DOKK - Kubszey Ármin


 
2856 szerző 39914 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Zima István 17 perce
Veres Mária 3 órája
Tamási József 4 órája
Debreczeny György 4 órája
Pintér Ferenc 5 órája
Szőke Imre 6 órája
Valyon László 6 órája
Bátai Tibor 6 órája
DOKK_FAQ 6 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 6 órája
Nagyító 9 órája
Francesco de Orellana 12 órája
Szilasi Katalin 1 napja
Doktor Virág 2 napja
Horváth Tivadar 2 napja
Burai Katalin 4 napja
Ötvös Németh Edit 5 napja
Ur Attila 5 napja
Bak Rita 6 napja
Mórotz Krisztina 6 napja
FRISS NAPLÓK

 Conquistadores 14 órája
Tiszta gyermekek naplója 1 napja
szilvakék 2 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 4 napja
Hetedíziglen 6 napja
ELKÉPZELHETŐ 6 napja
Baltazar 10 napja
Minimal Planet 10 napja
négysorosok 10 napja
Janus naplója 12 napja
Gyurcsi 12 napja
Macska 12 napja
az univerzum szélén 13 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 13 napja
Etzel Mark Bartfelder 16 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  Kubszey Ármin


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

100.
2013.08.28 12:00Standovár Ágota - szerki -- meo | Kagyló

Válasz erreha nagyon szabadon engedem a fantáziám, Ármin, el tudom képzelni amint egy hímivarsejtet befogadott a petesejt oszt épp bébivé nemesíti, na.


99.
2013.06.28 03:12Kovácske T. János - szerki -- meo | stillest

Válasz errea vége jól cseng, csak azok a versről szóló versrészek ne lennének beletéve...


98.
2013.06.28 03:11Kovácske T. János - szerki -- meo | Kagyló

Válasz erreáthajít: át a kerítésen, át az árkon - valami ami innen tőlem, egész messzi, vagy magasra tart, így jól neki kell lendíteni a kart, hogy áthajítsak valamit. maga a hajítás is ilyen karlendítéses dolognak rémlik, de mondjuk legyen ez kevésbé szigorú. a kútkáva általában sokkal alacsonyabb mint pl egy kerítés, vagy mint pl az ember aki dob/hajít. így pontatlannak érzem az áthajít alkalmazását itt. ha messzebb állok a kúttól, akkor ugyn hajítani kell, de akkor meg nem tőlem tart valameddig a kútkáva és inkább bele kéne hajítani (beletalálni). vagy messze állva a kúttól, áthajítok a kútkáva (mindkét pereme, és ezáltal az egész kút) fölött? akkor meg nem esik bele a kútba...

kiszorítani nem bírta: én még nem is hallottam olyan kávás kútról, ami ki bírt volna szorítani egy beléesett kavicsot, de még olyanról sem, ami észlelhető próbálkozást tett volna erre.
gyönggyé: a kút? a kavicsot? (és hogy szerez róla tudomást a versbéli beszélő? hacsak kútba nem veszejti magát.) lemaradtam?


97.
2013.06.08 17:56Czékmány Sándor - szerki -- meo | Kagyló

Válasz erreÁrmin, kedvelem a "bohóságaidat", de ugye nyomokban sincs benned remény, hogy például az "oszlopmély"-re bármit is ráképzeljen az olvasód, habár, oszlopcombok között a mély, fene tudja, mert ugye a kút nem oszlop, a körülötte lévő gyűrűzés is leginkább zártvégű csővé formázza, de eredeti és kellőképpen idétlen bemutatása a partnerkedésnek:-)) Üdv és jöhetnek a következők. Múlik, persze:-)


96.
2013.05.27 15:00Tesch Gábor Ferenc - szerki -- meo | Nyárfák

Válasz erreA perceket a gond sava-pörzse lepi be? Nem értem..


