DOKK


 
2856 szerző 39916 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Mórotz Krisztina 5 órája
Zima István 8 órája
Szilasi Katalin 10 órája
Tamási József 14 órája
DOKK_FAQ 16 órája
Szakállas Zsolt 17 órája
Veres Mária 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 1 napja
Francesco de Orellana 1 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
Ur Attila 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 10 órája
Macska 1 napja
Conquistadores 1 napja
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
szilvakék 4 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 13 napja
Gyurcsi 13 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 14 napja
Etzel Mark Bartfelder 17 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
hozzá lehet szólni bloggernek 2 feldolgozatlan üzenete van.
Kezelésükhöz itt léphet be.


NAPLÓK: hozzá lehet szólni
Legutóbbi olvasó: 2026-06-26 17:57 Összes olvasás: 22432

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
188. furim: re[tulajdonos]: -2022-07-06 10:53
"nem kell kínos versek faragásával tölteni az időt, kicsinyes bosszúból (miért?)"

Na, ezt nem értem.

187. [tulajdonos]: -2022-07-06 10:41
mint naplótulajdonos, általában nem írom alá a bejegyzéseket, de mindenki más igen

én nem tudom, hogy kicsoda Razina, vagy simf, vagy uni, bár őt sejtem, egészen a törlésekig, vagyis tegnapig, nem tudtam, hogy kicsoda mix, stb., hogy tudjam, ki kicsoda, talán itt kellene lenni nap mint nap, olvasni a naplókat, hozzászólásokat, de ennyire nem életbevágó, hogy kit rejtenek ezek a nevek vagy álnevek, el tudom olvasni, amiket és ahogyan írnak, anélkül is

nem fogok gyakrabban jönni ide, mint eddig, sem az oldalért nem teszem ezt meg, sem dafke

épp ezért sem értem, hogy miért kell ennyire félni egy 2-3 havonta 2-3 napig akítv naplótól vagy a tulajdonosától

Pálóczi Antal ide is írt megjegyzéseket mások verseihez és nem is keveset, szerintem még bátorította is a kezdeményezést, 'tenni akarók' vagy micsodák voltunk, most meg ez van.

A Razina által megfogalmazott diagnózis arról, hogy furim mért ellenzi ezt a naplót a kezdetektől, bár nyilvánvaló, de nem feltétlenül végleges, ki lehet ebből még jönni, ekkor majd pl. nem kell kínos versek faragásával tölteni az időt, kicsinyes bosszúból (miért?), helyette lehet mást csinálni, olyasmit, ami örömet okoz.

Nem kell felülni semmilyen hisztériának, az álnevesség hisztériájának sem. Minek?

Nem kell mindent komolyan venni.

A fentiek zöme szubjektív, nem biztos, hogy mindent jól látok, nem kell a leírtakat sem komolyan venni. Azt sem, hogy nem kell mindent komolyan venni.

Nyaralni kell:-)

Olvasói hozzászólások nélkül
186. razina: mindigmásahibásKosztolányi M.: Re Razi2022-07-06 08:13
hali, engem kell támadni, én vettem elő a versedet,
de egy szóval sem rasszistáztam, a rasszista kifejezést pálóczi tolta ezerrel, rajta kérd számon!
én mondtam, hogy nem a rasszizmus a téma, csak egy elrontott vers, hiszen nem az volt a szerzői szándék, amit a szöveg mond. a másik két hozzászóló pálóczi rasszistázására reagált.
akiket még vádolhatsz, azok a szerkesztők, akik a verseddel foglalkoztak, nekik lett volna feladatuk, hogy a hibákra felhívják a figyelmedet.
de nekik is könnyebb a hiányosságaikért másokat okolni és ezt a naplót. a felelősségvállalás nincs benne a szótárukban egyeseknek.
nyugalom.



Olvasói hozzászólások nélkül
185. KMara: re: Csilla 2022-07-06 00:13
Feladom, nem is érdekel , kik vannak a fedezékek mögött.
Az biztos, hogy nem ezt érdemeltem.
Mindenki számoljen a saját lelkiismeretével.
Én is azt teszem.
üdv.
m.


Olvasói hozzászólások nélkül
184. -: vörös postakocsi?2022-07-05 23:56
Ez a hely annyira abszurd lett. Létezik tényleg? Vagy egy Örkény-darabban vagyunk mellékszereplők?


Olvasói hozzászólások nélkül
183. -: -2022-07-05 23:33
Kedves Mária, mellélőtt. Razina, ő Razina.

Cslla

Olvasói hozzászólások nélkül
182. Kosztolányi M.: Re Razi2022-07-05 23:03
re: Razina
Alázol, aztán elmondod, hogy miről írjak?
Ki vagy Te Isten, király?
Megbélyegeztél rasszismussal, lebutáztál...stb. Azt gondolod, annyira hülye vagyok, hogy nem látok át rajtad?

- Méghogy Vörös Postakocsi?
- Mit képzel ez ?
_Tudja már, hogy hol a helye!!
Hess! Hess!

Így gondoltad? :) :)


Mert egyébként ezt kellett volna írnod:

Kedves Mara, a " népednek minta" sor szerintem rasszista kijelentés.
Ám, ha nem annak szántad, akkor tedd egyértelműbbé, ha igen, akkor szégyelld magad.
üdv, Csilla


Olvasói hozzászólások nélkül
181. razina: cimkék2022-07-05 09:30
azért, mert a népednek minta arról szól, hogy a cigányok nem dolgoznak --általánosít, megbélyegez minden cigány embert. egy szónak, mondatnak ui.nemcsak elsődleges jelentése van, nem csak azt jelenti. amit konkrétan leírsz.
legközelebb írj arról az időszakról, amikor elvették a földeket, ez izgalmas téma, hogyan élték meg az emberek, mi volt a következménye, csak nem kell cimkézni, hogy a cigány a zsidó, a néger, van mindenkinek rendes neve.
a problémáikból, helyzetükből, úgyis ráismer az olvasó, hogy melyik társadalmi csoportba tartoznak, de úgy is lehet mondani, hogy egy szereplő cigány származású, hogy nem a sztereotípiákat vesszük elő, hanem a valós embert.

Olvasói hozzászólások nélkül
180. Kosztolányi M.: re: uni2022-07-05 01:17
Nyugodtan gondolj bele amit akarsz, én csupán azt tudom, amit leírtam kedves Akárki.
Nem tudom mit szólnál hozzá, ha én is kitenném egy versedet valahova itt a Dokkon és gyanúsítgatásokat írnék hozzá?
Legalább a koromat tisztelhetnéd, hamár mást nem vagy hajlandó.
Egyébként megkértelek, hogy fejezd be a versemmel való foglalatoskodást, most még egyszer megkérlek.
Köszönöm!
m.


Olvasói hozzászólások nélkül
179. uni: *Kosztolányi M.: re uni2022-07-04 20:44
ez így még rosszabb, tanácsolnám az írás előtt az olvasás gyakorlását, ha a szerző azt sem érti, hogy mit írt le. más: ha akkor nem lett senki megkülönböztetve, most miért?


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 23:27   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 22:58       ÚJ bírálandokk-VERS: Mórotz Krisztina Átbillenés
2026-06-27 20:38   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 18:24   új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 18:20   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 17:57   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-27 17:57   Új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 17:30   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 16:50   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-27 16:49   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina