DOKK - Nagy-Seje Péter


 
2856 szerző 39910 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Zima István 26 perce
Horváth Tivadar 11 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 12 órája
Tamási József 14 órája
Doktor Virág 14 órája
DOKK_FAQ 19 órája
Burai Katalin 22 órája
Bátai Tibor 1 napja
Ötvös Németh Edit 1 napja
Ur Attila 2 napja
Veres Mária 2 napja
Szilasi Katalin 2 napja
Valyon László 2 napja
Bak Rita 2 napja
Mórotz Krisztina 3 napja
Francesco de Orellana 4 napja
Szakállas Zsolt 4 napja
Szőke Imre 4 napja
Pintér Ferenc 5 napja
Konta Ildikó 6 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 12 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 17 órája
Hetedíziglen 2 napja
ELKÉPZELHETŐ 2 napja
Tiszta gyermekek naplója 5 napja
Baltazar 6 napja
Minimal Planet 6 napja
négysorosok 6 napja
Janus naplója 8 napja
Gyurcsi 9 napja
Macska 9 napja
az univerzum szélén 9 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 10 napja
Etzel Mark Bartfelder 13 napja
Metz-Művek 13 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Nagy-Seje Péter


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

12.
2011.02.08 11:35Korányi Mátyás - szerki -- meo | Ítélet alatt

Válasz erreTipikusan rontott vers: már az első sorban nem esik jól ilyen magyartot olvasni: "sír, aki lenn él" - rímért beáldozni a gondolat mondatba transzformálását, a mondatok és a mondandó természetes lejtését, nem bölcs, általában nem is működik, itt is erőltetett. Pedig a második sor milyen jó! A harmadik is. Aztán a 4. megint erőlködik... Az 5. pedig, háát... Bocsi, de nem igaz: ilyen költős-fellengzősség. Aztán a 6. sor is elég köztes: kiábrándultabb, mint az 5., de pl. el kéne dönteni, hogy marék atom, vagy egy nagy (pl.) rakás atom: mert a két jelző vagy mennyiséghatározó kicsit üti egymást: maréknyi csapat, stb. - ez általában kicsinyítő képzőként használják, míg a "nagy" pont az ellentétje (még akkor is ha a marok elég nagy az atomokhoz képest). A 7. és 8. sor sztem rendben van, de a rím helyének elkuszálása sztem ritkán áll jól egy ilyen rövid versnek, itt se szerencsés: így az utolsó sor is elcsúszkál az olvasóban. Javítgatni kéne ezeket.


11.
2010.11.10 09:38Nagy-Seje Péter -- re: meo | Ítélet alatt

Válasz erreó, a franc, az "lenn él" akart lenni.


10.
2010.11.10 09:07Cservinka Dávid - szerki -- meo | Ítélet alatt

Válasz erreAz ítélet itt mintha belenyugvásba futna, jó ez, hiszen a vallás, a hit, a gondolkodás egyik végső célját írja körül. A vers első pár sorát túlmagyarázottnak érzem; az arányérzék, a versív, a befejezés egyébként jó.
Kifogás: a "sír, aki lennél" kényszerű és zavaró megfogalmazás, ezen felül az imára kulcsolt két kéz aránytalan, elsőre feltűnik, hogy a ritmus kiegészítést kíván.


9.
2010.10.02 06:42Turányi Tamás - szerki -- meo | Négy láb

Válasz erreKezdete van és vége van, közte pedig elférne még néhány hansúlyosan-verselő szakasz, ha már nem akar többet, mint ami, tehát: kockáztasson, itt gyorsan felmutat valamit, de el is dugja nyomban, ennyivel nem fog meg -


8.
2010.10.02 00:27Viga Vendel - szerki -- meo | Négy láb

Válasz erresúlytalan.


7.
2010.10.01 12:16nagysejepeter -- re: meo | Négy láb

Válasz erre
Előzmény
Nem, nem ismertem, tény, hogy jobb.
Igazából csak gyakorlom a hangsúlyos verselést.


6.
2010.10.01 11:03Korányi Mátyás - szerki -- meo | Négy láb

Válasz erreSzia Péter!
Nem tudom, ismered-e Pilinszky János: Életfogytiglan c. versét? A versed nagyjából ugyanezt mondja el, kicsit az őszbe színezve, de se nem jobb, se nem több. Pedig milyen jó kis verscím ez! Csűrni, csavarni, tágítani, bővíteni kéne még ezt a szövegedet, hogy önálló verssé váljon. Így csak egy kis impulzus, impresszió, ecsetvonásnyi képeslap ez, szívecskét karistol a mélység felszínére.

Pilinszky János:
Életfogytiglan

Az ágy közös.
A párna nem.
A fenti posztra érkezett válaszok: nagysejepeter


5.
2010.02.22 23:21Dokk Szerki -- meo-üzenet | Mosolyszünet

Válasz erreKicsit szigorúbb, formai-verstani szempontból feszítettebb megoldásokkal kellene dolgoznia ennek a versnek, ha célhoz akarna érni. Most még szétfolyik itt-ott, pedig ez vélhetõen nem szándéka: a szétfolyás, a felszínt tekintve, nagyon jellemzõen tetten érhetõ például a második versszak rajtam-tartja nagyon távoli asszonáncában, amely nem illeszkedik a versanyaghoz, így sajnos és vélhetõen az invenció pillanatnyi hiánya csendíti össze a két szót. Máskülönben a felidézett képek szürkék, mindennapiak, viszont épp emiatt jellemzõek, karakteresek. A szürkeség puszta dekoravitását mutathatná ez a vers, ennyiben áll most lehetséges tudása. Az a fajta vers, az a fajta versanyag ez, aminek jót tenne például egy egyértelmû váz, akár egy végig kitartott, monoton módon, de következesen kattogó jambus, esetleg egy rutinosan frappáns szonett-forma, ami talán észrevétlenül mederbe terelhetné a most még nem egészen fegyelmezett benyomásokat.

nb


4.
2009.12.29 08:00Anna -- re: kupcsulik

Válasz erreTalán inkább jobb így, mint ragrímekkel, nem akkora baj az a kicsi rímtelenség.


3.
2009.12.28 22:31kupcsulik -- ?

Válasz erre...rajtam magát
...fürdõ/fürdõszoba ajtaját


2.
2009.12.28 21:57Nagy-Seje Péter -- re: Mosolyszünet

Válasz erre
Előzmény
Nekem sem tetszett eléggé, de aztán hagytam, mert értelmes okot nem tudtam rá mondani, hogy miért nem jó. Vagy hogy miért lenne rosszabb, mint az eredeti rajta-tartja. Mindenesetre így hirtelenjében nem tudok jobbat :-)


1.
2009.12.28 21:08kupcsulik -- re: Mosolyszünet

Válasz erreElsõ olvasatra a nyolcadik sor igényelne egy igényes rímet, meg kéne csinálni, kár lenne a versért.
A fenti posztra érkezett válaszok: Nagy-Seje Péter



0

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-23 12:02   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 08:21       ÚJ bírálandokk-VERS: Zima István Hígul
2026-06-23 08:05   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-23 07:12       ÚJ bírálandokk-VERS: Debreczeny György szeret-e engem az a lány
2026-06-23 01:05       ÚJ bírálandokk-PRóZA: Veres Mária Éhes Miron
2026-06-23 00:55   Új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar
2026-06-23 00:27   Új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-23 00:15   Napló: szilvakék
2026-06-22 22:13   Új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-22 22:11   Új fórumbejegyzés: Doktor Virág