törmelék: readers


 
2856 szerző 39914 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

DOKK_FAQ 5 órája
Zima István 6 órája
Veres Mária 10 órája
Tamási József 10 órája
Debreczeny György 11 órája
Pintér Ferenc 12 órája
Szőke Imre 12 órája
Valyon László 12 órája
Bátai Tibor 12 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 13 órája
Nagyító 16 órája
Francesco de Orellana 19 órája
Szilasi Katalin 1 napja
Doktor Virág 2 napja
Horváth Tivadar 2 napja
Burai Katalin 4 napja
Ötvös Németh Edit 5 napja
Ur Attila 5 napja
Bak Rita 6 napja
Mórotz Krisztina 7 napja
FRISS NAPLÓK

 Macska 3 órája
Conquistadores 21 órája
Tiszta gyermekek naplója 1 napja
szilvakék 3 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 4 napja
Hetedíziglen 6 napja
ELKÉPZELHETŐ 6 napja
Baltazar 10 napja
Minimal Planet 10 napja
négysorosok 10 napja
Janus naplója 12 napja
Gyurcsi 12 napja
az univerzum szélén 13 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 13 napja
Etzel Mark Bartfelder 16 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: törmelék
Legutóbbi olvasó: 2026-06-27 05:10 Összes olvasás: 37792

Korábbi hozzászólások:  
235. [tulajdonos]: readers2026-02-08 15:54
Több élményem is volt az elmúlt hetekben a kollégáimmal kapcsolatban, pontosabban, h mit gondolnak az olvasásról.

(Én nem tudom, h milyenek a magyarok úgy általában, csak azt veszem észre, h állandóan kilógok, hiába van bennem a részvétel vágya. Legkönnyebben olvasott könyveken át tudnék kapcsolódni, azokat megvitatva, osztva, hiszen élményeim, személyiségem döntő része ebből áll. De 8. éve vagyok ebben a gimiben, és szinte soha nem fordult elő, h a közös térben, az asztal körül könyvről legyen szó. Némelyik kollégám olvas, néha látok könyveket az asztalukon, amik nem direkt a tanításhoz köthetők, de nem igazán téma.)

De most elkaptam két eszmecserét is. Az egyiket Krasznahorkai váltotta ki. Mivel Nobel-díjat kapott, egyik kolléga megpróbálkozott vele és megállapította, h olvashatatlan. Erre kontrázott a másik, h ő nem is érti, minek írnak ilyeneket, ott vannak azok az utópiák(sic!)például az Orwell, h mindig a rosszat látják meg az emberekben, az nem igaz, h nincs semmi jó, mért nem arról írnak inkább.

Itt valamit megpróbáltam közbevetni, de le lettem torkolva azzal, h számára az olvasás kikapcsolódás, azért olvas, h jobban érezze magát.

Ez eddig a rajz és a matekszakos volt. Itt szállt be az egyik hangadó, fiatal magyartanár azzal, h az emelt szinten is milyen értelmetlen dolgokat adnak, pl MÉSZÖLYT (pont előtte fejeztem be Nádastól a Halott barátaimat, nagyon furcsa volt ezt hallani), Minek?!- tette fel a költői kérdést felháborodva. Meg Sütő András: Káin és Ábelét. Olvastad?- kérdi tőlem. Nem. Szerencséd, így ő, már két hete elkezdtem, de még csak a 20. oldalon vagyok, nem haladok vele. Ádám folyton részeg a cserjepálinkától...HÜLYESÉG! Tegnap elmentem a könyvtárba és kivettem egy Fábián Jankát, mert nem bírom.

xxx

Másik nap, másik 2 ember. Az egyik az igazgatóhelyettes, a másik I., aki kegyetlenül megszívatott pár éve, mikor barátomnak hittem, Mint beszélgetésükből kiderül, tagjai vmi olvasási kihívásnak, s az e havi könyvbe belé törött a bicska. Szabó Magda: Ajtó. Hogy nem bírják. Hogy vontatott. A másik fiatal magyartanárnő ajánlja, h akkor nézzék meg a filmet, hátha az könnyebben megy. De elismeri, h a könyv nem a legjobb. Itt is elhangzik vkinek a szájából, h hülyeség.

xxx



Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 01:23   Napló: Macska
2026-06-27 01:05   Napló: Macska
2026-06-27 00:29   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-26 22:57       ÚJ bírálandokk-PRóZA: Veres Mária Éhes Miron (javítva)
2026-06-26 22:24   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-26 18:53   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:51   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:30   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:30   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-26 18:29   új fórumbejegyzés: Veres Mária