törmelék: readers


 
2857 szerző 39884 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Simon Márton
  Karodba víz
Új maradandokkok

Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Bátai Tibor: egy-ügyű sorok [három tételben ugyanarról]
Zoltán Türjei: Bőrön belül
Ur Attila: Szekér
Szakállas Zsolt: Vadhajtás
Albert Zsolt: A lehetőség
Prózák

Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
Tamási József: Ferike
FRISS FÓRUMOK

Tamási József 1 órája
Zima István 1 órája
Veres Mária 1 órája
Bátai Tibor 3 órája
Kránicz Szilvia 4 órája
Metz Olga Sára 6 órája
Zoltán Türjei 16 órája
DOKK_FAQ 18 órája
Skaliczki Péter Nimród 19 órája
Pataki Lili 21 órája
Pintér Ferenc 21 órája
Mórotz Krisztina 22 órája
Francesco de Orellana 23 órája
Karaffa Gyula 23 órája
Ur Attila 1 napja
Szilasi Katalin 1 napja
Nagyító 1 napja
Szakállas Zsolt 1 napja
Katalin Szilasi 2 napja
Serfőző Attila 2 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 23 perce
Etzel Mark Bartfelder 5 órája
Metz-Művek 6 órája
négysorosok 19 órája
Minimal Planet 23 órája
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 1 napja
Hetedíziglen 2 napja
Macska 3 napja
az univerzum szélén 4 napja
Játék backstage 5 napja
Vezsenyi Ildikó Naplója 5 napja
Vendég 8 napja
útinapló 8 napja
Ötvös Németh Edit naplója 9 napja
Conquistadores 9 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: törmelék
Legutóbbi olvasó: 2026-06-10 16:39 Összes olvasás: 37546

Korábbi hozzászólások:  
235. [tulajdonos]: readers2026-02-08 15:54
Több élményem is volt az elmúlt hetekben a kollégáimmal kapcsolatban, pontosabban, h mit gondolnak az olvasásról.

(Én nem tudom, h milyenek a magyarok úgy általában, csak azt veszem észre, h állandóan kilógok, hiába van bennem a részvétel vágya. Legkönnyebben olvasott könyveken át tudnék kapcsolódni, azokat megvitatva, osztva, hiszen élményeim, személyiségem döntő része ebből áll. De 8. éve vagyok ebben a gimiben, és szinte soha nem fordult elő, h a közös térben, az asztal körül könyvről legyen szó. Némelyik kollégám olvas, néha látok könyveket az asztalukon, amik nem direkt a tanításhoz köthetők, de nem igazán téma.)

De most elkaptam két eszmecserét is. Az egyiket Krasznahorkai váltotta ki. Mivel Nobel-díjat kapott, egyik kolléga megpróbálkozott vele és megállapította, h olvashatatlan. Erre kontrázott a másik, h ő nem is érti, minek írnak ilyeneket, ott vannak azok az utópiák(sic!)például az Orwell, h mindig a rosszat látják meg az emberekben, az nem igaz, h nincs semmi jó, mért nem arról írnak inkább.

Itt valamit megpróbáltam közbevetni, de le lettem torkolva azzal, h számára az olvasás kikapcsolódás, azért olvas, h jobban érezze magát.

Ez eddig a rajz és a matekszakos volt. Itt szállt be az egyik hangadó, fiatal magyartanár azzal, h az emelt szinten is milyen értelmetlen dolgokat adnak, pl MÉSZÖLYT (pont előtte fejeztem be Nádastól a Halott barátaimat, nagyon furcsa volt ezt hallani), Minek?!- tette fel a költői kérdést felháborodva. Meg Sütő András: Káin és Ábelét. Olvastad?- kérdi tőlem. Nem. Szerencséd, így ő, már két hete elkezdtem, de még csak a 20. oldalon vagyok, nem haladok vele. Ádám folyton részeg a cserjepálinkától...HÜLYESÉG! Tegnap elmentem a könyvtárba és kivettem egy Fábián Jankát, mert nem bírom.

xxx

Másik nap, másik 2 ember. Az egyik az igazgatóhelyettes, a másik I., aki kegyetlenül megszívatott pár éve, mikor barátomnak hittem, Mint beszélgetésükből kiderül, tagjai vmi olvasási kihívásnak, s az e havi könyvbe belé törött a bicska. Szabó Magda: Ajtó. Hogy nem bírják. Hogy vontatott. A másik fiatal magyartanárnő ajánlja, h akkor nézzék meg a filmet, hátha az könnyebben megy. De elismeri, h a könyv nem a legjobb. Itt is elhangzik vkinek a szájából, h hülyeség.

xxx



Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-10 16:35   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-10 15:55   Új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-10 15:32   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-10 15:18   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-10 13:16   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-10 12:37   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-10 12:29   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-10 12:25   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-10 12:15   új fórumbejegyzés: Kránicz Szilvia
2026-06-10 11:56   új fórumbejegyzés: Zima István