DOKK


 
2856 szerző 39916 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Mórotz Krisztina 2 órája
Zima István 5 órája
Szilasi Katalin 7 órája
Tamási József 11 órája
DOKK_FAQ 13 órája
Szakállas Zsolt 14 órája
Veres Mária 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 1 napja
Francesco de Orellana 1 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
Ur Attila 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 7 órája
Macska 1 napja
Conquistadores 1 napja
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
szilvakék 4 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 13 napja
Gyurcsi 13 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 14 napja
Etzel Mark Bartfelder 17 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: csödö: útinapló
Legutóbbi olvasó: 2026-06-28 01:40 Összes olvasás: 39680

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
10. Ors: x2008-04-29 09:47
149 óra és 13 perc

9. [tulajdonos]: x2008-04-29 09:34
bár honnan is tudná akárki, hogí múlt héten enervált voltam, hiszen ez közlendőmből kimaradt, mások orrára nem kötöttem mert nem kötök mások (értsd: megfejtendő idegenek) orrára olyan dolgokat, ami rám sem, hizen nem, én nem olyan vagyok velem születő természetem szerint, nem a bús magyar virtus, inkább a szerbes robbanékonyság jrellemző (írásképre odafigyeljé ') és nem, a panasz sem, csak kényszerített erőként törve elő, rám, a társadalom alanyára, mint tag, fölvenni a legcélratörőbb, leghomogénabb viselkedésformát, ez megalkuvás, olyan helyeket keresek (talán tévesen, sőt ez biztos, de mindegy most, okokat keresek) ahol nincs erre szükség, nem kell föld felé fordítani a fejet, mert mások sem teszik.

8. [tulajdonos]: x2008-04-29 09:27
hétfőn megyünk, jajdejó., hatot kell még aludni. most gyerek vagyok, csapdos az újdonség varázsa, korábbi (múlt heti) enerváltságom, már a távolba vész (ÁÁÁÁÁÁ!!), néha magamnak is fájok, hogy mennyire fárasztó (vagy)ok, hiszen nem történik semmi, csupán vándorlunk, ami tényleg nem jelentene semmit, hiszen az emberek emberek bárhol, bármikor, kezelni kell csak őket (magunkat), menni belefele lélekbe, szívbe, reménybe, vágyba, azt szülni meg, másban, magunkban, fönntartani, ápolni, mint rózsát, kishercegként, és ápolni a rókát, hogy a másik fél, a sötétebb megszelídítáésére fektetendő energiáinkat is kihasználjuk, vég nélkül, fönntartani az életet, a testet, mert a kérdés úgysem az, mitől halunk meg, hanem mitől tudunk épletben maradni, ami lássuk be, sokkal nehezebb.

7. [tulajdonos]: ors szerint2008-04-25 21:55
ors szerint nem vagyok életképes. ha egyedül maradnék, biztos belehalnék. merthogy: nem lennék képes elkészíteni magam számára a mindennapit, meghalnék a koszban és valószínűleg a kezem is remegne, ha sört próbálnék bontani. komolyan: ennél csak az öcsém rosszabb.

de ez csak kitérő.

a többiről végül is ráér később. nem dumálhatom ki az összes belső érzésemet. nem, itt, most nem. nem is tartozik senkire, csak rám, ránk, meg még egy-két emberre, akikben megbízunk.

de sokat gondolkodom mostanában a bizalmon. nagyon nehezen bízom meg másokban; egyszerű oka van.

Egyedül voltam.

Olvasói hozzászólások nélkül
6. évi: :)2008-04-21 22:39
innen nézve, irigyellek....:) basszus! tökjó neked! vagy mégsem? innen nézve, tökjó!

5. [tulajdonos]: köz-helyesen2008-04-21 14:58
Mintha a közeledéssel levetné minden szentségét.
Hirtelen rémület, felismerés: távolodni szép, de nem bátor dolog.
Lényegtelen lenne, mégsem az; felejteni most mindent.
Eddig kötött család, munka, szerelem-megszokás.
Most már csak saját csönd marad.
Saját csönd, saját fény, saját büszke távozás.
Saját rémült félelem;
hajóval vontatott szorongás;
évek rakták össze, évek sem szedik szét.
Lesz, majd, ami csúnya, marad, ami szép.

4. [tulajdonos]: belső2008-04-06 12:05
Hogy milyen lesz katamaránon Mali Losinj felé? Biztos jó. Vágtathatunk majd a szélben. Az elkövetkező két és fél hét lesz a legnehezebb, azt hiszem. Mert a várakozás csodája kezd lassan mérhetetlen türelmetlenséggé alakulni, bennem, Orsban, mindenkiben. A szülők kezdenek lassan kikészülni, de hát életünk a miénk, magunk alakítgatjuk, metszük bonsai-osra, vagy tesszük, tönkre.

Az érzéseim sokféleségéről címszavakban: félelem, öröm, az elhagyás beletörődése, ami szent lemondás is lehetne. De nem az. Teljesen önző módon fosztjuk meg szeretteinket önmagunktól. Mert mi akarunk jól, szépen élni, miközben tudjuk, hogy itthon nem minden habos sütemény. Persze kint sem lesz az, de lehetőség lesz szebben, jobban élni, és békében.

A legjobban mégis az új nyelvet várom. Nyelvi fogékonyságom okán ragadni fog. Nem csúnya nyelv a horvát. Ocima (csével). Azt jelenti szem. Az én szemem. Figyelni fogok és írni fogok. Meg szeretni. Meg élni, dolgozni; talán elmegyek halásznak. Mindig vonzott a tenger.

3. [tulajdonos]: 2, ha mondom2008-03-19 20:11
S lassan éles valósággá válik az álom és majd elindulunk valá.

Olvasói hozzászólások nélkül
2. ford: 2008-03-10 16:02
na, ne bassz, komolyan?

1. [tulajdonos]: 1.2008-03-10 15:41
Szóval elhatároztuk. Külföldön próbálunk szerencsét. És új életet. Tamás mesélt nemrég Mali Losinjról. Utána keresés, beleszeretés. 3 hét múlva indulunk.

Vannak olyan dolgok, amikben biztos vagyok. Ilyen például a szeretkezés. Hogy jobb lesz, teljesebb, több.



Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 23:27   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 22:58       ÚJ bírálandokk-VERS: Mórotz Krisztina Átbillenés
2026-06-27 20:38   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 18:24   új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 18:20   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 17:57   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-27 17:57   Új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 17:30   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 16:50   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-27 16:49   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina