DOKK


 
2856 szerző 39912 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 14 órája
Zima István 14 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 15 órája
Tamási József 15 órája
Doktor Virág 15 órája
Horváth Tivadar 18 órája
Debreczeny György 19 órája
Veres Mária 20 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 3 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 6 napja
Szakállas Zsolt 6 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 Tiszta gyermekek naplója 1 órája
szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 11 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 15 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Rímek és kortárs költészet
Legutóbbi olvasó: 2026-06-25 10:56 Összes olvasás: 32667

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
11. csödö: reJáróka: vitaindító2008-05-21 20:47
Létjogosultsága valóban van mindkettőnek, és persze a mondanivaló. meg a mélység.
a szabadvers valóban egyszerűbbnek tűnik, mégsem az. vagy fordítva: láttunk már hatalmas bravúrral megírt kötött formájú verseket, melyek témái esetleg valóban igényesek voltak, ám elcsépeltek. tehát efféle megkülönböztetést nem tennék a kettő között, főleg, ha az általad említett kritériumnak, miszerint legyen mondanivalója, megfelel. hiszen, ha a költő veszi a fáradtságot, és mély mondanivalóját akár kötött, akár szabad formában igényesen megfogalmazza, az azt jelenti, dolgozott vele, kemény munkájába került.

Olvasói hozzászólások nélkül
10. Viga: jót beszélgetünkcsödö: re: vendel2008-05-21 18:50
ez nem elég? akarsz rosszat?

Olvasói hozzászólások nélkül
9. Viga: tölt ésJáróka: vitaindító2008-05-21 18:49
újabb szempont: MONDANIVALÓ. jegyzem. nincs még velem az erő, hogy válaszoljak. kimerültem én is, mint csödö gépe. töltök. (naplótulaj árnyaló hívesét kérném, ha lehet, pontosabban hogyan is merre tovább?)

Olvasói hozzászólások nélkül
8. Járóka: vitaindító2008-05-21 17:14
Létjogosultsága van mindkettőnek, a rímes és a szabadverseknek egyaránt, amennyiben e formai jellemzőkön túl rendelkezik mondanivalóval, mert ez a legfontosabb. A szabadverselés egyszerűbbnek tűnik, talánazért is hajlamosak ma oly sokan ezt választani, a nehezebb, és nagyobb kölktői bravúrokat igénylő rímes formálnál. (szerintem)

Olvasói hozzászólások nélkül
7. csödö: re: vendel2008-05-21 17:02
jó. vitázni vitézhatunk, amennyiben a vita a cél. Eredménnyel ugyan nem járhat, maximum azzal, hogy jót beszélgetünk, cseréljük az eszmét, megismerünk egy-egy költői nézetet. Tehát: ha a témába bele akarunk mélyedni, föl kell mérnünk minden szóba jöhető szempontot. Ez összeadódás módján működhet. szempont lehet az igényesség; nevezzük máshogy: szellemi mélység. Viszont a szellemi mélység is egyénenként más-más. Ha az F.E. szerinti blődlit tekintjük például, nem nevezhetjük mélységnek, legföljebb mélyrepülésnek. Hopp, merül az akksim. este.

Olvasói hozzászólások nélkül
6. Viga: micimackócsödö: re: vitaindító2008-05-21 16:50
csödö, a vitaindító minden bizonnyal tóth imre, tehát gondold át a dolgot. (ne intézd el.) egyébként az anyázás a dokkon sajnos már rég nem erről szól, úgyhogy várok tőled most valami értelmeset, oké? előttem mondjuk, mint a nagyok, aztán hátha nekem is eszembe jut valami. (miért ne lehetne újrakezdeni ismég valamit, ami sokaknak persze már lejárt lemez, de "micimackó meg ez meg az" - részlet egy rímes versemből, hogy semmiképp ne foglaljak állást.)

Olvasói hozzászólások nélkül
5. csödö: re: vitaindító2008-05-21 15:48
Nem tudom, a vitaindító mennyire jártas a dokkon. Abból a feltéteéezésből indulok ki, hogy nem jártas, hiszen, ha az lenne, nem indítana ilyen naplót, hiszen itt napról-napra ezekről a kérédsekről folynak vérremenő, anyázó viták. Ami azt mutatja, hogy a téma kiérlelhetetlen, döntés sosem születhet. Szerintem elég annyi, amennyi általános: olvasó és író mindig megtalálja egymást.

Olvasói hozzászólások nélkül
4. Viga: lépcsőházi gondolkodó2008-05-21 12:42
most nem túl alkalmatos az idő a válaszra, de lesz, ha még kér a nép. a kérdések egy része megjegyzem azért magas, mert számomra értelmezhetetlen, ill. nem releváns, pl.: "Mennyire fontos manapság rímeket használni?" vagy bizony nagyon is nehezen megválaszolható: "Mi az a színvonal, ahol már magasművészetről beszélhetünk?" szóval nem akarom én ezt elviccelni semmiképp, lehetne erről jó kis vita, érvekkel, példákkal - kard a hüvelyben marad. mivel azonban nekem egyrészt - mint említettem - most nem igazán alkalmatos, másrészt pedig nálamnál értőbb megszólalókat szívesen meghallgatnék előbb, hát várok, ki hogyan is érti a kérdésed, hogy majd gondolhassak én is valamit. tisztelettel: lépcsőházi viga

3. [tulajdonos]: vox populiViga: urban vilaniarius2008-05-21 12:27
Lehet, hogy valóban magas volt a magva? Tán ezért öntötte ily szavakba sajátos, kimért véleményét...?! De témánkról nem nyilatkozott. Kérjék?

Olvasói hozzászólások nélkül
2. Viga: urban vilaniarius2008-05-21 11:43
a kérdés magva maga nekem túl magas / rímpárt előre próza pórázon ugass / szabad vagy de meglátod lesz majd nemulass…


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-25 08:58   Napló: Tiszta gyermekek naplója
2026-06-25 08:34       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József Rush-fényben
2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József