DOKK


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 11 órája
Zima István 11 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 12 órája
Tamási József 12 órája
Doktor Virág 13 órája
Horváth Tivadar 15 órája
Debreczeny György 17 órája
Veres Mária 17 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 3 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Tiszta gyermekek naplója 7 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 11 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: iTomjaimra bontva
Legutóbbi olvasó: 2026-06-25 08:17 Összes olvasás: 29275

Korábbi hozzászólások:  
7. [tulajdonos]: Mozart újra2006-06-21 23:16
Ha már lúd, légy ludas, Homo Ludens...
Ludensre rím? Kegyetlen... falu densz (dance)/ macera dance (macebre)? De bénák.
Kicsensz? Ez kicsit jobban hangzik... (Rímkényszer. Utálom! De itt az van, feloldhatatlanul.) Ludens - tud ez? Nekem hiányzik az a nazális. A ludens végén az a bájos orrhang. You Dance? Legyen valami angol slágergyanú? I want You, if You dance? and I fucking need You, if You dance? Neee. Biztos, hogy kell nekem ez? Így kell nekem ez?

6. [tulajdonos]: 562006-06-21 22:59
Akkor most, hogy ilyen szépen megakadtam, benyomom, mire jutottam ötvenhatos emlékvers ürügyén:

Ómen

Hogy ma forradalmár lesz, nem tudja még,
pizsamájából úgy buggyan ki, mint fogkrém
a tubusból. Megáll a tükör előtt meztelenül,
elege van a hajnalból, elege van a testből,
szemfehérjét rózsaszínre színezte az álom, elege van.
Alsógatyát húz, érzi ágyéka forró, mint
a puskacső, amivel lelőtt egyszer egy varjat, valami
fekete zuhan most is alá, annál a madárnál
százszor súlyosabb. Zoknijába hintőport szór,
orrába csepegtet, félregombolja az ingét,
hogy végképp elakadjon, mint gyerekkorában
a szorzótáblán, annál a számnál, amit a
szamarak nem tudnak, elmerül üres feje
Bermuda-háromszögében, történelmet
fog írni, de erről nem tudhat még.

5. [tulajdonos]: 100 euróchia: 170 cd2006-06-21 22:51
Szegénynek még a sírját sem tudni, hol van... Mi meg száz eurót költünk rá. Költenék rá én is, nem csak verset, csak hát khmmm... - hogy pozitívan fogalmazzak - a pénz másra kell, a szürke köznapok fenntartására egyelőre, de arra nagyon. :) Nem mintha nem örülnék az ú.n. szürke köznapoknak, amik sokkal színesebbek, mint ez a bágyadt epitethon ornans: szürke. :)

4. [tulajdonos]: Art Moz(i) Art2006-06-21 22:46
Ez már az ebszint, még lejjebb az abszint,
alulról szagolgasd a triolát,
az abszolút hallál palackba passzint,
magdba öntsd a kor vitriolát.

(Hopp, ez lehet, hogy tévút... Ha valaki akar jelezni, tegye fel a kezét gyorsan!)

Olvasói hozzászólások nélkül
3. chia: 170 cd2006-06-21 22:42
iTom: 100 euróért - órási pénz - meg lehet rendelni Mozart összest, 170 cd, házhoz hozzák. Németországból csomagküldő.

2. [tulajdonos]: költüzmódbekapcs2006-06-21 22:34
Miért ne itt írjam, legalább az egyiket nyílvánosan.
Az egyik feladat Mozart emlékvers írás... Nekem Mozartról öt dolog jut eszembe elsősorban: (T)örök induló, Oranga figa taxafa, Don Giovanni, G-moll szimfónia, és a Requiem (naná). Arra gondoltam, hogy az első aktív Mozart élményemből indulok ki, az Oranga figa taxafából, amit a gyermek Mozart írt (a szöveget is, ami olasznak ható halandzsa) ha jól tudom öt évesen. Egyszerű kis kánonocska. Ének-zene tagozaton a többszólamúság alapvetése. Helyesen. Gyerekből van a mű maga is, csupa játék, és benne van már mindaz, ami Mozart lesz. Persze, ma halandzsához nyúlni meglehetősen nehéz: Parti Nagy, KAF, Varró Dani - főleg zseniális nonszensz fordításai (Edward Lear, Lewis Caroll - az általam Gúrfacsorr-nak ismert verset újra fordította, Kálnoky Shakespeare-fordítás paródiájának felhangjaival, nagyon jó) után.
A hetvenégyes trolin ilyen ötleteim támadtak ma: valahogy összejátszani az abszólut hallást az absolut vodkával... (Furcsa, hogy az angolban a szeszes ital spirit egybevág a szellemmel, meg még a Szent Lélekkel is - Holy Spirit... No, meg ahogy kezdi Hamvas A bor filozófiáját: "Végül is ketten maradnak/ Isten és a bor.) Na, meg a Gin és a Dzsin. (Nem folytatom... Mintha a Cholnoky László, Hajnóczy, Császár Istán hagyományt akarnám itt feleleveníteni.) A Mozart zene viszont dzsin: lámpásban, palackban egyaránt. Hallójárataimba szorult szellem. Abszólut hallás és abszólút vodka. (Verset még nem is írtam. Csak bolyongok.)
Aztán ötlet még egy ilyesmi sor: hamár lúd, legyél ludas, Homo Ludens. Ez inkább intuició. Bár a Homo Ludens szerintem egyértelmű... Ez úgy csak eszembe ötlött... Forma legyen ötös-hatodfeles jambus talán... Fenti sort máris át kell írni, ha marad egyáltalán: Hamár lúd, légy ludas, homo ludens.
(Folyt. köv.)

1. [tulajdonos]: Exodus2006-06-21 22:11
Kivonulok az interaktívitásból. A gy&gy-ben kötelező körig mindenképp. Illetve ide húzodok (félre). Túl sokat foglalkozok magammal, szinte minden ügyet személyessé teszek mostanában: ezt meg úgy gondolom itt illik.
Aki akar olvas, aki akar kikerül, aki akar hozzámszól - ezt érzem tiszta játéknak. Amíg azt szeretném valahol, hogy körülöttem forogjon minden, maga a DOKK. Itt fogok Nagyítózni, fórumozni, megmondó emberezni. Így érzem tiszta ügynek. (Szabó Lőrinci attitűd, nem gondoltam, hogy idáig jutok.)
Verseket kell írnom. Kötelező körök a Parnasszus táborra - kaptam némi haladékot. Eggyel már kész vagyok. Jöhet a többi.
Most átmegyek költő üzemmódba.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 16:38   új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar
2026-06-24 15:10   Új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar