ferenc

PS Lelkes Miklós, akit nagyra becsülök, itt is elõttem járt.



30.
2004.10.15 14:14Lelkes Miklós -- Mit is mondhatnék?

Válasz erre
Előzmény
Nagyon igaz, amit versében leírt!


29.
2004.10.15 14:09Lelkes Miklós -- Tanítás I.

Válasz erre
Előzmény
Kedves R. Kovács István!Nagyon érdekes gondolat, részben biztosan igaz, de azért talán az, aki jól választja ki maga mellé az embereket és azok valóban szeretik, - nos, az szerintem meg is érdemli a szeretetet.Más kérdés, hogy a nem szeretetreméltókat nehéz szeretni...ám nem akarom a gondolatot "túlfilozofálni".Üdvözlettel: L.M.


28.
2004.10.15 14:01Lelkes Miklós -- Vallomás

Válasz erre
Előzmény
Szép, a szerelmes hangulatot jól visszaadó vers.Tetszett!


27.
2004.10.03 19:01Lelkes Miklós -- Könyörgés új vizözönért

Válasz erre
Előzmény
Szellemes!


26.
2004.10.03 18:58Lelkes Miklós -- Keserves gyerekvers

Válasz erre
Előzmény
Ez a keserü hangulatú "gyerekvers" igen tetszett, de egy sor más verse is /no, azok sem vídámabbak ennél!/.Igen jó érzékkel közli verseiben
nem csupán saját csalódottságát, fájdalmát, hanem ezen keresztül mindazt ami a világban másokat is lehangol.


25.
2004.10.02 13:01RKI -- re: Emlékek parazsa

Válasz erre
Előzmény
Drága Mari!
Megint zavarba hoztál... most mit mondhatnék Neked? A Verseidrõl? Majd a Te oldaladon. És levélben.
Nagyon köszönöm véleményedet.
Barátsággal, tisztelettel: István


24.
2004.10.02 12:51R. Kovács István -- re: Emlékek parazsa

Válasz erre
Előzmény
Kedves Éva!
Olvasom verseit. A dátumokból látom és értem, hogy "ez a szeptember vége" milyen volt Kegyednek. De a szomorúság elmúlhat, a bánat örömmé érhet egyszer talán. Kívánom Önnek, tiszta lelkembõl. Nekem bejött...
Az én itteni versemet - hál'Isten! - nem mostani történésrõl írtam. Harminc évvel ezelõtt - akkori feleségem - alkoholista lett. És ráadásul megpróbált megölni. Akkor már másodszor nullázódott le az életem. Na, ez mostanra ért be (általam jónak tûnõ, leírható) verssé...
Köszönöm, hogy elolvasta. És örülök, hogy tetszett Önnek.
Tisztelettel: R. K. István


23.
2004.10.01 16:07Néma -- Emlékek parazsa

Válasz erre
Előzmény
A szomorú-szép magányos múlandóságról gyönyörködtetõ érzelmekkel írsz. Különlegesen szép ez a versed. Üdv:mari
A fenti posztra érkezett válaszok: RKI


22.
2004.10.01 12:28Preszl Éva -- Emlékek parazsa

Válasz erre
Előzmény
Kedves István!

Úgy látszik ez a szeptember vége ilyenre sikerült másnak is.
A vers nagyon tetszett.
Üdvözlettel:
P. Éva
A fenti posztra érkezett válaszok: R. Kovács István


21.
2004.09.23 14:22RKI -- re: Talpuk alatt...

Válasz erre
Előzmény
Köszönöm, Mari. Eszerint legalább Te megérezted, hogy jól-rosszul mit is akartam mondani...
Barátsággal: R.K. István


20.
2004.09.23 14:20RKI -- re: Felkészültem

Válasz erre
Előzmény
T. Fõorvos úr!
Önnek kell mondanom, hogy mi lesz akkor?! Hát fejetlenség. Részemrõl. Mások részérõl már most is ez a helyzet... RKI


19.
2004.09.22 18:26Néma -- Talpuk alatt...

Válasz erre
Előzmény
Igazad van, nem marad hely a jelennek. Mély értelmû verset írtál, gratulálok. Üdv:Mari
A fenti posztra érkezett válaszok: RKI


18.
2004.09.06 18:31F?orvos -- Felkészültem

Válasz erre
Előzmény
...na és kényelmesen? ha jön a tiló? fo
A fenti posztra érkezett válaszok: RKI


17.
2004.09.04 18:03R.K.I. -- re: Kétszer hibáztam

Válasz erre
Előzmény
Tisztelt "ja"!
Látja, hány olvasata-mondandója lehet pár szónak és mondatnak? Én speciel nem nagyon látom a hasonlóságot M.P. Sziámi idézett sorai és a "versem" között, mert sehogy sem találok nálam olyan gondolatot, ami arra utalna: fel kellett volna kötni magam... hacsak ez nem az Ön véleménye rólam, esetleg proramja részemre, ami persze jogos igénye lehet, a saját értékrendje szerint. Sziámit különben becsülöm, de Bródyt jobban szeretem. Már koromból fakadóan is...
Köszönöm, hogy elolvasta. R.K.I


16.
2004.09.04 16:37ja -- Kétszer hibáztam

Válasz erre
Előzmény
A vége nem rossz, de a Sziámi ezt már megdanolta: "Ha elõre látó csecsemõ lettél volna, / felkötöd magad a köldökzsinórodra..."
A fenti posztra érkezett válaszok: R.K.I.


15.
2004.09.01 00:49bogi -- Kétszer hibáztam

Válasz erre
Előzmény
Sajnos, nem kétszer, gyarapszik az évek számával...lassan elsüllyedem...és a nyárnak is vége.


14.
2004.08.16 18:43Néma -- Egy tiszta kést...

Válasz erre
Előzmény
Szia István!
Örülök, hogy vagy. Mérgeddel, haragoddal, igazság vágyaddal tisztává színezve tudod átadni a gondolatokat verseidben. Kiemelkedõ ez a versed, különösen az elsõ versszak tetszik.


13.
2004.08.13 08:25Néma -- Amikor már minden elveszett

Válasz erre
Előzmény
Életkérdéseket tettél fel ebben a versben, megválaszolhatatlan költõi kérdéseket magadnak, nekem, az embereknek. Szeretem a mélységet a verseidben, és azt, hogy különleges fogalmakkal, képekkel tudod ezt éreztetni. Köszönöm:Mari


12.
2004.08.02 00:08R.K.I. -- re: Mit is tehetnék?

Válasz erre
Előzmény
Kedves Mari! Köszönöm, hogy elolvastad. Nagyon örülök, hogy tetszett... Már fél éve kínlódom ezzel a témával (gondolattal). Nemigen szoktam átírni a verseimet, ezt meg vagy tízszer, mire feltettem...
Tisztelettel és szeretettel: István


11.
2004.08.01 12:51Néma -- Mit is tehetnék?

Válasz erre
Előzmény
Szívbõl gratulálok ehhez a szépséges vershez. Nagyon. Szia:Mari
A fenti posztra érkezett válaszok: R.K.I.



0 25

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 23:27   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 22:58       ÚJ bírálandokk-VERS: Mórotz Krisztina Átbillenés
2026-06-27 20:38   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 18:24   új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 18:20   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 17:57   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-27 17:57   Új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 17:30   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 16:50   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-27 16:49   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina