DOKK - király ágnes


 
2856 szerző 39911 verse
dokk.hu irodalmi kikötő :: alapítva 2000-ben
Bejelentkezés
király ágnes
KIEMELT AJÁNLATUNK

Demény Péter
  Egy fehér papírlap
Új maradandokkok

Szőke Imre: Öregút
Bátai Tibor: Ébredező (2.0)
Türjei Zoltán: Magamból téglákat égetek
Jusztin-Horváth Dorottya: Tenger
Szilasi Katalin: "Valahol Európában" - 2026(jav.)
Francesco de Orellana: én oda fel nem megyek
Tamási József: jelolvasás
Francesco de Orellana: két lábbal ülök a szélén (áramvonalasított verzió)
Karaffa Gyula: Korán
Tamási József: error
Prózák

Zima István: A megszokott színek(2.)
Molnár Attila: Tibitebitangó (jav.)
Zima István: A másik is
Pintér Ferenc: 230 éves a láthatatlan kéz
Béla Péter: GASZTROMÁK
Szilasi Katalin: Gondolatban
Péter Béla: Halál a kukoricásban
Péter Béla: Tüzérrózsi, Mozi!
Pintér Ferenc: Asszisztens akarok lenni (Állásinterjú)
Pintér Ferenc: Billy és a rózsapatron (A westernfilmről)
FRISS FÓRUMOK

Bátai Tibor 4 órája
Zima István 4 órája
Jusztin-Horváth Dorottya 5 órája
Tamási József 5 órája
Doktor Virág 5 órája
Horváth Tivadar 8 órája
Debreczeny György 9 órája
Veres Mária 10 órája
DOKK_FAQ 2 napja
Burai Katalin 2 napja
Ötvös Németh Edit 3 napja
Ur Attila 3 napja
Szilasi Katalin 4 napja
Valyon László 4 napja
Bak Rita 4 napja
Mórotz Krisztina 4 napja
Francesco de Orellana 5 napja
Szakállas Zsolt 5 napja
Szőke Imre 5 napja
Pintér Ferenc 7 napja
FRISS NAPLÓK

 szilvakék 1 napja
A SZERKESZTŐSÉGI FŐEMLŐS 2 napja
Hetedíziglen 4 napja
ELKÉPZELHETŐ 4 napja
Tiszta gyermekek naplója 7 napja
Baltazar 8 napja
Minimal Planet 8 napja
négysorosok 8 napja
Janus naplója 10 napja
Gyurcsi 10 napja
Macska 11 napja
az univerzum szélén 11 napja
Párbeszéd a DOKK jövőjéről 11 napja
Etzel Mark Bartfelder 14 napja
Metz-Művek 14 napja
BECENÉV LEFOGLALÁSA
VERSKERESő

Részlet a versből:
SZERZőKERESő

Szerző névrészletre:
FÓRUMKERESő

Szövegrészlet:
FOTÓK
  király ágnes


Hozzászólást csakis azonosított felhasználók írhatnak.
Kérjük, hogy jelentkezzen be az azonosításhoz!

99.
2007.11.10 18:34smiló -- re: kurv

Válasz erre
Előzmény
öreg vagy mint a Bûn
kedves ágnes.


98.
2007.11.10 18:04király ágnes -- kurv'anyád

Válasz erreNe haragudj,most mutatok neked egy felfele meredõ középsõ ujjat.Bízom a vizualitásodban.Ezért gondolj még hozzá egy otromba ingben dörmögõ tehetségtelen és pimasz 60 fokban behajoló költõcske jánost aki azt várja,hogy végbelében egy aranymetszéssel megtalálják a spanyolviaszt.Ezzel szemben csak egy csúnya,begyulladt,váladékozó aranyeret találnak.

A fenti posztra érkezett válaszok: smiló


97.
2007.11.10 08:38Dokk Szerki -- meo-üzenet | Aquis submersus

Válasz erreNe haragudj, hogy belemocskolok, elmondani nem tudom, csak mutatni (kevés dologról van szó):

a szobámba besütött a köd
világ-nagy-csönd vándorló kis ködje
a szobámba besütött a csönd
lenne hangja most aztán biztosan dörmögne
a szobámba besütött pár közhely
átöltözik otromba ingeiben flangál
fapados az álmom mégis elviszi
születésem óta türelmesen megvárt

vagy valami ilyesmi. még van mit javítani ezen is.


96.
2007.10.26 13:00Dokk Szerki -- meo-üzenet | "Boldogság,gyere haza"

Válasz erreEz valami évõdés, szerep, játék. Ezek nem rossz szavak, de a vers tõlük üres. Pedig vannak részek, melyek messze vihetnének: varjú szaggatta vállam, szerelmet csinálni, füstbõl jöttem.


