DOKK


 
2856 szerző 39916 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Mórotz Krisztina 51 perce
Zima István 3 órája
Szilasi Katalin 6 órája
Tamási József 9 órája
DOKK_FAQ 12 órája
Szakállas Zsolt 13 órája
Veres Mária 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 1 napja
Francesco de Orellana 1 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
Ur Attila 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 6 órája
Macska 22 órája
Conquistadores 1 napja
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
szilvakék 3 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 13 napja
Gyurcsi 13 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 14 napja
Etzel Mark Bartfelder 17 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: mosolyasszony
Legutóbbi olvasó: 2026-06-27 16:55 Összes olvasás: 10264

Korábbi hozzászólások:  
4. [tulajdonos]: Talán lesz...2011-02-02 19:01


2010. okt. 23., 20 óra

Nem lett volna rossz dátum a Naplóm elkezdéséhez, mert sütött a nap. Ahol élek, a legnapsütésesebb város az országban. (magyaros vok, helyesen is fogalmazhatnék, tudom!)
Egyedül voltam. Háromnapos ünnep. Volt férjem külföldön, fiam kis feleségével boldog.

Miért írok? Ez is valami?... valami változó kori nyavalya? Szerintem lélekmióma. Ah. Nem kell nekem orvos. (?)

Valahogy zavarban vagyok. Magamtól?
Na, lazítok, elszívok egy cigit. Különben hiába vettem az elektromost. Csak különlegeskedni jó.
Talán még folytatom a naplóm.
Mármint ma.

Visszajöttem, töröltem „szép képeket”. Nekem sem jött be.
Hazudok. Most is. Nekem tetszettek. (Még jó, hogy nem vagyok beteg. ?)
Magamnak írom ezt?
Dehogy. Tudom, hogy meg kell majd mutatnom másoknak. Nem bírom ki. Ez vagyok. Magamutogató. Mégse járok sehova.
Egyébként életemben kétszer láttam kabátlengetős férfit.
Egyszer apáét is.


21 óra

Álnapló ez. Már az első bejegyzést elküldtem a barátnőmnek.

Ja, azért mentem el tegnap (vagyis lehetne, okt. 22.) turkálni, mert a múlt hétvégén elpakoltam a nyári ruháim. Közben megtaláltam pár a válás után eltett holmit. Ismét jók rám. EU 40-es lettem újra. Van, akinek tetszik. Anyumnak is. Emlékszem, utáltam kamaszlányként, amikor a barátnői azt mondták, hogy jól nézek ki. Tudtam, ez azt jelenti, híztam.

Erről jut eszembe, a fiam kedvenc sütije az Isler. Azt ritkán sütöttem, bár lekvárt főztem. Még hájas kiflit is csináltam évente egyszer. Bár undorodtam a hájtól. Magamon is.

Ez volt az „is-szelet” a naplómból.
Léleketimológia.
Ezt a szót ismeri a gép? Semmi hullámos vonal.
Azt hittem, én találtam ki.

3. [tulajdonos]: rebizalom2011-02-02 19:00
Köszönöm. Tényleg. Tudom, az üvegszem se esik ki. :)

Olvasói hozzászólások nélkül
2. Jenci: biztatás2011-02-01 17:58
Jól indulsz. Hajrá! Csak kicsit igényesebben. Főleg a verseknél. A duma nem lesz rossz. Az máris nyerő. Üvegszemem rajtad!

1. [tulajdonos]: csak úgy2011-01-31 20:35
Olvasgattam a dokkon és azon túl is. Gondolataim leírtam, megosztom. Nem könnyű álmos.

mellkasunkban sarló és kalapács
hátunkban credit card darts

Aktus előtt kell tenni a boldogságért, nem utána. Úgy gondolom, ez a politikai eseményekre is érvényes.
(Na, megint megmondom a tutit. (?))

A Szeretkezz, ne háborúzz! liberális szemléletén nőttünk fel többen egy másik övönalulihallgatás korszakában. Úgy neveltek sokunkat, hogy a mi-nő-séget, az életet szeressük, és ezért néha vállaljuk a megalkuvást. Tudtuk, nem attól férfi valaki, hogy „ordibál”, ezzel akarva magának is bebizonyítani, hogy erős és neki van igaza, és hogy az ágy-, a szellemlövészárkaiban előre kell gondolkozni, különben hiába szórják szét büszkeségeik.
Szerintem,

írj, ne politizálj,
hogy lelked ne hagyd
el hamarabb,
mint tested árnyékát.

„Légy, ami lennél: férfi.
A fű kinő utánad.”

és lányaid, kamillák lesznek majd
a kertedben, vagy
ha a teádat kortyolod.
és fiaid, nem gazok.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 23:27   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 22:58       ÚJ bírálandokk-VERS: Mórotz Krisztina Átbillenés
2026-06-27 20:38   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 18:24   új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 18:20   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 17:57   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-27 17:57   Új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 17:30   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 16:50   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-27 16:49   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina