DOKK


 
2856 szerző 39912 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 15 órája
Zima István 15 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 16 órája
Tamási József 16 órája
Doktor Virág 17 órája
Horváth Tivadar 19 órája
Debreczeny György 21 órája
Veres Mária 21 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 4 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 5 napja
Francesco de Orellana 6 napja
Szakállas Zsolt 6 napja
Szőke Imre 6 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 Tiszta gyermekek naplója 3 órája
szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 11 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 12 napja
Etzel Mark Bartfelder 15 napja
Metz-Művek 15 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Rímek és kortárs költészet
Legutóbbi olvasó: 2026-06-25 10:57 Összes olvasás: 32681

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
15. Viga: kampánycsend[tulajdonos]: fojt köv2008-05-21 23:35
majd olvasom a folytatást. ez a kampányolás kérdés nekem erőltetett hülyeség. én pl. szeretném, ha nem rímekben kellene írnom. a rím középkori szülemény. a vers gótikája. érezd Isten országában magad. a 20. század után végleg minden leszakad. és mégis. most már kín a rím. nem dísz többé. de sallang sem lehet. ad néha persze néhány ötletet. olyan, mint egy beindult motor. csak akkor megy veled, ha pedálra taposol.
szélesebb olvasottság - ki nem szarja le? mi széles? mi szűk? ha tág, varrja be. ha szűkre írták végtelen gyönyörét, élvezzen tágan el, vagy menjen le sörért.

14. [tulajdonos]: fojt köv2008-05-21 23:24
Hát valami olyasmiről lenne szó, hogy egyre gyakrabban hallok olyan határozott hangokat, hogy a rímek jelentősége manapság csekély. Mintha háttérbe szorult volna a szerepe. Tudom, hogy kicsit mondvacsinált ez a kérdésfeltevés, de talán abból a szempontból érthetőbb, hogy saját véleményem szerint a (magyar) költészet egyik legfontosabb eleme. És mintha ezen gördülne-fordulna a szélesebb olvasottsághoz való visszatérés ügye... Nem mintha nem kedvelném a szabadvers végtelen gyönyöreit... Ti hogy látjátok? Kell kampányolni a rímekért? : )

Olvasói hozzászólások nélkül
13. Viga: most ma sajnos több nemcsödö: re2008-05-21 21:00
utálom én (is) ezeket a modoros miszerinteket, ahogy bruckner szigfrid sem szerette, bár a fogát a lyuk megette.

Olvasói hozzászólások nélkül
12. csödö: ne hülyülj!Viga: jót beszélgetünk2008-05-21 20:49
beszélgetni akarok. (off: most, itt, innen leginkább)

Olvasói hozzászólások nélkül
11. csödö: reJáróka: vitaindító2008-05-21 20:47
Létjogosultsága valóban van mindkettőnek, és persze a mondanivaló. meg a mélység.
a szabadvers valóban egyszerűbbnek tűnik, mégsem az. vagy fordítva: láttunk már hatalmas bravúrral megírt kötött formájú verseket, melyek témái esetleg valóban igényesek voltak, ám elcsépeltek. tehát efféle megkülönböztetést nem tennék a kettő között, főleg, ha az általad említett kritériumnak, miszerint legyen mondanivalója, megfelel. hiszen, ha a költő veszi a fáradtságot, és mély mondanivalóját akár kötött, akár szabad formában igényesen megfogalmazza, az azt jelenti, dolgozott vele, kemény munkájába került.

Olvasói hozzászólások nélkül
10. Viga: jót beszélgetünkcsödö: re: vendel2008-05-21 18:50
ez nem elég? akarsz rosszat?

Olvasói hozzászólások nélkül
9. Viga: tölt ésJáróka: vitaindító2008-05-21 18:49
újabb szempont: MONDANIVALÓ. jegyzem. nincs még velem az erő, hogy válaszoljak. kimerültem én is, mint csödö gépe. töltök. (naplótulaj árnyaló hívesét kérném, ha lehet, pontosabban hogyan is merre tovább?)

Olvasói hozzászólások nélkül
8. Járóka: vitaindító2008-05-21 17:14
Létjogosultsága van mindkettőnek, a rímes és a szabadverseknek egyaránt, amennyiben e formai jellemzőkön túl rendelkezik mondanivalóval, mert ez a legfontosabb. A szabadverselés egyszerűbbnek tűnik, talánazért is hajlamosak ma oly sokan ezt választani, a nehezebb, és nagyobb kölktői bravúrokat igénylő rímes formálnál. (szerintem)

Olvasói hozzászólások nélkül
7. csödö: re: vendel2008-05-21 17:02
jó. vitázni vitézhatunk, amennyiben a vita a cél. Eredménnyel ugyan nem járhat, maximum azzal, hogy jót beszélgetünk, cseréljük az eszmét, megismerünk egy-egy költői nézetet. Tehát: ha a témába bele akarunk mélyedni, föl kell mérnünk minden szóba jöhető szempontot. Ez összeadódás módján működhet. szempont lehet az igényesség; nevezzük máshogy: szellemi mélység. Viszont a szellemi mélység is egyénenként más-más. Ha az F.E. szerinti blődlit tekintjük például, nem nevezhetjük mélységnek, legföljebb mélyrepülésnek. Hopp, merül az akksim. este.

Olvasói hozzászólások nélkül
6. Viga: micimackócsödö: re: vitaindító2008-05-21 16:50
csödö, a vitaindító minden bizonnyal tóth imre, tehát gondold át a dolgot. (ne intézd el.) egyébként az anyázás a dokkon sajnos már rég nem erről szól, úgyhogy várok tőled most valami értelmeset, oké? előttem mondjuk, mint a nagyok, aztán hátha nekem is eszembe jut valami. (miért ne lehetne újrakezdeni ismég valamit, ami sokaknak persze már lejárt lemez, de "micimackó meg ez meg az" - részlet egy rímes versemből, hogy semmiképp ne foglaljak állást.)


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-25 08:58   Napló: Tiszta gyermekek naplója
2026-06-25 08:34       ÚJ bírálandokk-VERS: Tamási József Rush-fényben
2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József