95.
2007.09.22 13:51Pálóczi -- re:király

Válasz erreHa hívõ vagy, de nem akarsz pápább lenni, mint a Pápa, akkor te is tekintheted az evolúciót a Felettünk való mûvének. (Mint a Pápa.)
Akkora titkok vannak itt, amelyek az utóbbi 50 évben derültek ki a Természet (vagyis szerinted Isten) mûködésérõl, hogy érdemes megszerezni ezeket a kiegészitõ természeti-ökológiai részismereteket, mert egyszerûen lenyûgözõek.
S épp az evolóció az egyik legfontosabb tudás amelyet most a génvizsgálat igazol vissza. Mintha Darwin csillagász lenne. Hunyorog, belenéz a távcsõbe, jól látok én? Az a bolygó máshol van, mint az elõbb. Halad. De jól láttam egyáltalán?
Ha igen, akkor "kering".
És az elmúlt 200 évben több ezer gáncsoskodó ismerte fel: tényleg. Aztán a legfeljetteb vizsgálatok kimutatták VALÓBAN. (Még maradva a bolygó példánál: ha egy tudós felfedezi, hogy a bolygó "nem ott van" ahol az elõbb, akkor abból egy új világkép elméletet lehet leírni megfelelõ következtetés segítségével.
Nem kell az egészet leírnia.
Az õ dolga a mozzanat felfedezése, a többi "modellálható."
Ez a tudomány. Aztán a gáncsoskodóknak az a dolguk, hogy megcáfolják. Így jönnek újabb részeredmények.
A hit nem szorul bizonyításra.
Ezért nem lehet vele tudományos vitát folytatni.
Ezért nem lehet azonban a tudományt hittel megközelíteni, ott ugyanis bizonyítani kell.
Mi akadályay, hogy hittel hidd ami neked fontos, és tudást vegyél magadhoz tudatosan?
Te persze úgy gondolhatod Isten természetfeletti, azonban a természet az õ eszköze is. Iyen értelemben a bottal meghosszabbított kezem is "én" vagyok. Na mindegy...


94.
2007.09.22 12:17király ágnes -- szent pisa és a többiek

Válasz erreAntal! ATAVIZMUS (nézz utána)
Igen,a pisa valóban szent.Megtisztulás.És megtisztulás a szar is,tehát szent.És van szent takony,és szellentés és hányás.Szépek,mert igazak.
És nem mond semmi újat Whitman az általad idézett szövegben,tudjuk milyen fontos a rácsodálkozás.
Ismertem egy embert(én a különös,ritka embereket szeretem)két keze a térdét verdeste,mozgása darabos és elnyújtott volt,állkapcsa kifejlett,erõs,homloka magas,hátrahajló.Tudod,én Istenhívõ vagyok,de akkor tényleg úgy láttam,hogy most mászott le a fáról.Rácsodálkoztam.Ja és erõs szörzetete volt...


93.
2007.09.22 10:17király ágnes -- m?hely

Válasz erreMajd válaszolok.Megyek sörért.


92.
2007.09.22 10:01Pálóczi -- kieg

Válasz erreA pisa: - szent.
A vesemûködés méregtelenítõ folyamata a Felletünk valónak az evolóción keresztül megvalósuló egyik alapvetõ csodája. (Ha én Természetnek hívom is.)


91.
2007.09.22 09:57Pálóczi -- m?hely

Válasz erreKérdeztem, hogy van-e szõröd.
Az: - Isten. (Mármint a teremtés bizonyítéka. A felettünk való mûve, ha én természetnek hívom is. Minden csecsemõ végigszáguld az evolóció évmillióin 9 hónap alatt. S van egy állapota, ahol a szõrzet növekedés még az állatokra jellemzõ aktivitást mutatja, aztán ez inaktívvá válik. De ha génhiba miatt itt reked meg a magzat, akkor szõrös arccal születik a gyerek, egy ritka, szörnyû betegség áldozataként.)


"És nem bánom a csodás megnyilatkozásokat mivel nekem egy füstgomoly,
egy szõrszál kézhátamon is oly különös, mint bármely megnyilatkozás" /Walt Whitman/

Ha valaki hajlamos a sárban keresni az aranyrögöt, akkor a költészetben meglelheti a szerencséjét. (Ha jó helyen és jól keresi. Mert ha mellé fog, akkor szegényen hal meg, tehát kockázatos. Ha valaki rögtön az ötvösök megmunkálta aranyat "kutatja" az lehet nagyoin kifizetõdõ, de engem nem vonz.
Rögtön "fent" keresni az Istent szintén ehhez hasonlít, hiszen akkor a társaid szájából eszel.)

Most, az amerikai Noé(bohóc)film bemutatásakor jöttem rá, "mekkorát" írtam 25 éve a "mának".

"felhõként szakadozik a pára
fel-felporzanak az ostorok
félreugró szökkenõ megtorpanó
megiramodó lábak
fülek fülek fülek
egy-egy kigyöngyözõ seb az inakon

vizelõk sugarában
szivárvány"

(És ez nem blaszfémia, hanem felmagasztosítás.)


