DOKK


 
2856 szerző 39915 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Zima István 1 órája
Szilasi Katalin 1 órája
Mórotz Krisztina 1 órája
Tamási József 4 órája
DOKK_FAQ 7 órája
Szakállas Zsolt 8 órája
Veres Mária 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 1 napja
Francesco de Orellana 1 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
Ur Attila 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 1 órája
Macska 17 órája
Conquistadores 1 napja
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
szilvakék 3 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 6 napja
Baltazar 10 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 13 napja
Gyurcsi 13 napja
az univerzum szélén 13 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 14 napja
Etzel Mark Bartfelder 17 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: fény árnyék
Legutóbbi olvasó: 2026-06-27 01:27 Összes olvasás: 3117

Korábbi hozzászólások:  
Olvasói hozzászólások nélkül
35. Krisztina: hm2025-06-15 15:43
Arra tényleg választ kérek miért egy ember kell az elbíráláshoz... És akkor oké írok.. és lehidalok.. Oké blue nem ismerjük egymást .. Óriási.. 3 a minimum.

34. [tulajdonos]: elmegy de bírja is ki valaki2025-06-15 15:38
Feladó:    
Mórotz Krisztina
Tartalom:    
lápi lóc
Add meg az anti-spamkódot:    vdf9
Add meg az anti -spamkódot megadom és nem veszi be.. konkrétan nem tudom hányszor jeleztem, nem nálam van a hiba mert azóta 3 gépem volt
és rá a mehetre, de volt már amikor az én versem volt benn, és nyolcadszorra ment el..

Nevet, tartalmat és hogy mit akarsz mondani meg kell adnod! Amúgy megvan adva ...

ez csak a nagyítóban van.. Máshol no problem





33. [tulajdonos]: hm2025-06-15 15:24
szóltam fran, hogy valami baj van nálam a nagyítónál.. Tehát megadva a kód, megadva a név ott van miról akarok írni.. és kiírja nevet kódot és amit ítni akar adja meg. Van amikor ötödszörre megy el.. Nem egyszer szóltam erről Imre .. Akkor bocs , ha karaffáé volt a nagyító ..

kimegyek és leföldelem magam..Vesztergom Andrea..

32. [tulajdonos]: Lápi póc2025-06-14 15:38

31. [tulajdonos]: piros hó2025-06-14 13:22
"piros hó" kifejezés egy népi mondásban is előfordul, ami arra utal, hogy valami szinte lehetetlen dolog fog megtörténni, hiszen a hó általában fehér. Azonban a valóságban a piros hó létezik, és egy természeti jelenség, melyet egy apró alga okoz.


A piros hó megjelenése nem egy mindennapos jelenség, de előfordulhat a Föld különböző területein, például az Antarktiszon vagy az Alpokban. A jelenséget egy Chlamydomonas nivalis nevű alga okozza, amely a hóban szaporodik és piros pigmentet termel, ami a hótakarót pirosas vagy rózsaszínes árnyalatúra színezi. Ezt a jelenséget néha "görögdinnyehónak" is nevezik a pirosas színe és az enyhe görögdinnyeillata miatt.


Tehát, bár a mondás szerint a piros hó esése lehetetlen, a valóságban ez egy létező, bár ritka természeti jelenség.


Augusztus ötödikén a katolikusoknál Havas Boldogasszony napja van. Ez a nap KRISZTINA nap is egyben


30. [tulajdonos]: prédikáció2025-06-14 13:11
"Nem kötelező az a mondat.."

Kár, hogy visszamondod Csilla! És tudod miért? Itt nem a nyerés a fontos szerintem.
Érdekes, hogy kinek mit mond a páyázat. Ezen a héten gépet törtem, a barátnőm kettő közül választhat, hogy meghal, vagy lebénul. Elmentem fodrászhoz amikor ezt megtudtam, és átküldtem a fejem.. Mert tudtam, hogy kell Babinak az, hogy rendben lásson.. Értitek, ha ő most nagybeteg, akkor is a szépséget szeretné. Megtanult nem félni. Fontos,
hogy a körülötte lévők jól vannak.. Pár kép is ment. Meg régen leírt dolgaim.
Ha ezt tudnád barátnőm, hogy most te formálsz engem tiltakoznál, magad csinálod.

Én is indulok de nem azért, hogy nyerjek, (remélem nem is) valamit meg kell mutatnom amit még nem értek..

Nem vagyok Dokkos már, mert a Dokk egy közvetítő, egy tanító valami, számomra nem ez az igazán fontos.

De, hogy mi azt tegnap éreztem meg. Megfogalmazni nem szeretném.. Miért olyan fontos, hogy nem lenne benne a két sor? Csilla, itt nincs Jónás Tamás két sora :)

Illúzió, fogódzó és bátorító mondat.. Én sem teszem bele. Viszont az a mondat mindenkinek szól..
Szellő, déli szél. Nem hiszem hogy akik ez bírálják nem az egy mondatot nézik.. Érezni talán neked kell, hogy kell-e bátorítás, vagy nem. :)


Meghajlok, de meg nem török. Meg kell tanulni vágyakozni azután ami a miénk..

írj újat, te.. :)) Oksi? Légy önmagad, tudod az a csoda meg megtörtént , hogy piros hó esett az égből.




29. [tulajdonos]: most szünet2025-06-10 15:43
Mari, kimegyek fényképezni, mert most gondolkodnom kell..

Viszont Valyon tudatosan írta meg a verset , összeszedve szépen de nem ment le mélyre..

Mégis jó helyen maradt.. Tudattalan.. Ez érdekes számomra..


28. [tulajdonos]: Nagyító2025-06-10 15:14
ahol megszületik a fény, ott azonnal megjelenik a kontraszt, a viszony, a különbség ,és ezzel az árnyék.

A szövegben a fény líraisága jelen van, az árnyék filozófiája kevésbé. A „fények fürge tánca” szép kép, de az árnyék itt csak kísérő, nem kap elég súlyt, nem válik egyenrangúvá.
nincs valódi kontraszt, nincs meg a belső feszültség, amely a fény és árnyék párharcából fakad. Mert a fény és az árnyék nemcsak „szépen táncolnak”, hanem harcolnak is, küzdenek egymás ellen és egymásért – a térért, az időért, a jelentésért.

Azt hiszem ezt a verset a nők érzik meg.. :) Fran megint nem tudom betenni a nagyítóba

27. [tulajdonos]: tücsökfagyi2025-06-10 11:15
Érdekes, hogy a kilátóra nem kaptam választ a költőtől :)

De más sem gondolkozott el ezen.. csak én..
Van itt valami amin el kéne gondolkodni..


üdv

fény árnyék


Olvasói hozzászólások nélkül
26. Krisztina: NAGYÍTÓHOZ 2025-06-10 10:16
Nagyítóhoz tartozna, de a naplómba tettem. Mara, köszönöm a hozzászólásod!


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 18:24   új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 18:20   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 17:57   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-27 17:57   Új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 17:30   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 16:50   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-27 16:49   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 16:44       ÚJ bírálandokk-VERS: Katalin Szilasi Öregek
2026-06-27 14:29   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-27 14:25   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina