Vezsenyi Ildikó Naplója: Nemistudod,milyszerencsésvagy!


 
2856 szerző 39668 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Karafiáth Orsolya
  Vigyázz rá, föld. Óvjátok istenek.
Új maradandokkok

Katalin Szilasi: Liliom
Zoltán Türjei: A háztól a tóig
Barna T Attila: TANKOK
Szakállas Zsolt: én.
Szakállas Zsolt: forrás.
Paál Marcell: Az erdő panasza
Barna T Attila: Hologram
Barna T Attila: Hajnali naplójegyzet
Barna T Attila: Vihar után
Paál Marcell: Magányos szabadság
Prózák

Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
Pintér Ferenc: Maffia avagy a hűség romantikája (a maffiafilmről)
FRISS FÓRUMOK

Ötvös Németh Edit 8 órája
Metz Olga Sára 8 órája
DOKK_FAQ 9 órája
Zima István 11 órája
Bátai Tibor 13 órája
Zoltán Türjei 15 órája
Francesco de Orellana 1 napja
Tamási József 1 napja
Ur Attila 1 napja
Albert Zsolt 1 napja
Valyon László 1 napja
Vezsenyi Ildikó 1 napja
Tímea Lantos 1 napja
Katalin Szilasi 2 napja
Kránicz Szilvia 2 napja
Karaffa Gyula 2 napja
Orbán Zsolt 2 napja
Nagyító 2 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Szakállas Zsolt 3 napja
FRISS NAPLÓK

 Hetedíziglen 8 órája
az univerzum szélén 12 órája
PÁLÓCZI: BRÜSSZELI CSIPKE 1 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 1 napja
Maxim Lloyd Rebis 2 napja
négysorosok 2 napja
mix 2 napja
Minimal Planet 3 napja
Macska 3 napja
Metz-Művek 3 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Játék backstage 5 napja
A vádlottak padján 6 napja
szilvakék 9 napja
fejlakók 13 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Vezsenyi Ildikó Naplója
Legutóbbi olvasó: 2026-05-25 00:56 Összes olvasás: 72983

Korábbi hozzászólások:  
232. [tulajdonos]: Nemistudod,milyszerencsésvagy!2020-03-24 07:35
Még mi előtt bármit folytatnék, amit ígértem:

Mert nem bírom megállni hogy a jót meg ne osszam!

16. KELL NEKED ÉS NEM LEHET NEKED


Amikor valamit nagyon akarsz, akkor az hajlamos eltávolodni tőled. Amikor valamit túl erősen próbálsz meg elkerülni, akkor az pedig hajlamos megtalálni téged.

Ez olyan, mintha vízben lennél és amikor valamiért túl erősen próbálsz nyúlni, akkor egy olyan hullámot hozol létre, ami azt távolabb taszítja tőled, és amikor túl erősen próbálsz meg valamitől eltávolodni, akkor ez egy olyan szívóhatást vált ki, ami hozzád húzza azt a dolgot.

Ez nem azt jelenti, hogy nem szerethetsz valamit, nem kaphatod meg és nem birtokolhatod, hanem azt, hogy nem vágyakozhatsz túl erősen valami után és nem ragaszkodhatsz hozzá anélkül, hogy bajba kerülnél. Ez ugyanis könnyed érintést, nem pedig reménytelenséget igényel. Minél inkább kétségbe vagy esve, annál nehezebb dolgod lesz.

Azt is mondhatnánk, hogy az energiád fordítva működik. Azon próbálkozásaid, hogy magadhoz húzzál valamit, ami "kell neked" és eltaszítsd azt, ami "nem lehet neked", az a kettő között egyfajta kellemetlen űrt teremt. Ez azokhoz a "torlaszokhoz" hasonlít, amelyeket egy probléma szembenálló erői hoznak létre (azaz amikor két, egymással szembeszegülő dolog egyfajta falat képez), de ez sokkal mozgékonyabb természetű, ennek következtében pedig a szeretet, a hírnév és a vagyon messzire tűnik, és csak a kellemetlen dolgokkal fogsz találkozni.

Ha el tudod érni az elfogadásnak azt a szintjét, hogy képes vagy dolgokat birtokolni és nem birtokolni, ha vágyódás és kényszer nélkül képes vagy dolgokat szeretni és élvezni, ha visszautasítás és visszatetszés nélkül képes vagy dolgoktól eltávolodni és azok iránt érdektelenné válni, akkor képes leszel e mechanizmus fölé emelkedni és azt lebontani. Ez a siker igazi titka. Ez a módja annak, hogy hogyan élj olyan boldog életet, ahol a jó dolgok eléd jönnek ahelyett, hogy buzgón elkerülnének.

Az egyik legjobb módja annak, hogy megszüntess egy "kell nekem"-et az, hogy elképzeled annak elveszítését. Néha azt érezheted, mintha néhány utasításon át az űrt táplálnád. Majd a korlát ledől és azt fogod találni, hogy könnyű birtokolni valamit, ha egy keveset képes vagy belőle elveszíteni.

Ezután folytasd úgy, hogy másoknak adod azt oda és azt mások adják oda neked.

Ezt néhány általános érvényű "nyomógombon" fogjuk futtatni (a nyomógomb olyan dolog, amelyet egy adott reakció elérése érdekében te nyomsz meg máson vagy más nyom meg rajtad, más szavakkal egy érzékeny pont).

Néhány esetben előfordulhat, hogy az adott tétel olyan dolog, amit inkább megpróbálsz elkerülni, nem pedig többet próbálsz meg belőle birtokolni. Ebben az esetben a dolog elveszítése helyett a "többet birtokolni belőlé"-t futtasd első eljárásként (a többi eljárás maradjon ugyanolyan). Ezt a változatot a következő fejezetben jobban meg fogjuk vizsgálni. Most inkább ha valami olyat találsz, amit birtoklás helyett inkább el akarsz kerülni, a terület első eljárásaként használd a "többet birtokolni belőlé"-t az "elveszíteni" helyett.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-05-24 21:19       ÚJ bírálandokk-VERS: Ötvös Németh Edit költözés
2026-05-24 17:07   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-05-24 17:07   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-05-24 17:05   új fórumbejegyzés: Metz Olga Sára
2026-05-24 16:58   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-05-24 16:26   új fórumbejegyzés: Metz Olga Sára
2026-05-24 15:48   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-05-24 13:48   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-05-24 12:59   Napló: az univerzum szélén
2026-05-24 12:57   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