DOKK


 
2856 szerző 39905 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 8 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 9 órája
Ötvös Németh Edit 11 órája
DOKK_FAQ 15 órája
Ur Attila 16 órája
Tamási József 18 órája
Veres Mária 20 órája
Szilasi Katalin 1 napja
Zima István 1 napja
Horváth Tivadar 1 napja
Valyon László 1 napja
Bak Rita 1 napja
Mórotz Krisztina 2 napja
Francesco de Orellana 2 napja
Szakállas Zsolt 2 napja
Szőke Imre 3 napja
Pintér Ferenc 4 napja
Burai Katalin 4 napja
Konta Ildikó 4 napja
Kránicz Szilvia 5 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 5 órája
Hetedíziglen 1 napja
ELKÉPZELHETŐ 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Tiszta gyermekek naplója 4 napja
Baltazar 5 napja
Minimal Planet 5 napja
négysorosok 5 napja
Janus naplója 7 napja
Gyurcsi 7 napja
Macska 8 napja
az univerzum szélén 8 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 8 napja
Etzel Mark Bartfelder 11 napja
Metz-Művek 11 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Gleam világa
Legutóbbi olvasó: 2026-06-22 01:42 Összes olvasás: 31617

Korábbi hozzászólások:  
15. [tulajdonos]: ...talán befejezem...2006-02-09 07:31
Azt hiszem, a dokk-"pályafutásom" befejezem.. vagyis ritkábban leszek....

De Nektek további jót és szépet kívánok!

....bár még jövök...csak csendesen...

Szeretettel: Gleam..

14. [tulajdonos]: Ma..2006-02-07 20:22
Ma egész nap kavarogtak a gondolatok bennem.. S írtam több verset is... De azért sem írom ide őket! :-)
Vajon, miért osztom meg ezt most a publikummal?
Hisz oly lényegtelen....mint világom...

Egy gondolat:


....csendes szobában gyertyafény pislog
táncol a sötétben, néha meginog;
mint én szoktam, mikor
lelkemből a világ kiolt
egy darabot....



13. [tulajdonos]: Fly-nak....2006-02-07 09:28
Kedves Fly! :)

Nem volt kötelező elolvasni...
S ezentúl sem az.. :-)
Nem tehetek arról, hogy más benned a világ... más a véleményed valamiről... Nem hibáztatni kellene s kérdőre vonni... csak tudomásul venni, elfogadni, hogy nem vagyunk egyformák....
Ha ez Neked nyáltenger, legyen... engem nem zavar.... :-)

Szeretettel: gleam..

Olvasói hozzászólások nélkül
12. Fly: istenem[tulajdonos]: Sose szégyelj mosolyogni..2006-02-07 09:08
mi ez a nyáltenger?

11. [tulajdonos]: Sose szégyelj mosolyogni..2006-02-07 07:26
Örülj a napfénynek, mely bearanyozza a háztetoket, neveli az életet, és kényezteti arcod simogató sugaraival...
Élvezd a husíto víz zamatát, mikor száraz torkod, mint a homokdunék délidoben...
Hallgasd a madarak dalát, kiknek aprócska torkából száll az erdoknek zenéje...
Csodálj meg egy százéves templomot, melynek minden részletét alapos és fárasztó munka árán áldoztak Neked, és Isten hatalmának, vagy egyszeruen csak örülj annak, hogy este álomra hajthatod fejed szereto családod fészkében. Kedvesed oldalán, odaadó barátaid szuk körének oltalmában, boldog magányod szentélyében...
- Mosolyogj rá a kövek közt rejlo aprócska virágra, vissza fog nevetni rád.
Gyönyörködj a hatalmas folyó örvényében, el fog varázsolni. Kacsints vissza egy mosolygós szempárnak, boldogság járja át lelked. Fürdesd szíved a tóban, mely a csodákat rejti. És örülj annak, hogy a világ muzsikája hozzád szól, téged szeretne éltetni...
Juttasd eszedbe ezen szavakat, mikor észreveszel egy kis vadvirággyermeket, ki bátortalanul, de dacosan tekint fel rád utad szélérol. Küldj neki szeretetet, egy kis kedvességet, és örülj, hogy láthattad létének egy cseppnyi részletét.
Meg fogsz lepodni. Sose szégyellj mosolyogni... (Albert Tibor)

10. [tulajdonos]: ..szeretet2006-02-03 09:16
Ha a szeretet int felétek, kövessétek őt; jóllehet minden útja meredek és nehéz. Ha a szeretet átölel, engedjétek át neki magatokat; jóllehet szárnyaiban rejlő kardok sebet ejtenek majd rajtatok. Ha a szeretet szól hozzátok higgyetek szavának; jóllehet összetörheti álmaitokat. A szeretet nem ad egyebet, mint önmagát és nem vesz el csupán önmagából. Mert a szeretetnek elég a szeretet. A szeretet nem birtokol és nem birtokolható. Szeressétek egymást, de a szeretetből ne legyen kötelék; legyen inkább hullámzó tenger lelketek partjai között..


9. [tulajdonos]: ..alig győztelek..2006-02-01 08:49
Arra kérem a jövot - bár elkéstem már ezzel is -, hogy könyörüljön legalább az ajtóknak és az ablakoknak; hagyja oket kézzel nyithatónak. Mert milyen világ is az, ahol nem lehet az ablakot mohón kitárni s úgy nyitni ajtót, hogy annak lendülése - és nyikorgása - helyettünk kimondja: alig gyoztelek várni..

8. [tulajdonos]: ...az igazi szeretet örökké2006-01-30 10:32
A fáklyaként lángoló házból végül csak egy rakás hamu marad. Régen azt hittem, ilyen sorsra jut minden; a család, a barátság, az érzések..
De ma már tudom, ha a szeretetünk kiáll minden próbát, két embert - aki egymásnak született - semmi sem választhatja el egymástól!
Ha elszakítanak tolünk valakit, akit szeretünk, úgy adhatunk neki hosszú életet, hogy szeretetünk sosem szunik meg. A házak leégnek, az emberek meghalnak, de az igazi szeretet örökké tart..

7. [tulajdonos]: Ugye?...2006-01-26 07:35

...Ugye, ha valaki felé szeretet van bennünk, akkor azzal törődünk is?
Ugye, nem fontosabb minden nála?
Ugye, öröm vele az együttlét?
...S ha vendégül látjuk, akkor vele vagyunk... lélekben is! Figyelünk rá, örülünk a társaságának... HA szeretjük.. Ugye?....


6. [tulajdonos]: mai versem...2006-01-23 11:26
Egyszer talán..


Egyszer talán
...majd itt maradok veletek,
megbújok csendesen,
hogy senkit ne zavarjak.

Egyszer talán
...majd megmaradok valaki
szívében teljes önmagam,
hogy ölelhessem a tavaszt.

Egyszer talán
...nem az arc lesz a nyertes;
világok eltűnő fellegében
én is látszom majd a zenében.

Egyszer talán
...önző részem köddé válik;
s ha adok, ne tudják, ki volt
maradjon titok a táj is....



Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-21 23:10   Napló: szilvakék
2026-06-21 22:00       ÚJ bírálandokk-VERS: Horváth Tivadar Ha levetném...
2026-06-21 19:47   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:17   Új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-21 19:15   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-21 17:39   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit
2026-06-21 15:05       ÚJ bírálandokk-VERS: Doktor Virág Tegnap egy kicsit Ady Endre voltam
2026-06-21 13:23   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-21 12:34       ÚJ bírálandokk-VERS: Jusztin-Horváth Dorottya Apám fái
2026-06-21 12:31   új fórumbejegyzés: Ötvös Németh Edit