95.
2013.05.17 18:46 -- re: meo | Nyárfák

Válasz erreKöszönöm a kritikát!
Értékelnünk nem kell szerencsémre, mi szerzők ne izéljük a tisztelt szerkit, aki áldozatos munkával bíztat erre meg arra (zavartalan képek kitalálására). Bár az olvasó nevetése nem rossz dolog, ahogy királyi többes bírálata sem.


94.
2013.05.13 23:26Zerza Béla Zoltán - szerki -- meo | Nyárfák

Válasz erreEgy képzavar-kollekció. Értékeljük a fantáziát, meg a kísérletező kedvet, de többnyire hülyeség követ hülyeséget, és ennél messzebbre sajnos nem jut a vers. Arra bíztatnám a tisztelt szerzőt, hogy próbáljon meg olyan képeket kitalálni, amiket el is tud képzelni és nem gerjeszti az olvasót nevetésre.

"bel-
Epte perceimet
a gond savapörzse"

"Haltestváza
virága nőtt beleimben"


93.
2012.08.20 13:01Janáky Marianna -- Kagyló

Válasz erreHiába na, Csenge profibb a szenvedély témában is. Rakéta ide vagy oda, Mariannban semmi nem robbant. :) Ezért még várok, kedves Ármin a nagy durranásra. :)

Barátsággal!



92.
2012.08.20 10:58Kubszey Á. -- ucs. hozzászólásához

Válasz erre
Előzmény
Kedves Csenge!
Lényegében súlyszivárvány is lehullik (a kútba), ahogy a korai rakéták is az erektált égbe törés után hullnak alá. A minap láttam az egykori V2 rakéta tesztjéről egy filmet, de ennek a vershez semmi köze (mégis muszáj volt iemlítenem mint fallikus szimbólumot), csak a kavicsot magyarázom vagy a bizonyítványt, miszerint minden szövegem a nemiségről, vagy az emberi szenvedélyről szól. A Kubszey-vonta ezért navigál, hogy kiírjam magamból a szenvedélyt, miközben a másik énem ennél intellektuálisabb ruhában feszeng.
Szeretettel,


91.
2012.08.20 10:39ucs. -- Kagyló

Válasz erreJól érzem, hogy ez egy erotikus vers?
Lényegében tetszik, csak a "kis kavics" zavart össze. :)
A fenti posztra érkezett válaszok: Kubszey Á.


90.
2012.07.07 20:06Janáky Marianna -- re: ÉS-re várva

Válasz erre
Előzmény
Hát még magam, kedves Ármin, de lehet, tél lesz, mire.
"hidegre tesz a fantaszták Julese,
szenvedélyek helyett a lendkerék,
láttatónak tűnő kancsi lencse-lét."

:)


89.
2012.07.07 15:07Kubszey Á. -- re: Donka István beszólására

Válasz erre
Előzmény
Pistám! Te itt, most megvédtél engem? Köszönöm, ha nem is! Én azonban megértem TGF kekeckedését, bár nem szeretem. A meosok dolga, hogy a saját esztétikai szempontjaik szerint értékeljék a szövegeinket. Tetszik, nem tetszik...
Barátsággal,


88.
2012.07.07 15:01Kubszei Á. -- re: TGF meo | Huszár a lován

Válasz erre
Előzmény
"Ez" nem csupán a Falcsik-vers paródiájának készült - bármiféle sajátságos akarat nélkül. Talán ahogy reménytelenül beleszerettem Mariba, ugyanúgy éreztem a késztetést, hogy írjak eféle szöveget az ÉS-ben megjelent versét elolvasva.


87.
2012.07.07 14:53Kubszey Á. -- re: TGF meo | Királynő után

Válasz erre
Előzmény
Kedves Feri! Nem csupán ötlet, smmiképpen nem vázlat; ez az arc volt a végső. Ahogy a költő mondta volt, "maradj fölöslegesnek". A titkokat jobb, ha elfedik (és felfedik) a jelzős szerkezetek.