90.
2007.09.21 20:23király ágnes -- Együtthatók

Válasz erreKöszönöm


89.
2007.09.21 17:02karaffagye -- re: Együtthatók

Válasz erre
Előzmény
Csatlakozom Szepyhez
Gratulálok! Ehhez.
A vershez.

Üdv, karaffagyé


88.
2007.09.21 16:27Frady Endre (Szepessy Gábor) -- Együtthatók

Válasz erre"...virtuális halálod
napján láttalak elõször
nem virtuálisan"

Nagyon tetszik ez a 3 sor!
:))
A fenti posztra érkezett válaszok: karaffagye


87.
2007.09.11 15:43király ágnes -- lehet

Válasz erreAkárbe...-Na.


86.
2007.09.11 15:37Aái Krk -- ...

Válasz erreAkárki... Ki?
Akárki... Be!


85.
2007.09.11 15:32király ágnes -- Akárki...ki?

Válasz erreIgen jó is vagyok..Egyébként gratulálok legutóbb feltett versedhez. (Ismeretlenül is ).


84.
2007.09.11 15:03Aái Krk -- ...

Válasz erreÁhhá! Jómárja! :D


83.
2007.09.04 18:02király ágnes -- valaki besütött hozzám...

Válasz erre
Kedves Pistám,(Tóthom ),Aái Krk,(Valakim )!
Köcce! Bárcsak te is Dokk szerki lennél...! Egyébként úgy süt be a köd,mint a csönd,de besüthet egy tálca csokis sütemény is,vagy almás.Például most te sütötöttél be hozzám.Székely Szabolcs meg egy lázas
kisvasútba szerelmes.


82.
2007.09.04 16:42Aái Krk -- fejemporbahullóféreg

Válasz erre: DDD


81.
2007.09.04 16:41Aái Krk -- Aquis submersus

Válasz erreEz is. Csak ez a "besüt a köd"....


80.
2007.09.04 16:36Aái Krk -- Biztos nem sért?dik meg székely szabolcs

Válasz erreEz meg nagyon jó. Bár felesleges a hosszú cím, s fõleg a személyes(kedõ) üzenetjelleg.


79.
2007.09.04 16:35Aái Krk -- Egy sírásóra

Válasz errehmmm...
Jó.


78.
2007.08.22 19:10Simon Márton -- áááhh

Válasz erremár értem. szóval pont úgy. az más.
nagyon jó. gratulálok hozzá és elnézést.


77.
2007.08.22 18:36király ágnes -- Ropogóssá keményíti

Válasz erre
Pl. kerék alá rakja,pl. a te segged alá rakja.És még hosszan folytathatnám.


76.
2007.08.21 16:10Dokk Szerki -- meo-üzenet | Ropogóssá keményíti

Válasz erre"morcossá rakja"
azt hogy?


75.
2007.08.17 10:00Márföldi Krisztina -- Válaszcopy "Rád rólam" Pálóczi-falról

Válasz erre"Kedves Ágnes!
Értem, értem. Azt akarod mondani, hogy ez ténymegállapítás volt rólam, és nem gyalázkodá.
Nem, de úgy látom belõle, megsértõdtél... Pedig akkor nem is Rád gondoltam, hanem általánosságban értettem.
/Elõtte meg eredetileg majdnem azt írtam, hogy a tökéletes nehezen viseli el a tökéletlent. Ez is stimmel sokszor. Ahogy a másik is. Két (majdnem-)tökéletes, vagy két eltérõabszolútigazságbirtokos sem jön ki túl jól általában./
Azért valamire jó a butaság is: ha könyvem nem is lesz soha, ironikusan és jelképesen legalább könyvmottóságig viszed fel a dolgomat! :-D"



0 25 50 75

Kedvenc versek

1 Árvai Emil: Õsz
Mások kedvenc versei

2026-03-30 15:49 ŐK
2025-06-02 18:30 Jók
2024-05-30 08:23 l
2024-01-06 21:31 Sokadik
2023-07-15 16:45 Kosztolányi M. szerint
2023-07-10 12:57 Genovéva ajánlása
2022-10-13 10:07 lilis
2022-05-13 09:03 lili
2021-11-05 08:42 lista
2020-11-27 16:47 Kedvenc verseim
ÚJDONSÁGOK a dokkon

2026-06-24 20:39   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:22   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 20:19   új fórumbejegyzés: Bátai Tibor
2026-06-24 20:00   új fórumbejegyzés: Zima István
2026-06-24 19:36   új fórumbejegyzés: Jusztin-Horváth Dorottya
2026-06-24 19:27   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 19:16   új fórumbejegyzés: Doktor Virág
2026-06-24 16:49   új fórumbejegyzés: Tamási József
2026-06-24 16:38   új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar
2026-06-24 15:10   Új fórumbejegyzés: Horváth Tivadar