NAPLÓK: szilvakék
Legutóbbi olvasó: 2026-06-26 06:53 Összes olvasás: 4197| 32. | [tulajdonos]: nulla motiváció | 2026-06-24 00:29 |
Van itt minden, szerény próbálkozások, arrogáns faszfejek, siránkozók, gyenge lázadók, terápiások............csupán a költészet hiányzik. :( :( :( |
|
| 31. | [tulajdonos]: Veszprém, Kossuth utca | 2026-06-23 00:15 |
idők találkozása
forró a tér árnyékot csak a házak tartanak húsz emeletnyi csík a padon két fáradt fazon kezükben vodkásüveg fagyi szökőkút lányok várok
az egyik búzavirág a másik pipacs lám mi jut eszembe napszúrásom lehet
dél van ilyenkor az aratók is alszanak kókadt idő csak a bájos folyondárvirág virít portól mázas kaszások holnap a gabonatemplomok alatt majd találnak árnyasat míg dohog a gép menj innen gyerek csípi a szememet az orrom a fülem törekkel teli
nocsak hogy lehet a város közepén pont olyan száraz szérűszag
|
|
| 30. | [tulajdonos]: Led Zepi :) :( | 2026-06-21 23:10 |
Tamási József Led Zeppelin
A Fekete Kutya hajnalban kisétált a fejemből. A Lépcső a Mennyországba irányt váltott.
Megfordult a gravitáció.
A Ködös Hegy elolvadt, mint kockacukor a kávémban, a Négy Bot türelmesen adta a ritmust az ébredéshez.
Mire az utcára léptem, a Szélben Lebegő Levél elsodorta a várost. Csak az emberek maradtak, a falak nem.
Az égen ragyogó felirat: minden seb egy másik ajtó.
Amikor megérkezett a Nagy Hullám, nem vitt el semmit — csak letörölte a port a gondolataimról.
|
|
| 29. | [tulajdonos]: ej, mi a manó! | 2026-05-31 00:47 |
| " visszaengedtelek " ? ... csak az én fülemet bántja? |
|
Olvasói hozzászólások nélkül| 28. | macska: ))) | 2026-05-26 15:39 |
| Tesch Gábor Ferenc a főszerkesztőm. |
|
| 27. | [tulajdonos]: re, DOKK FAQ | 2026-05-26 00:10 |
Bár nem túl régóta vagyok itt a nagy múltú DOKK-on, de szeretném, ha elgondolkodnánk azon, hogy az elmúlt évek arrogáns, nárcisztikus, időhiányos főszerkesztői helyett, esetleg kinevezhetnének egy emberséges, korrekt, minden dokkos furmintságos ismerőt.
Főszerkesztőnak ajánlom Füri Máriát.
|
|
| 26. | [tulajdonos]: a "díjasnak" (sicc)ajánlom | 2026-05-15 21:04 |
mindig reggel
fényes a kert a nap bejött a konyhaablakon tiszta a függöny régi a teremtés mégis
olyan nagyszerű innen minden látom ahogy készülődik a nyár már nem tudom mit akar itt az Isten az utolsó ház ez erre senki se jár
|
|
Olvasói hozzászólások nélkül| 25. | krisztina: kismanó | 2026-05-10 23:58 |
PONTOSAN olyan ez a napló mint aki füstös szilvakék bluesról álmodik, kinéz az ablakon és azt mondja, csak sivatagi eső esik, valami jó jáde kéne
|
|
| 24. | [tulajdonos]: igen !!! | 2026-05-10 23:14 |
Elvitt a vers oda, ahol eddig még nem jártam, köszi Ildikó! Csodás csajszi vagy !! :)
Vezsenyi Ildikó TEREMTETT – TEREMTETTLEN
Felütés -- József Attila Riának hívom --
Febe-nek hívom őt de hívhatnám Thot-nak vagy Tevének is azt mondja vizezzem fel a LOC sem működik víz nélkül jómagam sem szállítok vizet magam vagyok a víz ezért kell elfoglalnom a legmélyebb pontokat olyan vagyok mint a kemény édes-savanyú kukorka lassan fogyok el a bőrzacskómban te meg én azt hiszem nem ugyanazt a féltekét használjuk azt hiszem nem ugyanarról a féltekéről nézzük ugyanazt elmész te mindig én soha a fájdalom legjobb alapanyaga boldogság ha élsz érzed hogy fájsz és ez jót tesz a versek szépségének mint ember bensőjének a lovak külseje már amelyiknek már akiének
ének legszebben szól az éj dala csöndje neszekből áll az éji csönd hangokból suttogások és sikolyokból Bergmann jeleneteiből
a Hold sarlójáról keresztben lógázom a lábam alattam Morzsi ugat ilyet még nem látott a világ sem a Nyugat én csak ballagok kétlábú karaván hogy koravén nem mondhatod a föld körül a hold hegyén arccal a föld felé pedig a föld nem kisvasút ezért is nem is jutok sehova mint az a hosszú végtelen karaván a kerek Holdsivatagban itt látod? míg szárnyaim nem nőnek s akkor hazarepülök ezért viszketek Holdon sült tevehúst eszem ha megéhezek holdon fakasztott tevevért iszom ha megszomjazom tevebundába burkolódzom éjben fagyban ha fázom a tevém így kifújt az utam gyalogút folytatom magamban vánszorogva nem jössz felém nem is hívlak én csak vársz-vársz egyre messzebb elfordul a Föld veled tőlem csakhogy tudd én soha többé lehet hogy így lesz lehet hogy nem újra terem a kertem lesz ami volt lesz ami nem kergetőznek csalfa évszakok most üres tisztáson vércsapok lógnak nézem a csonkokat a tarvágást a szíveden kiáltanék de nem hiszem hogy hallanád ezért nem kiáltok felébredek arra hogy nem kiáltok
hol vagy? hol levél? most hogy lehetnél velem csak holdfény játszik ereszen takarón mert egyszer elszakadt egy csöppnyi teremtettlenségben Hold- és csillagtalan éjben egy Nap-fonat már csak borsószemeken találnék vissza hozzád de csak pelyvát ölel a karom a fonál a fényes köztem és közötted nyúlt elvékonyodott s bár elszakadt volna előbb vágtam el még időben mint egy köldökzsinórt inkább minthogy lepedőket csomózzak össze Romeo-t várja így Júlia vagy próbára tegyelek-é újra mielőtt többé nem jön el a hajnal
|
|
| 23. | [tulajdonos]: a győzelem nekem talmi, kevés | 2026-05-10 00:32 |
nekem elég
a te lelked biztos jobban megéri az enyém léha mindenre legyint egy híd alatt a vesztettet méri amíg te győzelmet hírdetsz megint
nem voltam jó a kérkedésben bár ezért meg nem rovom magam neked a szó hasznot jelentés nekem elég ha súlya van
|
|
Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!