86.
2012.07.07 14:48Kubszey Á. -- ÉS-re várva

Válasz erre
Előzmény
Kedves Marianna, a helyzet fokozódik, a türelem fogy, úgy olvashatnám Téged, valamely víz partján!
A fenti posztra érkezett válaszok: Janáky Marianna


85.
2012.07.02 13:49Donka István -- Huszár a lován

Válasz erreÖnnek itt nem tetszenek a kevert versek ?
Régi írók gondolata
Új írok hozzávetése ?
Ebből egy vers létrehozása ?
Nem értem kedves Gábor
Végkép nem !
A fenti posztra érkezett válaszok: Kubszey Á.


84.
2012.07.01 17:54Tesch Gábor Ferenc - szerki -- meo | Huszár a lován

Válasz erreEz a Falcsik-vers paródiája akar lenni?
A fenti posztra érkezett válaszok: Kubszei Á.


83.
2012.06.29 12:16Tesch Gábor Ferenc - szerki -- meo | Királynő után

Válasz erreTúlbeszélt. Sok a sallang, a felesleges mondat, jelzős szerkezet. Jó versötletnek tűnik, de még meg kellene írni, most még vázlatosnak tűnik.
A fenti posztra érkezett válaszok: Kubszey Á.


82.
2012.06.21 08:45Janáky Marianna -- re: ÉS

Válasz erre
Előzmény
Köszönöm, és hogy a gratuláció tegezéssel is járt. :)
Most mezítláb a legjobb, főleg, ha nagyvízben. :)
A fenti posztra érkezett válaszok: Kubszey Á.


81.
2012.06.21 06:15Kubszey Á. -- ÉS

Válasz erre
Előzmény
Kedves Marianna!
Én sem bírom ki, hogy mezítlábasként ne reagáljak a jó hírre; fogadd elismerésemet, kérlek!
Barátsággal,
A fenti posztra érkezett válaszok: Janáky Marianna


80.
2012.06.02 09:42Kubszey Á. -- re: Nagypál I. meo | Királynő után

Válasz erre
Előzmény
Kedves István!
Köszönöm a kritikát! Ha a vágyott olvasó unatkozik, akkor igaza van, a "fergeteges" napot csakis a méhek rohama tette mozgalmassá, egyébként minden az olajozott gépezet prózai termékleírása szerint folyt le. Csak a líra dallam lehetett volna az igazi...


79.
2012.05.28 19:23Nagypál István - szerki -- meo | Királynő után

Válasz erreTúl prózai szöveg, a története pedig nincs jól előadva, hogy azt ne unatkozva olvassa végig az olvasója. Pozitívuma az elbeszélő lírai én beszéde, személyközelisége.
A fenti posztra érkezett válaszok: Kubszey Á.


78.
2012.05.18 23:06Kubszey Á. -- JanMari áthág minden szabályt

Válasz erre
Előzmény
Marianna, én sem maradnék kinn mezténláb ilyen hűvös estén, épp csak vettem egy forró lábfürdőt, aztán fölhúzom a vastag zoknit. De Kegyed nem bírja ki, látom, beleszalad a pirosba.


77.
2012.05.18 22:26Janáky Marianna -- re: JanMari ügye, ugye?!

Válasz erre
Előzmény
:) Ármin :), ha egy szerki (ld. Ágota most Önnél) véleményt ír, akkor a szerző neve piros lesz. :) Na, ilyenkor talán a mezítlábasoknak hallgatni kellene, de én nem bírtam ki.
A fenti posztra érkezett válaszok: Kubszey Á., Kubszey Á.


76.
2012.05.18 21:56Kubszey Á. -- re: citromizű elemek

Válasz erre
Előzmény
Nem tudom megírni, kedves Krisztina (pedig szeretném), amit gondol, de sokat segítene, ha újra utalna valamire vagy valakire. Ki a kedvenc költője? Csak azt ne mondja megint, hogy Bagaméri!



0 25 50 75

Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-26 22:24   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-26 18:53   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:51   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:30   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:30   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:29   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:27   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:23   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:23   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:18   új fórumbejegyzés: Veres Mária