DOKK


 
2856 szerző 39916 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Mórotz Krisztina 7 órája
Zima István 10 órája
Szilasi Katalin 12 órája
Tamási József 16 órája
DOKK_FAQ 18 órája
Szakállas Zsolt 20 órája
Veres Mária 1 napja
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 1 napja
Francesco de Orellana 1 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
Ur Attila 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 12 órája
Macska 1 napja
Conquistadores 1 napja
Tiszta gyermekek naplója 2 napja
szilvakék 4 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 13 napja
Gyurcsi 13 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 14 napja
Etzel Mark Bartfelder 17 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
Orizatriznyák bloggernek 1 feldolgozatlan üzenete van.
Kezelésükhöz itt léphet be.


NAPLÓK: Orizatriznyák
Legutóbbi olvasó: 2026-06-27 19:18 Összes olvasás: 6002

Korábbi hozzászólások:  
12. [tulajdonos]: .2016-01-16 20:04
Hányadék.

11. [tulajdonos]: Nézelődöm2016-01-06 10:40
Csak ámulok, hogy ennyi hülyeséget, hogy lehet leírni, mindig más néven.Nem tudom, hogy a valóságban, hány ember lehet itt. Aprócska kis bábszínház, saját őrültjével.
Költő. Fogalmazása förtelem, a műveltsége nulla, mintha egy skizofrén hülye rakná egymás utánra a szavakat. Szája szélén nyál, mosoly és elégedettség, amin az előbb még " fos "jött ki , ugyanazon, most kedvesen üdvözöl.
Vitatkozni, érvelni nem tud. Külön öröm számára az alábbi megtanult szavak:( mint, az asszem, szerki, pina, bugyi, retina, ölés, tépés, pisi és kaki) leírása. Szókincse szegényes, viszont előszeretettel rak, oda nem illő jelzőket , minőségjelzőket a szavak elé - Ettől - nagyszerűnek érzi magát. Szövegértése egyenlő egy első osztályos tanuló szintjével.

Más!

Újra nagy pelyhekben hullik a hó.......mehetek lapátolni. Hóembert nem építek.

10. [tulajdonos]: Reményik Sándor2016-01-01 19:34
Szó és tett

"Néha úgy érzem, mintha tűkön állnék,
Tettekre vágyom,
Mert untat már e balga tűzijáték,
E meddő nyargalás a szavakon.
Ó, akik tenni és hallgatni tudtak!
Őket irigylem, bámulom nagyon.

Azt mondjátok: a szó is hatalom?
A szó is tett? - Sovány vigasztalás!
Üres, üres, üres a szóbeszéd,-
És több kellene...és valami más!
Mert szörnyű, szörnyű, nyomorult - kevés
Az én részem:
E férfiatlan, hitvány fecsegés!"

9. [tulajdonos]: szerda2015-12-30 11:58
Ragyogóan süt a nap.
Boldogságnapsugár.

8. [tulajdonos]: Üzenet2015-12-23 19:21

„Karácsony készül, emberek! Szépek és tiszták legyetek!
Súroljátok föl lelketek,
csillogtassátok kedvetek,
legyetek újra gyermekek,
hogy emberek lehessetek!”
(Wass Albert)

7. [tulajdonos]: tanulni, tanulni, tanulni2015-12-20 14:15
Annyira tudok csodálkozni. Kerek szemekkel, mint egy gyerek.
Nézem a nadrágom , térdig szaros. Mitől lett ilyen?
Aztán csak meg lesz a saját bölcseletem, aki térdig szarban jár, ne csodálkozzon, hogy ő maga is szaros lesz.

Ma is tanultam valamit, és nem mondom, hogy más hibájától lettem szaros....és nem is kenem senkire.

6. [tulajdonos]: ünnep2015-12-18 07:32
Egyre több süti van a hűtőben valószínű, hogy ünnep közeleg.

5. [tulajdonos]: saját2015-12-17 08:37
Vannak napok, amikor megtorpanok.
Gyerekként nagyon bíztam a felnőttekben, akkor úgy gondoltam, hogy ők mindent tudnak, mindig mindent jól csinálnak és tévedhetetlenek. Aztán rájön az ember, hogy a francokat van ez így, de addigra már én is felnőtt lettem. Mindenki cipel valamit, húzza maga után a saját csomagját, néha jó lenne belenézni, hogy vajon mi van a tiedben? Te mit kaptál?Sokan fognak mindent a csomagra, hogy nem tehet ő róla, de csak ez van benne.Rohadt alma, meg keserű dió, édesség meg nuku. Nagyképű lennék, ha javasolnám, kérlek töltsd fel a csomagod sok széppel meg jóval! A tanács csak akkor érne valamit, ha megmondanám hogyan tedd. Nem tudom. Nem mondhatom neked, hogy dobálj ki mindent belőle, mert az mégis a tiéd, még akkor is ha csupa szemét. Látni lehet olyan embereket is, akik a szemétből is csodálatos dolgokat varázsolnak. Tehát még a szemétség is relatív dolog. Vannak napok, amikor megtorpanok...

4. [tulajdonos]: saját2015-12-16 08:32
Van valami félelmetes abban, hogy az ember amikor öregszik, úgy lesz hülye, hogy észre se veszi.
Szerintem aki ír, legyen az bármi, akár csak egy levél, olyan mint egy sztriptíztáncosnő, lassan "vetkezik" és megismerjük a legbensőbb gondolatait, nem a testét csak a lelkét mezteleníti le. Ha így van, akkor minden író egy kurva.
Én azt gondolom, nem csak a testünk változik állandóan, hanem a lelkünk is. Nem vagyunk állandóak, ezért van aztán az , hogy mindig szoknom kell az "új lelkemet". Persze a külső és a belső egy adott-kapott dolog, aminek változásait vagy elfogadom, vagy hamissá teszem. Nagyon odavagyunk az emberhamisítványokért ezért az igazi "embergyöngyöket" fel sem ismerjük.

3. [tulajdonos]: saját2015-12-14 10:04
Napokban ünnepeltem a szülinapom. Milyen érdekesek vagyunk mi emberek, hogy képesek vagyunk azt ünnepelni, hogy közeledünk a vég felé. Fogy az időnk. Aztán az a megszólítás se valós, hogy középkorú, mert mihez képest?Jól van, én sem vagyok más, mint a többi ember, ezért ünneplek, ha már ez a szokás. Magát a születés ünnepeljük, a születés pedig egyenlő az élettel. Életünnep - mennyivel jobban hangzik.Jó lenne úgy élni, hogy minden nap ünnep legyen, na de vagy társaság nem lenne, vagy pia. Ha visszagondolok az eddigi életemre, pont az ünnepmentes napokon történt olyasmi, amit nem tudok elfelejteni, ami maradandóan belém égett...a tervezett ünnepeken nincs mit elrontani, de megjegyezni se érdemes, mert pont olyan, mint a múltkori vagy a következő lesz.
Szeretem a telet, csak a hideget nem.Jóérzés tölt el attól, hogy hallgathatom a radiátor duruzsolását...kint meg valaki fázik..én meg nem.


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-27 23:27   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 22:58       ÚJ bírálandokk-VERS: Mórotz Krisztina Átbillenés
2026-06-27 20:38   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 18:24   új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 18:20   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-27 17:57   Napló: ELKÉPZELHETŐ
2026-06-27 17:57   Új fórumbejegyzés: Katalin Szilasi
2026-06-27 17:30   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-27 16:50   új fórumbejegyzés: Szilasi Katalin
2026-06-27 16:49   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina