DOKK


 
2856 szerző 39916 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Debreczeny György: szeret-e engem az a lány
Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

DOKK_FAQ 18 perce
Veres Mária 20 perce
Mórotz Krisztina 1 órája
Tamási József 2 órája
Farkas György 2 órája
Szakállas Zsolt 4 órája
Zima István 16 órája
Szilasi Katalin 18 órája
Debreczeny György 1 napja
Pintér Ferenc 1 napja
Szőke Imre 1 napja
Valyon László 1 napja
Bátai Tibor 1 napja
Jusztin-Horváth Dorottya 1 napja
Nagyító 1 napja
Francesco de Orellana 2 napja
Doktor Virág 3 napja
Horváth Tivadar 3 napja
Burai Katalin 5 napja
Ötvös Németh Edit 6 napja
FRISS NAPLÓK

 ELKÉPZELHETŐ 18 órája
Macska 1 napja
Conquistadores 2 napja
Tiszta gyermekek naplója 3 napja
szilvakék 4 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 5 napja
Hetedíziglen 7 napja
Baltazar 11 napja
Minimal Planet 11 napja
négysorosok 11 napja
Janus naplója 13 napja
Gyurcsi 14 napja
az univerzum szélén 14 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 15 napja
Etzel Mark Bartfelder 18 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK


NAPLÓK: Frady Endre
Legutóbbi olvasó: 2026-06-28 12:40 Összes olvasás: 143578

Korábbi hozzászólások:  
475. [tulajdonos]: elérhetőségeim2020-04-24 15:04
Ha a jövőben még valakit érdeklek:
https://fradyendre.blogspot.com/
és/vagy
https://fradyendre.blog.hu/
illetve
frady.endre@gmail.com
:)

474. [tulajdonos]: hali!2020-04-24 13:25
Megörvendeztetve néhányakat, elhúzok innen. Nincs már miért itt lennem.
Elnézést, hogy itt voltam!
Szepy (Frady)

473. [tulajdonos]: én is tudok ilyet? :)2020-04-24 12:17
< Moderálva >

472. [tulajdonos]: zárjatok ki!2020-04-24 10:56
< Moderálva >

471. [tulajdonos]: érettségi2020-04-24 10:34
< Moderálva >

470. [tulajdonos]: rendőrállami nyelv2020-04-23 21:55
< Moderálva >

469. [tulajdonos]: egészségügy2020-04-22 10:58
Egy harmincas, életerős, sportos férfi kollégám egy hete már fuldokolva köhög. Nagy kegyesen letesztelték koronavírusra, majd kiderült, hogy negatív. Ennek először örült, aztán már nem. Ugyanis ettől kezdve nem foglalkoztak vele. Orvosoknak (nem hivatalosan) ki van adva, hogy ilyesmikkel ne vacakoljanak, úgyhogy esélye sem volt eljutni pl. tüdőröntgenre. A háziorvosa telefonos tünetmesélés után vaktában felírt neki egy antibiotikumot. Azt szedi és cukorkákat szopogat... Javulás nincs.
Így áll jelenleg a mesterségesen lebutított egészségügy, amit a közpénzmédia fanfáros diadalmenetnek tüntet fel. Aki pedig kételkedni vagy kérdezni mer, az rémhírterjesztő...
Magyarország #maradjotthon!

468. [tulajdonos]: János kórház2020-04-20 21:01
Egy kollégám biciklizés közben elesett és eltörte a combcsontját. Tegnap este műtötték a János kórházban. Ma felhívtam, hogy mire van szüksége és bevittem neki.
Az első kérdés, amire nem tudta a választ, hogy melyik traumatológián van, az ortopédiáson (6-os épület), vagy a gyereksebészetesen (26-os épület). Mindegy, nekiindultam. Miután a feleségemtől megtudtam, hogy a 26-os épület melletti kapun nem lehet bemenni (múlt héten apósomat körbeküldték, amikor egy leletért szeretett volna bemenni), a másik oldalról próbálkoztam. Kiderült, hogy gyalog csak a főkapun mehetek be... Sétáltam egy jót. A 6-os épületben besétáltam egy nyitott kapun, mire két szkafanderes ember közölte, hogy sikerült bemennem valami fertőző részlegre, úgyhogy távozzam, de azonnal! :)
Így kiderült, hogy a 26-os lesz. Itt nagy nehezen megvolt a bejárat, majd az osztály is. A recepciós nővér gumikesztyűt húzva készségesen bevitte a cuccot a kórterembe.
Kifelé egy frissen fejkötözött részeget kellett eligazítanom, hogy merre van a kijárat, mert senki sem volt hajlandó megmondani neki.
A kocsiban ülve a lámpánál egy koldus megörült a százasomnak és ezt úgy mutatta ki, hogy lehúzta a szájmaszkját, hogy értsem, amit mond és lássam a mosolyát, és az arcomhoz hajolva elmondta, hogy örül, hogy látja rajtam, hogy szívesen adtam. :)
Szóval jó tett helyében legalább kétszer komoly esélyem volt, hogy megfertőződjem... :)
Sebaj, mind Isten kezében vagyunk. Ha Ő úgy akarja, hogy kipurcanjunk, akkor semmiféle óvintézkedés sem segít; ha úgy dönt, hogy éljünk, akkor pedig semmi sem árthat.
Jó ebbe belegondolni. :)

467. [tulajdonos]: majálisVezsenyi Ildikó: ámulok2020-04-18 20:56
Én azon ámulok (bár talán nem is annyira), hogy a zemberek mennyire nem félnek a vírustól. Ma bringáztam a XI-XXII. kerületi Duna parton és a kétszintes piros buszos büfénél olyan gigantikus tömeget láttam, mint talán még soha. Emberek gondtalanul üldögélve ettek-ittak, mintha majális lett volna...
Lehet, hogy a tévés főtörzs rémhírei szöges ellentétben állnak a zemberek személyes tapasztalataival? Ha körülnéznek a rokonok, ismerősök és kollégák körében, azt látják, hogy egy csomóan dolgozni járnak, mindenki elmegy vásárolni és sportolni, miközben sehol egy kézzelfogható beteg.
Valami nem látszik stimmelni...

466. [tulajdonos]: James Bors2020-04-17 21:40
Most olvastam az Indexen egy klassz kis cikket gyerekkorom nagyszerű tévésorozatáról, a Borsról. Szerepel benne több egykori filmkritika is...
Egyrészt rájöttem, hogy tök rossz lehet kritikusnak lenni. Már a szakma neve is keserűséget sugall, de úgy tűnik, hogy egy ilyen ember egyszerűen nem engedheti el magát és nem hagyhatja, hogy "csak úgy" nézze a filmet és élvezze.
Másrészt fura, hogy azon akadnak fenn, hogy bármilyen korban is játszódik a cselekmény, Bors mindig ugyanannyi idős. Ezek sosem* láttak James Bond filmet? A 007-es ügynök a hidegháború kellős közepén és a netkorszakban is ugyanaz az életerős negyvenes fickó.
Úgyhogy szerintem remek filmsorozat volt ez a kis magyar James Bors! :)

*Lehet persze, hogy a '70-es években ez még nem tűnt fel, mert messze volt még a netkor. :)


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!




Kedvenc versek

Egyelőre a lista üres. Bővíteni a listát az egyes versek olvasásakor lehet.
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-28 12:33   új fórumbejegyzés: DOKK_FAQ
2026-06-28 12:31   új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-28 10:54   új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 10:32   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-28 10:24   új fórumbejegyzés: Farkas György
2026-06-28 10:10   Új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 10:08   Új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 09:42   Új fórumbejegyzés: Mórotz Krisztina
2026-06-28 09:26   Új fórumbejegyzés: Veres Mária
2026-06-28 08:08   új fórumbejegyzés: Szakállas Zsolt