DOKK


 
2856 szerző 39916 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

DOKK_FAQ 1 órája
Veres Mária 1 órája
Mórotz Krisztina 3 órája
Tamási József 3 órája
Farkas György 3 órája
Szakállas Zsolt 5 órája
Zima István 17 órája
Szilasi Katalin 20 órája
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 2 napja
Francesco de Orellana 2 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 20 órája
Macska 1 napja
Conquistadores 2 napja
Tiszta gyermekek naplója 3 napja
szilvakék 4 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 14 napja
Gyurcsi 14 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 15 napja
Etzel Mark Bartfelder 18 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Szelindek A Bódog
Legutóbbi olvasó: 2026-06-27 23:13 Összes olvasás: 29451

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
35. eXelindek, A Bódog: Re: chemotoxCsótányos Tomi: chemotox2003-07-04 13:08
Gib ' Gas...

Olvasói hozzászólások nélkül
34. Csótányos: felirat2003-07-04 12:08
Feltettem egy dalszöveget az Arénába. Neked ajánlva...

Olvasói hozzászólások nélkül
33. Csótányos Tomi: chemotox2003-07-04 09:57
Idegesítö ez a sok rovar, pláne így a nyár derekán, nemde?. Chemtotxot az uccsónak is!!!

32. [tulajdonos]: mondóka2003-07-04 07:47
Mottóka: "Shortcut 's this way!" [Two Stupid Dogs]

Egy kedves gyermekmondóka jutott eszembe ma reggel, hogyaszongya:

"Nyolc kicsi hangyácska menetelt
felfelé a fán.
Az egyik visszafutott apjához,
hét ment tovább.
Hét kicsi hangyácska menetelt
felfelé a fán.
Az egyik visszament anyjához,
hat ment tovább.
Hat kicsi hangyácska menetelt
felfelé a fán.
Három visszatért szerelméhez,
három ment tovább.
Három kicsi hangyácska menetelt
felfelé a fán.
Az egyik gyógyszert szedett be,
kettő ment tovább.
Két kicsi hangyácska menetelt
felfelé a fán.
Az egyik fagyállót ivott,
egy ment tovább.
Egy kicsi hangyácska menetel
felfelé a fán..."

Fenébe, nem tudom, hogy van tovább.
folyt.köv.

31. [tulajdonos]: rács-odálkozás2003-06-17 08:57
Biztonság? Neked mit jelent a biztonság? Tartósan, előre kiszámíthatóan, megbízhatóan van valami mögötted, amihez bármikor odafordulhatsz, ha vihart látsz közeledni, vagy ha csak meg kívánsz róla győződni, ott van-e még az? És ha igen?
És ha nem?

rácsokat látok, akárhányszor becsukom a szemeimet. élesek - egyszer megmarkoltam, és megpróbáltam kihúzni, kitépni a helyéről, de csak megvágtam a kezem, és a rács meg sem mozdult. a rácsoknak mintázata van. először azt hiszed, hogy kétféle. csillag, és lekerekített sarkú négyzetek - egymást követik, váltogatják egymást, kapaszkodnak egymásba.

A rácsok is biztonságot adnak. Neked, akit elkerítenek, és másoknak, akiktől elkerítettek. Jó magasan vannak, hogy ők el ne érhessék, csak szánakozva, esetleg elégedetten nézegethetik. Te azonban megpróbálhatod kitépni a helyéről.
Aztán csak a kezed vérzik.
Biztonság.

megfigyeltem. nem két minta van, hanem csak egy, a Homokóra. egyetlen egy minta, de ahogyan egymáshoz érnek, egymásba kapcsolódnak, úgy tűnik, mintha csillagokat, lekerekített sarkú négyzeteket látnál. a Homokórával próbáltam dacolni, hasztalan. de éjjel, ha besütött a hold, a Homokórák megtörték fényét, és a plafonra újabb minták kerültek.

Biztonság! Biztonság: keresés. Biztonság: igény. Biztonság: hiány. Biztonság: illúzió.
Biztonság: függés.

élet vagy halál? szép kis alternatívák - ahogy mondani szokás. kipróbáltam mindkettőt, és még mindig nem tudom, melyik való nekem. szerintem egyik sem. a padlóról megfigyeltem azt is, hogy az életben is csak egyetlen minta van. a Homokóra. a rács, rajtad, rajtam. próbálj meg kitörni: elvágod a kezed. feküdj hanyatt, és nézd a plafont: kaleidoszkópot játszik neked a rácsod, és valami fény, onnan kívülről.

Őrizgetem én is a magam kis biztonságrácsát, ami nem engedi, hogy szabad legyek, de legalább tudom, hogy élek, mert fáj. Szép kis kapaszkodó. Talán eljön az a valaki, aki kiengedhet - akár azon az áron is, hogy megvágja a kezeit.

addig is, fekszem hanyatt, és nézem a kaleidoszkópot, és álmodom /i>róla. vajon milyen leszek
szabadon?

És vajon miért írom le ezeket, akárhová is?
Biztonság?
minek.

Olvasói hozzászólások nélkül
30. tommy: légyszi2003-05-28 22:36
kérlek, írj még. jó olvasni. nekem biztonságot ad.

29. [tulajdonos]: mégis ennyi csak2003-04-12 00:03
---
három lakás kulcsai húzzák a zsebemet
de nem tudok hazamenni
jó lenne tudni mi az és hol van
az otthon
---
de sötét van...
a vagonban természetes hogy negyed éjfélkor már nem világítanak de az állomáson se?
áramszünet állítólag
két kilométerrel arrébb már neonnyalókák nőnek a földből
betonpálcás nátriumlámpacukor
de attól még sötét van
---
harapófogammal húzom ki a fekete párnából
a fénylő gombostűfejeket
hogy mindegyik a földre hulljon
csillagcsavarhúzóval tekerem ki
óramutató járásával ellentétesen
tick
tick
tick
angolul szakadt bele a fejem az időbe
házon belül és magamon kívül
hát keressetek valaki mást
napló lezárva
pörköltpecsét.
---

Olvasói hozzászólások nélkül
28. (ex)Elindek a Bódog: azt gondolodbohumil: azt gondolom22003-04-12 00:01
köszi bohumil

Olvasói hozzászólások nélkül
27. bohumil: azt gondolom2[tulajdonos]: megint csak találomra2003-04-11 23:09
élhetjük.megfog, ahogy írsz. Így tovább!
üdvözlettel: bohumil

Olvasói hozzászólások nélkül
26. bohumil: azt gondolom[tulajdonos]: megint csak találomra2003-04-11 23:07
hogy ügyes. az alábbi sorokat olvasva, úgy éreztem mintha ismernélek valhonnan. Egyébként nem, de az életnek ugyanazt, vagy igen hasonló részét


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-28 13:04       ÚJ bírálandokk-PRóZA: Valyon László Kerti törpék
2026-06-28 12:33   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-28 12:31   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-28 10:54   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 10:32   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-28 10:24   új fórumbejegyzés: Farkas György
2026-06-28 10:10   Új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 10:08   Új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 09:42   Új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 09:26   Új fórumbejegyzés: Veres Mária